Jak nie zepsuć palanta. Instrukcja w 10 krokach

Okładka książki Jak nie zepsuć palanta. Instrukcja w 10 krokach Anna Craft
Okładka książki Jak nie zepsuć palanta. Instrukcja w 10 krokach
Anna Craft Wydawnictwo: Amare Cykl: Stackhouse (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Stackhouse (tom 2)
Amare
2022-04-11
2022-04-11
9788382198218

Drugi tom też mnie nie zachwycił. Był dla mnie jakiś taki chaotyczny, bohaterowie nijacy, bawiący się w kotka i myszkę, brakowało mi tej iskry między nimi, ojciec Aleksa nagle stał się mega czarnym charakterem, dopiero epilog z listą, jak nie zepsuć palanta, do mnie przemówił.

Niemal każdego dnia słyszymy określenie "palant".
@annacraftautor jakiś czas temu wybrała mnie spośród wielu uczestników rozdania i tak oto mam " Instrukcję w 10 krokach"😁

Co prawda już dawno dylogię przeczytałam,ale zbliżające się wakacje to dobry moment by sobie co nieco zakodować na przyszłość 😅

Lekka lektura na ciepłe dni czyli romans biurowy. Rose Sullivan nie do końca uczciwie zatrudnia się w firmie Alexandra Stacka. No może nie do końca jego,bowiem do ojca nadal należy cześć udziałów. Szara myszka musi pomóc facetowi uważanemu za tyrana ocieplić wizerunek. Nagle okazuje się, że zwykłe spotkanie z podwładnymi przy ekspresie do kawy może być przyjemne.

Ale jak to z przystojnymi szefami bywa zawsze w pobliżu kręcą się kobiety. Jedna z nich właśnie wraca by ponownie zbliżyć się do Alexa. Czy od czasu kiedy postanowił udowodnić swoją pozycję uczucie nadal jest wystarczająco silne? A może nieoczekiwanie znajdzie wspólny rytm z kimś spoza blasku fleszy?

Cudownie odskoczyć od poważnych tematów, chociaż relacje w pracy czasami są niezwykle pokręcone.
Jeśli coś jest naprawione za wszelką cenę musimy unikać ponownego uszkodzenia, prawda?

Z przymrużeniem oka,zabawna i bez żadnego nacisku. Książka zawiera opis relacji bohaterów, jaką wielu z nas zapewne obserwuje nieświadomie być może z drugiego końca biura.

Bawcie się wyśmienicie. Czekam na wasze wrażenia 😎

Niemal każdego dnia słyszymy określenie "palant".

Lekka lektura na ciepłe dni czyli romans biurowy. Rose Sullivan nie do...

Śmieszna sytuacja, bo mało pamiętam I część, ale całkowicie mogę powiedzieć, że II tom był lepszy. Przynajmniej tak mi się wydaje, bo nie do końca mogę być pewna. Tym razem lepiej zagrało podzielenie rozdziałów, a przynajmniej nie było to aż tak uciążliwe. Co przykre, to kwestia tego, że całkowicie zakończenie I tomu mi gdzieś przepadło, bo na samym początku miałam wrażenie jakbym czytała zupełnie inną książkę, a przynajmniej o innej głównej bohaterce. No nie jestem w stanie powiedzieć, że to literatura wysokich lotów, ale jak na raz, się spisała :D

Tak jak pierwsza część mnie porwała, tak z drugą się męczyłam. Zabrakło mi tej iskry między głównymi bohaterami, ich relacja była wręcz mdła. Nawet nie można tego nazwać zabawą w kotka i myszkę.
Czytając fabułę, gubiłam się i musiałam wracać do poprzednich akapitów, aby zrozumieć sens, co autorka miała na myśli.

Dziwia mnie te wysokie opinie i oceny. Pierwszy tom - spoko, fajnie sie czytalo, historia ciekawa. Przy drugim bardzo sie meczylam, sprawy biznesowe napisane tak ze niestety ciezko sie polapac jezeli ktos w tym biznesie nie siedzi. Na koniec troche sie wyjasnilo. Ale postac ojca w drugiej czesci troche bez sensu sprowadzona do okrutnika ktory chce zaszkodzic synowi. Bardzo naciagane.

Już dawno nie miałam tak, że po przeczytaniu pierwszego tomu musiałam od razu chwycić za drugi, bo musiałam natychmiast poznać ciąg dalszy. Jak naprawić palanta skończyło się w takim momencie, że naprawdę się cieszyłam, iż na półce czeka już Jak nie zepsuć palanta. Czym prędzej zabrałam się za czytanie kontynuacji. Jak wypadła ona na tle poprzedniczki?

Fajna kontynuacja, trochę wolniejsze tempo, ale całkiem przyjemna historia. Czyta się szybko i przyjemnie:)

Pamiętam moment, w którym postanowiłam sięgnąć po pierwszy tom dylogii autorstwa Anny Craft. Historia Rose oraz Alexandra tak bardzo przypadła mi do gustu, że jeszcze długo nie mogłam o niej zapomnieć. Po kontynuację sięgnęłam jednak po upływie dłuższego czasu. Czy było to dobre zakończenie tej serii? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tej recenzji.

Rose opuściła mury Stackhouse, jednak drogi jej i Alexandra wciąż przecinają się w wielu punktach. Fakt, że oboje stają do walki o świetne zlecenie, wcale nie pomaga kobiecie zapomnieć o przystojnym i pewnym siebie byłym szefie. Firma Alexandra oraz ta, w której pracuje obecnie Rose, będą musiały zmierzyć się w bitwie o zdobycie świetnego klienta, jednak co jeżeli warunkiem zdobycia zlecenia jest... współpraca? Czy byli współpracownicy będą w stanie powstrzymać swoje emocje i stawić czoła temu wyzwaniu?

Zaczynając lekturę tej książki, poczułam się tak, jakbym wróciła do domu. Powrót do tych bohaterów i tej historii okazał się dla mnie czymś prawie że niezwykłym. Pokochałam Rose i Alexandra w pierwszej części, a tutaj ta miłość tylko się wzmocniła. Choć przyznać muszę, że samo poznawanie ich relacji nie było już tak mocno ekscytujące, jak na początku.

Główna bohaterka po raz kolejny wzbudziła moją sympatię. Rose jest postacią, która z jednej strony bywa dość krucha i wrażliwa na różne rzeczy, lecz z drugiej potrafi wręcz powalić swoją stanowczością i ciętym językiem. Taka właśnie jest ta bohaterka i szczerze? Nie wyobrażam sobie jej inaczej. Alexander z kolei zaimponował mi swoją zmianą - z pewnego siebie szefa, którego boją się ludzie i który traktuje swoich pracowników nieciekawie, przekształcił się w szefa, który przynajmniej stara się słuchać głosu innych i bierze pod uwagę ich uwagi. Myślę, że to zasługuje na co najmniej uśmiech aprobaty.

Wątek rywalizacji, który się tutaj pojawił, bardzo przypadł mi do gustu. Nie ukrywam, ogólnie przepadam za tym wątkiem w książkach - czy to na tle sportowym, czy innym, dlatego też pewnie tak mocno spodobał mi się on w tej powieści. Czytanie o kolejnych planach bohaterów oraz okolicznościach, w których nagle muszą przystąpić do współpracy... to było naprawdę ciekawe posunięcie ze strony autorki. Anna Craft pokazała mi po raz kolejny, że bardzo dobrze potrafi kreować swoich bohaterów, tworzyć solidny fundament dla stworzonej przez siebie historii oraz po prostu wciągać czytelnika do swojego świata.

Cieszę się, że miałam szansę poznać twórczość autorki oraz historię Rose i Alexandra. Są to takie książki, które dostarczyły mi niesamowitej rozrywki i przyjemności z lektury. Myślę, że za kilka lat będę chciała wrócić do tej historii i kto wie, może stanie się ona moją comfort serią? Jeśli szukacie wciągającego romansu biurowego lub książki z takim wątkiem, to koniecznie sięgnijcie po Jak naprawić palanta oraz Jak nie zepsuć palanta.

Rose opuściła...

Choć pierwsza część podobała mi się dużo bardziej, to i tak uważam, że to miła odmiana po tych wszystkich romansach pisanych na "jedno kopyto".

Zrobiła mi tak samo ciepło na sercu jak pierwsza część. Nieskomplikowana, lekka, prosta.

• Romans

Dodaj cytat z książki Jak nie zepsuć palanta. Instrukcja w 10 krokach