Z psiego na nasze czyli Jak odczytywać sygnały, które dają nam psy

Okładka książki Z psiego na nasze czyli Jak odczytywać sygnały, które dają nam psy Lili Chin
Lili Chin Wydawnictwo: Lingea poradniki
poradniki
Doggie Language: A Dog Lover's Guide to Understanding Your Best Friend
Lingea
2021-10-20
2021-10-20
Agata Wróbel
pies behawioryzm mowa ciała

Okładka książki Jak uwolnić psa od lęku. Program pozytywnej pracy z psami cierpiącymi z powodu lęku, strachu i fobii Marty Becker, Mikkel Becker, Lisa Radosta, Wailani Sung
Jak uwolnić ps... Marty Becker, Mikke...
Okładka książki Słuchając psa Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
Słuchając psa Piotr Wojtków, Zofi...
Okładka książki Szczeka, merda, mówi. Jak być najlepszym człowiekiem swojego psa Piotr Wojtków, Zofia Zaniewska-Wojtków
Szczeka, merda... Piotr Wojtków, Zofi...
Okładka książki Ona. Zdrowie, seksualność, ćwiczenia mięśni dna miednicy. Kamila Raczyńska-Chomyn, Ewelina Tyszko-Bury
Ona. Zdrowie, ... Kamila Raczyńska-Ch...

„Z psiego na nasze, czyli jak odczytywać sygnały, które dają nam psy” autorstwa Lili Chin

Książka… tak banalna w oprawie, grafice i tekście, że można ją nazwać wręcz arcydziełem w swojej tematyce! W tak prosty sposób o tak istotnym temacie jakim jest komunikacja międzygatunkowa.
Obowiązkowa lektura dla każdego (!) psiarza!

Obowiązkowa lektura dla każdego (!) psiarza!

Masz polecić innemu psiarzowi na początku jego przygody jaką jest dzielenie życia z psem tylko 1 rzecz. Co to by było? (albo co stanowczo odradzasz?)

Ja polecam w ciemno każdemu, nawet jeśli w psy już trochę umie malutką mieszcząca się w kieszeni i praktycznie obrazkową książeczkę "Z psiego na nasze" @doggielanguagebook.
To koszt ok 18-20 zł za nową.
Niby dział dziecięcy, ale książka w tak prosty, przejrzysty, dokładny i bezbłędny sposób tłumaczy mowę psiego ciała, że żal jej nie przejrzeć choć raz. Dodatkowo uwzględnia różne typy budowy ciała psów, jak oklapnięte uszy, brak ogonka. Dużo uwagi poświęca także kontekstowi, sytuacji, emocjom psa. Jest też dość szczegółowa.
Zwraca uwagę na komuniakcję psów pomiędzy sobą oraz na komunikaty, które psy wysyłają do ludzi.

Fajnie, bo podzielona jest na rozdziały:
🐶psie powitania
🐶ogon
🐶pozory mylą

Książeczka perełka 😍
Totalnie nie rozumiem dlaczego #zpsiegonanasze niemal świeci pustkami 🙈
Zróbmy wokół niej trochę szumu.
Zrozumianym przez ludzi pieskom będzie się żyło lepiej.
Sama zwlekałam z długo z zakupem, bo uznałam, że pewnie dziecinada.
I ok, to są podstawy psiej mowy, ale tak dobrze przetłumaczone z psiego na nasz, ludzki język, że nie można przejść obojętnie obok tej niepozornej książeczki!

Znasz tą książkę?
Czytałaś_eś?
Warto sprawić ją dziecku jeśli planujecie psa lub podarować znajomym myślącym o powiększeniu rodziny o psiaka.

Ps: uprzedzając pytania. Nie, nie sprzedaje tej książki. Zostaje na zawsze w mojej psiej biblioteczce 😉

To koszt ok 18-20 zł za nową.
Niby dział dziecięcy,...

Przeczytałam tę książkę zaraz po "Sygnałach Uspokajających" Turid. Można ją potraktować trochę jako uzupełnienie. Nie mniej jednak jest bardzo przystępna ze względu na dużą ilość uroczych obrazków. Polecam dla każdego właściciela psiaka.

Krótka, aż treściwa w swym wydźwięku książka traktująca o ważnych sprawach. Ja nauczyłem się kilku rzeczy. Polecam każdemu, bo czworonogi otaczają każdego z nas!

"Z psiego na nasze" to prosta, ilustrowana książka, która w przystępny sposób tłumaczy czytelnikowi psią mowę ciała.

Konkretny, wypunktowany tekst, podzielony jest na krótki opis widocznych sygnałów oraz wyjaśnienie, co mogą one oznaczać. Dodatkowo przy każdym sygnale znajduje się uroczy, prosty rysunek, na którym również opisane są zachowania czy postawy, na które warto zwrócić uwagę.

Książka jest świetna, zawiera mnóstwo przydatnej w praktyce wiedzy, która przyda się każdemu właścicielowi psiaka. Bardzo, bardzo polecam!

• Psy
  • Chcem

Dodaj cytat z książki Z psiego na nasze czyli Jak odczytywać sygnały, które dają nam psy