Panna Śpieszka i Pan Leniwiec

Okładka książki Panna Śpieszka i Pan Leniwiec Katy Hudson
Okładka książki Panna Śpieszka i Pan Leniwiec
Katy Hudson Wydawnictwo: Amber Cykl: Panna Śpieszka i Pan Leniwiec (tom 1) Seria: Amberek opowieści dla młodszych dzieci
40 str. 40 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Panna Śpieszka i Pan Leniwiec (tom 1)
Amberek
Mindful Mr. Sloth
Amber
2021-09-20
2021-09-20
40 min.
Małgorzata Cebo-Foniok
bogato ilustrowane pośpiech spokój tu i teraz mindfullness

Okładka książki Dziewczynki mogą wszystko Caryl Hart, Ali Pye
Dziewczynki mo... Caryl Hart, Ali Pye...
Okładka książki Mistrz kieszonkowy z placu budowy Sherri Duskey Rinker, AG Ford
Mistrz kieszon... Sherri Duskey Rinke...
Okładka książki Rycerz, który nie chciał walczyć Helen Docherty, Thomas Docherty
Rycerz, który ... Helen Docherty, Tho...
Okładka książki Pan Patyk Julia Donaldson, Axel Scheffler
Pan Patyk Julia Donaldson, Ax...

Panna Śpieszka zawsze się śpieszy i robi wszystko na raz. Spotyka pewnego razu Pana Leniwca. Razem bawią się w doktora, malują obrazy, budują rakietę.

Pewnego dnia startują w zawodach sąsiedzkich. Panna Śpieszka mknie na rowerze jak najszybciej, wtem Pan Leniwiec piszczy: stop!

Gdy się zatrzymują, Pan Leniwiec pyta, czy dziewczynka słyszy ten piękny śpiew ptaszka? Śpieszka słucha i owszem ptak pięknie śpiewa, ale zaraz wskakują na rower, bo wyścig dalej trwa.

Gdy znowu jadą szybciej i gonią innych, Pan Leniwiec znowu oznajmia: stop! I mówi do Śpieszki, czy czuje ten obłędny zapach kwiatów. Na co dziewczynka zaczyna wąchać i zdaje sobie sprawę, czemu wcześniej tego nie czuła?

Od tego momentu Śpieszka robi wszystko szybko, a i owszem, ale znajduje również czas na powolne działanie i delektowanie się chwilą.

Ilustracje są pięknym dopełnieniem historii, są delikatne, wzruszajace i klimatyczne.

Piękna i wzruszająca książka o tym, że należy czasem zwolnić, pozachwycać się otaczającym światem, pokontemplować w ciszy i bez rozpraszania.

Polecam serdecznie.

Świetna książka o mindfulness - uważności. Panna Śpieszka wiecznie się spieszy, leci, biegnie, pędzi. Leniwiec w tym pędzie uczy ją wyhamowania, zatrzymania się choć na minutkę - zauważenia śpiewu ptaka, zachwycenia się zapachem kwiatów, wzięcia głębokiego, spokojnego oddechu.

Polecam!

Polecam!

Kolejna prześliczna książeczka z serii Amberek. Lektura kusi piękną okładką i wewnątrz ilustracjami. Niesie przesłanie o przyjaźni, empatii, o akceptacji tego, że każdy jest inny.

Główną bohaterką jest Emilia Cierpliwiec. Ale nazwisko nie ma nic wspólnego z cechą charakteru ,którą posiada . Wszyscy nazywają ją Śpieszką, gdyż robi wiele rzeczy naraz i to w wielkim pośpiechu. Wykonywanie wielu zadań jednocześnie nie jest produktywne.
Pewnego dnia pędziła do swojego domku na drzewie i dostrzegła na dachu leniwca.
Pan Leniwiec był dokładnym przeciwieństwem Śpieszki. Nie cechowało go lenistwo ,tylko powolność w pracy, dokładność. Każdą czynność robił po kolei , z głębokim zastanowieniem.
Oboje bardzo chcieli się zaprzyjaźnić ze sobą. Zaczęli razem się bawić w gabinet lekarski, budowanie szałasu, malowanie obrazków i inne. Trochę dziwnie wyglądała ta współpraca.
Weźmy przykładowo malowanie farbami. Śpieszka namalowała cztery obrazki, gdy w tym czasie pan Leniwiec zdążył zawiązać fartuch malarski.
Czy taki duet miał jakiekolwiek szanse na przyjaźń?
Naszedł wielki dzień wyścigów pojazdów mechanicznych, Śpieszka już dawno temu zgłosiła swój akces.
Nie rezygnowała z niego. Wystartowała na rowerze, wioząc w koszyku przednim pana Leniwca.

Jak potoczył się wyścig?
Czy pan Leniwiec miał wpływ na dojazd do mety, choć jechał w koszyku?
Jak wyglądała trasa wyścigu?
Czy Śpieszka i pan Leniwiec doszli do konsensusu?
Czy zostali przyjaciółmi?

O tym wszystkim przeczytacie w tej powiastce, obejrzycie ilustracje.

Książka nadaje dodatkowy wydźwięk życiu. Czasem dobrze jest zwolnić, zatrzymać się w miejscu i dostrzec rzeczy ,które umykają naszej uwadze przez pośpiech .
Trzeba stanąć , odetchnąć i dojrzeć piękno tego świata.
Nie można żyć w wiecznym biegu.
Trzeba czerpać radość ze zwykłych czynności i je sobie umilać, jak tylko się da.

Pamiętaj czytelniku! Śpiesz się powoli.

"Panna Śpieszka i Pan Leniwiec" to kolejna pięknie ilustrowana pozycja dla dzieci autorstwa Katy Hudson.

Historia opowiada o lubiącej robić kilka rzeczy jednocześnie Śpieszce i jej zupełnym przeciwieństwie, jakim jest znaleziony przez przypadek leniwiec. Czy te postaci mogą się czegoś od siebie nauczyć?

Opowieść o poznawaniu świata w biegu i tym, że czasem jednak warto zwolnić, aby zobaczyć/poczuć/doświadczyć czegoś więcej.

Opowieść o poznawaniu świata w biegu i tym, że czasem jednak warto...

Ta książka jest MEGA!
Mega zabawna, przeurocza, prześlicznie ilustrowana i z pięknym przesłaniem.
Panna Szast-Prast! i Pan Spokojniutki - czy tak różne od siebie postaci są w stanie się zaprzyjaźnić?
Czy Panna Śpieszka nie zapędzi Pana Leniwca w swój życiowy chaos?
Czy jest w stanie się skupić i dostrzec rzeczy i piękno, których nie była w stanie wcześniej odkryć przez swój pośpiech?

Wzruszająca publikacja, która w szaleństwie dnia codziennego radzi byśmy się zatrzymali i odetchnęli, poczuli ulgę, przestali spinać.
Niebywała opowieść o przyjaźni pełnej empatii, zrozumienia, cierpliwości, szacunku do siebie nawzajem.
Warto przystanąć... i poczuć... i dostrzec ten spokój, który każdy ma w sobie, ale który czasami musi cierpliwie z siebie wydobyć.
I jak? Mega - prawda?

Ta książka jest MEGA!
Mega zabawna, przeurocza, prześlicznie ilustrowana i z pięknym przesłaniem.
Czy Panna Śpieszka nie zapędzi Pana Leniwca w swój życiowy chaos?

Ta książka była o tym że panna Śpieszka znalazła leniwca, z którym się zaprzyjaźniła. Dobrze się z nim bawiła. Leniwiec nauczył ją, że nie zawsze trzeba się spieszyć.

• Dla dzieci
  • Biblioteka