Okładka książki Twoje ciałopozytywne dojrzewanie. Dla chłopców. Przewodnik po zmianach w ciele, emocjach i ciałopozytywności Barbara Pietruszczak
Barbara Pietruszczak Wydawnictwo: moonka poradniki
poradniki
moonka
2021-01-01
2021-01-01
ciało cielesność ciałopozytywność dojrzewanie dorastanie seksualność chłopak emocje

Rewelacyjna, świetnie napisana, z pięknymi ilustracjami. Obie wersje - dla chłopców i dziewcząt to absolutny must have na półce dorastających dzieciaków i ich rodziców.

Rewelacyjna książka dla chłopców, pomagająca im przejść przez okres dojrzewania, wyjaśniająca w prosty sposób co dzieje się w ich ciele. W duchu ciałopozytywności. Polecam!

Rozmowy z dorastającym, dojrzewającym dzieckiem nie muszą, ale mogą sprawić trochę problemu, wprowadzić w zakłopotanie, czy też po prostu najzwyklej zaskoczyć. Nie jest ogromną tajemnicą, że pokolenia lat 70 i 80 ubiegłego wieku nie były jakoś szczególnie edukowane pod kątem seksualnym, a lekcje religii i mądrości prawione z ambony sprawiały, że młodzież dojrzewała w poczuciu wstydu, edukując się na własną rękę. Całe szczęście, że te czasy już minęły i powstają książki takie jak ta 😉

W pierwszej kolejności książka przechodzi w bardzo przyjazny sposób przez temat emocji, które budzą się w młodym człowieku wraz z procesem dorastania. Kolejnym elementem są zmiany cielesne i ten temat został potraktowany naprawdę z - że pozwolę się tak to nazwać - czułością. Publikacja zawiera też miejsce na notatki, a pani Barbara Pietruszczak zachęca młodych odbiorców do nanoszenia swoich myśli oraz zmieniania ich, gdy tylko poczują taką potrzebę 📔

Przed oddaniem poradnika w ręce syna, zaznajomiłem się z jego treścią i pomimo mojej zachęcającej opinii, doradzam innym rodzicom to samo. Strony poświęcone pornografii, masturbacji, czy orientacji seksualnej mogą wywołać w katolikach mieszane uczucia, lub nawet protest, ale polecam zastanowić się nad tym, czy lepiej, żeby dziecko zapoznało się z takimi tematami w kontrolowany przez nas, rodziców, sposób, czy też chcemy oddać edukację seksualną naszych dzieci w ręce ich rówieśników, youtuberów, czy też kolorowych gazet 📺

Gorąco polecam i dziękuję pani Barbaro za czuły poradnik o budzącej się seksualności 💝

Każdy chłopak powinien przeczytać tę książkę.

Każdy chłopak powinien przeczytać tę książkę.

Książka w miarę dobra, ale zawiera herezje w sprawie trans/intersexualizmu, masturbacji i pornografii. Polecam o ile zaznaczy się dziecku, że to herezje.

za dużo cenzury

za dużo cenzury