Okładka książki Wysłuchaj mnie! Jak poradzić sobie z nieposłusznym dzieckiem nie stosując kar i nagród Anna Martin
Anna Martin Wydawnictwo: eSPe nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
eSPe
2021-11-30
2021-11-30
9788382010923
psychologia wychowanie dziecko

Okładka książki Dlaczego narody przegrywają Daron Acemoglu, James A. Robinson
Dlaczego narod... Daron Acemoglu, Jam...
Obudźcie tygry... Ann Frederick, Pete...
Okładka książki Ból emocjonalny. Strategie i ćwiczenia, dzięki którym przezwyciężysz cierpienie psychiczne Patrick Fanning, Matthew McKay, Patricia Zurita Ona, Erica Pool
Ból emocjonaln... Patrick Fanning, Ma...
Aktywizator se... Małgorzata Brzezińs...
Okładka książki Kontrola umysłu metodą Silvy. Odkryj niezwykłe możliwości swojego mózgu Philip Miele, José Silva
Kontrola umysł... Philip Miele, José ...
Okładka książki Narcystyczna osobowość naszych czasów W. Keith Campbell, Carolyn Crist
Narcystyczna o... W. Keith Campbell, ...

🌼RECENZJA🌼

Książka WYSŁUCHAJ MNIE! Odwróciła o 180 stopni mój światopogląd na temat stosowania nagród, a także różnego rodzaju kropek za dobre i złe zachowanie dziecka.

Już sam tytuł stanowi nijako manifest dziecka, dziecka proszącego żeby zacząć go słuchać, podążać za jego emocjami.

Nie!!! Nie chodzi o to żeby dziecko rządziło. Chodzi o to żebyśmy my jako rodzice najpierw postarali się zrozumieć mechanizm danego zachowania dziecka, a potem potrafili z nim o tym zacjowaniu porozmawiać.

Właśnie...potrafili...to jest słowo klucz. Często nam dorosłym wydaje się, że wiemy wszystko najlepiej i dziecko nie ma nic do gadania. Otóż ma, bo też ma swoje uczucia. Co więcej, jak gąbka chłonie nasze uczucia. Trzeba mieć ta na uwadze!

Nie ma jednej idealnej metody, która zdyscyplinuje dziecko, jednakże znane są pewne reguły i zasady, które składają się w jedno i pomogą Ci porozumieć się ze swoim dzieckiem.

Autorka ksiazkiproponuję 3 metody dyscyplinujące, gdzie trzecia metoda jest połączeniem 1 i 2. Na przykładzie pewnej rodziny A. opisuje różne życiowe sytuacje i jak za pomocą dsnych metod sobie z nimi poradzić.

Oprócz tego z książki dowiesz się wielu innych ciekawych rzeczy i uzyskasz odpowiedzi m.in. na takie pytania:

❓Czemu kary nie działają i czemu karny 🦔 nie ma sensu?

❓Czy stosując metodę nagród i kar dziecko analizuje swoje zachowanie?

❓Czym jest więź z dzieckiem?

❓Czy dzieci wogole mają refleksje?

❓Czy to jak wychowujemy dziecko ma wpływ na pojawienie się u niego stanów lękowych i depresyjnych w przyszłości?

Książka naprawdę warta uwagi. Do przeczytania na spokojnie z ołówkiem i kartką w ręku.

Myślę, że przyniesie Ci ogrom refleksji i wpłynie pozytywnie na życie rodzinne 🤰🤱👪👨‍👩‍👧‍👦

Dziękuję @wydawnictwo.espe za egzemplarz do recenzji i zaufanie jakim mnie obdarzyło ❤
Dziękuję za wyjątkową współpracę!

Post nie jest sponsorowany! Mimo to polecam Ci stronkę z wyjątkowymi książkami gdzie znajdziesz też tą o której mowa:)

www.boskieksiazki.pll

🌼RECENZJA🌼

Poradnik napisała psycholog kliniczna dr Anna Martin. Z ciekawością sięgam po tego typu literaturę, bo bardzo lubię poznawać różne punkty widzenia na wychowanie dziecka. Z pewnością takie ciekawe i niebanalne spojrzenie niesie ten poradnik- przewodnik. Warto poświęcić mu trochę czasu i przyswoić sobie znaczenie różnych metod wychowawczych popieranych przez autorkę, która szczególną uwagę poświęca zachowaniom rodzica, które mogą zostawić trwały ślad w psychice dziecka i mieć swoje odzwierciedlenie w dorosłym życiu.

Warto przeczytać i przeanalizować ten przewodnik i wziąć kilka porad do serca. Nasze dzieci są tego warte!

Wychowanie dziecka to trudną sprawą. Ale jak nie karać za złe zachowanie i nie nagradzać dobrego? To, jak mówi autorka zupełnie nowy etap życia rodzinnego. Co więcej mówi, że ten etap jest wolny od kłótni, czy to naprawdę działa? Przeczytajcie książkę, aby się przekonać.

Mamy tu wyjaśnione dlaczego używa się dyscypliny i czemu kary nie działają. Ale są także metody, które zdaniem autorki przynoszą efekty. Są to metoda świadomego działania, metoda refleksyjna, metoda and.

Ciekawy i niebanalny poradnik, który daje do myślenia, polecam

• RODZICIELSTWO
  • Psychologia i rozwój osobisty (książki które posiadam)
  • Rozwojowe
  • Posiadam w domowej biblioteczce