Tak miało być

HarperCollins
2018-04-19
2018-04-19
Aleksandra Komornicka

Jak zawsze u DP duża różnica wieku i bohater-osioł. W dodatku jego trauma jest idiotyczna.
Warto zauważyć, że bohaterka jest nastolatką i to poważnie odejmuje tej książce powagę. Autorka jest nieco do tyłu ze współczesnym światem ;)

Seria: Long, Tall Texans - cz. 08

Seria: Long, Tall Texans - cz. 08

Na półkach: , , , , , , , ,

Long, Tall Texans 8
Diana Palmer - "Apetyt na mężczyznę"/"Evan"

Anna (19) + Evan (34)

*1991

TREMAYNE BROTHERS:
6. CONNAL - "Meksykański ślub"
7. HARDEN - "Narzeczona z miasta"/"Pokonać samotność"
8. EVAN - "Apetyt na mężczyznę"

Long, Tall Texans 8
Diana Palmer - "Apetyt na mężczyznę"/"Evan"

Anna (19) + Evan (34)

*1991

TREMAYNE BROTHERS:
6. CONNAL - "Meksykański ślub"
7. HARDEN - "Narzeczona z miasta"/"Pokonać samotność"
8. EVAN - "Apetyt na mężczyznę"

Po Hardenie z poprzedniej części ("Pokonać samotność") nie myślałam, że może istnieć ktoś jeszcze większy, silniejszy i przystojniejszy.
A jednak.

Evan, najstarszy z braci, to 34-letni tytan prerii. Jego utrapieniem jest 19-letnia Anna o ciele bogini. Beznadziejnie zakochana, uwodzi go na wszystkie sposoby. On udaje niechęć, bo w przeszłości swoim pożądaniem oraz gabarytami, przestraszył pewną dziewicę i teraz biedny ma traumę.
Lecz gdy Anna odpuszcza, Evan niespodziewanie staje się łowcą.

Rozbawił mnie problem Evana, którym była zbyt duża krzepa.
Tak pragnął Anny, że "na sam jej widok sztućce wypadały mu z rąk".
Bał się, że ją posiniaczy w łóżku i nie potrafił panować nad swoim temperamentem.
Powiem szczerze, że w połowie przestało to być już śmieszne, a stało się męczące.
Uczucie Anny także, dziewczyna jest posażną nastolatką i marzy jedynie o byciu żoną swojego obiektu westchnień i o tym, by rodzić mu dzieci, a każda wzmianka o tym budzi dreszcze zarówno u niej, jak u niego.

Mój entuzjazm malał wraz z ilością przeczytanych stron.
Pod koniec odczuwałam już tylko ulgę, że mogę się uwolnić od natłoku pożądania, pragnień i nabrzmiałych piersi Anny.

A jednak.

No nie powiem! Czytałam książkę z wypiekami na policzkach :) Pochłonęłam ją w 3 godzinki. Szybko i przyjemnie się czyta wręcz nie mogłam się doczekać co przyniesie następna strona. Cały czas się coś dzieje i to jest duża zaleta tej książki. Jak najbardziej Polecam :)

Jedna z moich ulubionych książek tej autorki. Nie dziwie się Annie sama pewnie bym się zakochała z Evanie :P doskonała na jesienno - zimowe wieczory ;) Polecam !

Czytałam to dawno, ale tak irytująca para na zawsze pozostanie w mojej pamięci.

Czytałam to dawno, ale tak irytująca para na zawsze pozostanie w mojej pamięci.

To moja ulubiona książka Diany Palmer. Historia Anny i Evana jest pełna wrażeń. Początkowe podchody bohaterki do starszego mężczyzny. traktowałam z politowaniem. No bo wiadomo, młoda dziewczyna, która na siłę stara się zwrócić na siebie jego uwagę przypomina chyba historię każdej nieszczęśliwie zakochanej nastolatki. Jednak moment, w którym zdaje sobie ona z tego sprawę, jak bardzo utrudniała mu życie i że tak naprawdę wystawiła się na pośmiewisko, jest moim zdaniem wydarzeniem najważniejszym w całej książce. To wtedy zyskała moją sympatię i szacunek. No i z łowcy stała się ofiarą. Jej rezygnacja podziała na Evana jak płachta na byka 😄 I chociaż nie do tego zmierzała, zdobyła dzięki temu to o czym marzyła. Polecam książkę na każdą okazję, nie jest długa, ale za to bardzo wciągająca 😊

"Tak miało być" Diany Palmer to książka godna polecenia. Autorka napisała książkę zwyczajnym językiem, fabuła jest ciekawa i trzymająca w napięciu do ostatnich stron lektury. Dzięki temu opowieść tą czyta się bardzo szybko.

Książka jest o młodej dziewczynie, która od zawsze podobał jej się starszy od niej o kilkanaście lat znajomy matki. Anna kochała go bez opamiętania. Robiła wszystko, by Evan także ją pożądał. Niestety on uważa ją za dziecko. Wszystko się zmienia, gdy Anna przestała o niego zabiegać i zdecydowała wziąć ślub ze swoim niedojrzałym kolegą.
Jak widać typowy romans. Jednak nie ma opcji, aby ta lektura nas znudziła.

Anna od lat kocha się w Evanie. Nie ukrywa tego i śmiało próbuje zainteresować go swoją osobą. Jej ślepe uwielbienie pozornie nie ma granice.
Ale tylko do czasu.
Od pewnego momentu sytuacja zaczyna się odwracać. teraz to Evan będzie musiał się postarać, aby odzyskać jej serce.

Anna i Evan to fajnie skonstruowane żywe postacie. Mają wady, ale też zalety, co nadaje im ludzki charakter. Anna jest nieco zbyt naiwna, co można przypisać jej wiekowi, a Evan zgorzkniały - wyraźnie widzi w swoim wieku i doświadczeniu przeszkody w związku z Anną. Gdy obydwoje dają się porwać uczuciu, akcja od razu nabiera rumieńców.

Łatwo polubić bohaterów, szybka akcja i świetnie opisane sceny sprawiają, że czas spędzony na czytaniu tej powieści staje się prawdziwą przyjemnością.

Ale tylko do czasu.

• Diana Palmer
  • Romans
  • Harlequin

Dodaj cytat z książki Tak miało być