Kryptowaluty, dlaczego jeden bitcoin wart będzie milion dolarów?

Wydawnictwo: Crypto-Logic Sp. z o.o.
8 (10 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Kryptowaluty, Crypto,
biznes, finanse
SK6

TECHNOLOGIA W pierwszych rozdziałach omawiamy w przystępnych słowach sposób działania stojącej za bitcoinem technologii rejestru rozproszonego czyli Blockchain’a. Przybliżamy także zagadnienia związane z mechaniką stojącą za działaniem kryptowalut, ich bezpieczeństwem, a także wyjaśniamy skąd w ogóle biorą się bitcoiny i waluty alterantywne. Przygotowaliśmy także usystematyzowaną klasyfikację...

TECHNOLOGIA
W pierwszych rozdziałach omawiamy w przystępnych słowach sposób działania stojącej za bitcoinem technologii rejestru rozproszonego czyli Blockchain’a. Przybliżamy także zagadnienia związane z mechaniką stojącą za działaniem kryptowalut, ich bezpieczeństwem, a także wyjaśniamy skąd w ogóle biorą się bitcoiny i waluty alterantywne. Przygotowaliśmy także usystematyzowaną klasyfikację cyfrowych pieniędzy ze względu na ich cechy i funkcje, a także omawiamy najpopularniejsze w tej chwili instrumenty kryptowalutowe w uporządkowanej po raz pierwszy na rynku wydawniczym formie.

PRZYSZŁOŚĆ
W tej części książki mierzymy się z implikacjami jakie niesie za sobą powszechna adaptacja technologii rejestrów rozproszonych w szeregu gałęzi gospodarki. Omawiamy kolosalne znaczenie blockchanina, który bez wątpienia jest fundamentem rewolucji o skali i znaczeniu większym niż powstanie Internetu! Przechodzimy od rankingu zawodów i branż które przestaną niebawem istnieć, po rewolucje w poszczególnych sektorach gospodarki od logistyki po finanse. Mierzymy się także z zagadnieniami trudnymi, takimi jak wpływ kryptowalut na światowe bezpieczeństwo, państwowość czy prawo. Liczymy na to, że rozdziały zgrupowane w sekcji “narodziny Nowego Porządku świata” będą szczególnie interesujące zarówno dla entuzjastów nowych technologii jak i w takim samym stopniu, ekonomistów, inwestorów kapitałowych czy polityków.

ILE WART BĘDZIE BITCOIN?
Mierzymy się z zagadnieniem obecnej oraz przyszłej wyceny kryptowaluty bitcoin stosując zarówno metody ekonometryczne, wpływ adopcji na wycenę, analizę trendów cenowych, analizę techniczną oraz wielkość rynku kryptowalutowego w kontekście reszty rynków finansowych.

PRAKTYCZNY PORADNIK
W tej części postaramy się poprowadzić czytelnika za rękę i przygotować go do bezpiecznego wejścia w świat kryptowalut wyjaśniając po drodze wszystkie istotne kwestie związane z bezpiecznym zakupem pierwszego bitcoina (lub jego części). Część tą powinno się traktować jako praktyczny poradnik dla osób które nie miały do czynienia nigdy z kryptowalutami. Omawiamy w nim także wszelkie ryzyka związane z globalnym światem krypowalut począwszy od przechowywania cyfrowych wartości, przez transakcje kryptowalutowe.

KRYPTOWALUTY W ŚWIETLE PRAWA
Aż po analizę prawną kryptowalut i związane z nią regulacje prawno-skarbowe w naszym kraju (dodatek do wydania polskiego)

KOMU ZAWDZIĘCZAMY POWSTANIE BITCOINA?
Czyli w poszukiwaniu tożamości legendarnego Satoshi Nakamoto

źródło opisu: http://kryptowaluty.edu.pl

źródło okładki: https://crypto-logic.pl

Kornel Tymcio | 2018-10-14

Wiedza na temat blockchain w pigułce.
Trochę za dużo spekulacji na temat wartości bitcoina.

Witek | 2018-11-12
Przeczytana: 10 listopada 2018

Całkiem przystępna książka na temat Bitcoina i (w mniejszym stopniu) blockchaina oraz innych kryptowalut.

Prawdopodobnie najbardziej przystępne obecnie źródło na temat ww. zjawisk dla osób, które dopiero wchodzą w ten temat. Dla pozostałych będzie to w miarę spójne i jasne podsumowanie.

Jedyny element, który mnie nieco zdziwił to część, która odnosiła się do tytułu książki i spekulacji na temat ceny Bitcoina. Modele zaproponowane przez jednego z autorów są lekko mówiąc dziwne i mam wrażenie, że niektóre parametry oraz metodologie zostały wybrane dokładnie pod (przyciągający uwagę, nie zaprzeczę) tytuł książki.

hiddenlucas | 2019-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2019