Okładka książki Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! Książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci i rodziców trochę też Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra
Urszula MłodnickaAgnieszka Waligóra Wydawnictwo: Sensus poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Sensus
2021-11-10
2021-11-10

Okładka książki Bądź sobą, Pinku! Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra
Bądź sobą, Pinku! Urszula Młodnicka,&...
Okładka książki Odwagi, Pinku! Książka o odporności psychicznej dla dzieci i rodziców trochę też Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra
Odwagi, Pinku!... Urszula Młodnicka,&...
Okładka książki Jesteś Ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra
Jesteś Ważny, ... Urszula Młodnicka,&...
Okładka książki Wrocław i okolice. Wycieczki rowerowe. Wydanie 2 Michał Franaszek, Agnieszka Waligóra, Mateusz Waligóra
Wrocław i okol... Michał Franaszek, A...

"Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku" to świetna książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci, ale i dla dorosłych. W środku znajdziemy wiele wskazówek jak budować relacje i je pielęgnować. Każde dziecko chce być lubiane, a właśnie ta książeczka pomoże zrozumieć istotę przyjaźni. Budowanie więzi z rówieśnikami nie jest wcale takie łatwe. Pinku w prosty sposób pokazuje czym jest troska czy zaufanie. Podpowiada też jak poznać kto jest prawdziwym przyjacielem.

W środku znajdziemy historię Pinku, który właśnie ma problemy z rówieśnikami. Proste dialogi, wzbogacone o piękne ilustracje sprawiają,że dzieci chętnie będą czytać tę książkę czy też słuchać jak rodzic czyta.
"Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku" jest idealną pozycją do rozmów z dziećmi na temat przyjaźni, emocji z tym związanych. Książka jest ładnie wydana, sprawdzi się napewno jako prezent.

Niezbędna w dzieciowej (ale i rodzicielskiej) podręcznej biblioteczce!

Niezbędna w dzieciowej (ale i rodzicielskiej) podręcznej biblioteczce!

Każdą książkę o Pinku uwielbiamy, każda jest mądra, pięknie zilustrowana i zawiera ciekawe historie i ćwiczenia, które mogą być punktem wyjścia do rozmów z dzieckiem, a i dorośli czegoś mogą się z niej nauczyć. Ta jest o relacjach z przyjaciółmi - np. o tym, czy ze wszystkimi można się zaprzyjaźnić i co jeśli nasi przyjaciele mają innych przyjaciół.

Kim jest dla Was prawdziwy przyjaciel?

„Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! Książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci i rodziców trochę też„ autorstwa Urszuli Młodnickiej, Agnieszki Waligóry to cudowna książka tłumacząca meandry przyjaźni.

A zagadnienie do łatwych nie należy. Byłam zaskoczona jak głęboko, zadawane pytania, trafiają w serducho mojego Syna, jak chętnie wraca do tej książki.

Sympatyczny niebieski stworek wprowadza nas w zagadnienie przyjaźni… takiej prawdziwej, bazującej na szczerych emocjach, prawdziwej i czasem wymagającej. Ta książka nie jest poradnikiem (w standardowej ocenie)… jest wskazówką, jak budować i pielęgnować relacje przyjacielskie.
To cudowna zachęta do pracy nad przyjaźnią… ale również koleżeństwem i codziennymi kontaktami z drugim człowiekiem.

To, co mnie urzekło to forma, w jakiej została przedstawiona informacja, jak ważnym fundamentem dla relacji jest szacunek… szacunek do własnych emocji i granic oraz szacunek do innych. Tu nie znajdziecie informacji… „musisz”, „należy”, za to otrzymacie wiele cennych pytań naprowadzających. Jednak to odbiorca (wyposażony w wiedzę o sobie) wybiera kierunek działań.

Gorąco polecam… bo to książka nie tylko dla dzieci :) O szczerości, zaufaniu, byciu sobą w relacji z drugą osobą… zawsze warto rozmawiać.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję @wydawnictwo_sensus

Kim jest dla Was prawdziwy przyjaciel?

Bardzo dobra książka o relacji o uczuciach, piękne ilustracje. Polecam.

Bardzo dobra książka o relacji o uczuciach, piękne ilustracje. Polecam.

Ta książka dla dzieci, nie bez powodu znalazła się w mojej biblioteczce. Moja ośmioletnia córka przeżywa różne rozterki, zmartwienia oraz pierwsze przyjaźnie w szkole. Te wszystkie emocje, które są w dziecku, nie zawsze są dla nich zrozumiałe, a my dorośli nie zawsze umiemy im wytłumaczyć, dotrzeć w odpowiednich słowach, by przekazać ważne informacje. W wielu przypadkach pomagały mi w tym książeczki i to jest jedna z nich.
Każde dziecko chce być lubiane, mieć wielu przyjaciół, ale budowanie więzi z rówieśnikami nie zawsze jest łatwe. Pinku nauczy dzieci co to troska, zaufanie, jak poznać kto jest prawdziwym przyjacielem. A słuchanie i przepraszanie, to ważne elementy w codziennych relacjach z innymi. Mądre przesłanie płynie z książeczki, by przyjaciel akceptowa cię takim, jakim jesteś, najważniejsze być sobą.
I to wszystko przekazują nam autorki w prostych słowach i ciekawych historiach. Głównym bohaterem jest przesympatyczny niebieski stworek Pinku, który ma problemy z rówieśnikami, takie jak dzieci, jest tak samo wrażliwy i martwi się, gdy ktoś w szkole zrobił mu przykrość lub nie rozumie jego zachowania.
Opowieści są w formie dialogu, gdzie stworek zadaje pytania i opowiada, co wydarzyło się w szkole. Mimo że nie dostaje konkretnych rozwiązań, rozmowa jest tak poprowadzona, by wiedział, co trzeba zrobić. Te sytuacje można wykorzystać do własnych rozmów z dziećmi. Najważniejsze, że dziecku nic nikt nie każe, a samo dochodzi do wniosków, parząc na problemy Pinku.

Książka jest pięknie wydana w twardszą okładkę, a ilustracje pobudzają wyobraźnie dzieci. Są też strony, które dziecko wypełnia samo i odpowiada na zadanie pytania, co ułatwia rozwiązywanie problemów. Polecam książkę zarówno dla dzieci, jak i rodziców, by ułatwić rozmowę, by ich emocje były dla opiekunów bardziej zrozumiałe.
To jedna z tych książek, które jak sprezentujemy dziecku, to rodzice się ucieszą tak samo, a nawet może i bardziej. Każda okazja do rozmowy o problemach z naszymi pociechami jest dobra, a przy czytaniu tych historii mamy dużo możliwości, bo sytuacje są bardzo realne takie, które każde dziecko ma w swojej przestrzeni w relacjach z rówieśnikami.

Książka to druga pozycja dziecięcej serii „Jesteś Ważny”. Opowiada o tym, jak budować zdrowe i zadowalające relacje z rówieśnikami.

Przyjaciele Pinka to Lulka, Bingo i Leo. Spędzają ze sobą wiele czasu, ale jak to bywa nawet w najlepszych relacjach, doświadczają oni czasami pewnych problemów. Książka ta uczy, kim jest przyjaciel i jak być dobrym przyjacielem. Ponadto, pokazuje jak unikać czy rozwiązywać problemy w relacjach, na co zwrócić uwagę, aby zbudować satysfakcjonującą przyjaźń.

Ja jestem tą pozycją zachwycona! Książka posiada 16 rozdziałów, w każdym jest poruszony jakiś problem, czy wartość np. przepraszanie, szczerość, czy fakt, że nasi przyjaciele mogą mieć innych znajomych. Kolejne plusy (plusy, bo jeden to mało 😊) za to, że po każdym rozdziale możemy znaleźć „karty pracy”, na których dziecko (najlepiej wspólnie z rodzicem),może przećwiczyć to, o czym była mowa np. ułożyć przepis na udane przeprosiny.

Żałuję, że nie mam pierwszej części serii „Jesteś Ważny”, ale mam zamiar to nadrobić 😊 Ale wracając do części drugiej- oprawa graficzna, treści … po prostu cudo! Bardzo polecam!

Książka o przygodach Pinka skrada serca dzieciom ale też dorosłym. Pink jest przesympatycznym stworkiem, a krótkie historyjki są bardzo pouczające. Dodatkowo ciekawe ilustracje urozmaicają książkę oraz różne zadania, które dają dzieciom do myślenia. Moje dzieci pokochały sympatycznego stworka, a książeczka również zachęciła do nauki czytania. Bardzo polecam każdemu dziecku oraz rodzicom:)

JESTEŚ PRAWDZIWYM PRZYJACIELEM PINKU! Coś czuję, że u nas ta książeczka stanie się hitem!
Krótkie i wartościowe historie, które stawiają na rozmowę, szanowanie uczuć swoich i innych oraz rozwiązywanie problemów. Bing odkrywa czym jest przyjaźń. Jak zachowuje się prawdziwy przyjaciel. Jak ważne jest wybaczenie, akceptacja i zaufanie. Jaką moc mają słowa, a słuchanie i przepraszanie to super moc.
Myślę, że ta książka niejednokrotnie uratuje nam życie w cięższych sytuacjach. Pozwoli zrozumieć Zosi uczucia, emocje swoje i swoich przyjaciół. Pokaże, jak można zachować się podczas niekomfortowych sytuacjach, a mi jako rodzicowi, uświadomiła jak ważne jest słuchanie. W jaki sposób, jak najmniejszą ilością słów, można pomóc rozwiązać problem dzieci.
Przejrzysta i pięknie wydana. Taka, do której z pewnością niejednokrotnie wrócimy. Pink uczy się być prawdziwym przyjacielem, a my będziemy się uczyć tego razem z nim.
Z pewnością dokupię Zosi pierwszą część przygód Pinka. 😍 A Wam gorąco polecam! Myślę, że nada się idealnie już w wieku 3-4 lat, gdzie pociechy zawierają pierwsze przyjaźnie :)
„[…]
-I chyba nie ma z kim porozmawiać.
-Jak kto nie ma, a ty?
-Ja?
-No tak, ty.
-Ale co ja mogę pomóc? Niby jestem jej najlepszym kumplem, a nie wiedziałem co powiedzieć.
-Jak to co? Wystarczy, że z nią jesteś i że jej słuchasz.
-I tyle?
-Aż tyle. SŁUCHANIE TO SUPERMOC. […]”

Pink to przeuroczy, futrzany stworek, którego już zdążyłyśmy pokochać całym sercem. Druga część poświęcona jest przyjaźni, ale wciąż nawiązuje do poczucia wartości i wyjątkowości każdego z nas. Książka opowiada o skomplikowanych relacjach między rówieśnikami, ukazując całą paletę różnorodnych sytuacji, zarówno tych pięknych, przepełniających radością, jak i smutnych, skłaniających do refleksji. Za pomocą krótkich, angażujących, przystępnych tekstów wyjaśnione zostaje, na czym dokładnie polega przyjaźń, jakie są jej podstawy i jak wygląda to z perspektywy uroczego Pinka, który choć uwielbia swoją paczkę, wciąż nie wszystkie zachowania przyjaciół są dla niego zrozumiałe.
Forma książeczki jest identyczna jak w przypadku pierwszej części. Czytelnik otrzymuje krótkie opowiastki, opierające się na bezpośrednim dialogu, a także zestaw rozmaitych, wielokierunkowych ćwiczeń, które idealnie dopełniają lekturę i pozwalają zrozumieć wszystkie wyjaśnione pojęcia czy skomplikowane sytuacje. Książeczka angażuje nadzwyczaj mocno, zwłaszcza, że pytania w ćwiczeniach są poufałe i wymagają szczerych odpowiedzi.
Co ważne, pozycja jest znakomitą pomocą nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców, którym czasem trudno wyjaśnić zawiłe relacje międzyludzkie lub po prostu już nie pamiętają, jakimi wartościami i priorytetami kierowali się w młodym wieku. Dziecko postrzega świat inaczej, dlatego wszelkie ważne pojęcia powinny być wyjaśniane w sposób przystępny i aktywny, to właśnie dlatego seria o Pinku podbiła serca zarówno młodych czytelników, jak i ich rodziców.
"Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!" to przepiękna książeczka, która wspaniale wspiera rozwój dziecka, zachęca do poznania i docenienia siebie samego oraz tłumaczy, na czym polega prawdziwa przyjaźń. Począwszy od obecności, poprzez troskę czy możliwość wyboru z kim się chcemy przyjaźnić, aż do akceptacji, że nasi przyjaciele mogą mieć też innych bliskich znajomych, jakich niekoniecznie musimy lubić. Niezwykle trafiona, angażująca i chwytająca za serce pozycja, jaka będzie nieocenionym wsparciem w wyjaśnieniu dziecku funkcjonowania niełatwych, ale przecież jakże wartościowych relacji z rówieśnikami.

• Dla dzieci
  • Przedszkole