A każdy widział kota

Seria: Przyjazna Łapka
Wydawnictwo: Amber
Abdita

Kot szedł sobie przez świat, a każdy widział go inaczej: dziecko, pies, lis, ryba, mysz, pszczoła, ptak, pchła czy wąż. A ty, kiedy widzisz kota, to co widzisz? Brendan Wenzel pokazuje, jak perspektywa, z jakiej patrzymy, kształtuje to, co widzimy. Rozwija zmysł obserwacji, ciekawość, wyobraźnię i uczy empatii. „Żadne słowa nie oddadzą wyjątkowości tej książeczki. Musisz sam zobaczyć A...

A ty, kiedy widzisz kota, to co widzisz?

Rozwija zmysł obserwacji, ciekawość, wyobraźnię i uczy empatii.

„Żadne słowa nie oddadzą wyjątkowości tej książeczki. Musisz sam zobaczyć A każdy widział kota, żeby w pełni docenić, czego dokonał Wenzel.” New York Times

Członkowie jury przyznającego Caldecott Honor:
•„Piękna książka o postrzeganiu i naturze.”
•„Książka o sposobie widzenia, myślenia i bycia. Piękna!”
•„Najlepsza, najmądrzejsza, najoryginalniejsza i najpiękniejsza!”
•„Od razu stanie się klasykiem!” („Instant classic!”)
•„Nie daj się zwieść minimalistyczności okładki. Otwórz tę książeczkę, a znajdziesz niespodzianki na każdej stronie. Brendan Wenzel, używając całej gamy artystycznych stylów i technik, głosi niepowtarzalność indywidualnej perspektywy.”
•„Nigdy jeszcze nie widziałem książeczki, która tak doskonale i tak zrozumiale dla dziecka ukazałaby problem względności percepcji i subiektywności osądów. Tak trudne sprawy w tak prosty sposób.”

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/ilustrowa...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/ilustrowa...»

Ines | 2019-02-20
Przeczytana: 2018 rok

Książka uczy jak różnie możemy widzieć i interpretować te same rzeczy.

ksiazkawprezencie | 2018-12-15

Zasłużone prestiżowe wyróżnienie Caldecott Honor.
Wspaniale opracowany graficznie traktat o różnicach w postrzeganiu świata przez rozmaite istoty. Główny bohater to pręgowany kot, który kroczy przez świat „ze swoimi wąsami, uszami i łapami”. Oglądamy go oczami kolejnych stworzeń – człowieka, psa, lisa, ryby, myszy itd.

Czytaj dalej:

Gosia | 2018-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Równie prostej, a zarazem wielowymiarowej książki nie widziała. Tak więc nie dziwi mnie fakt. że ta pozycja jest bestsellerem. Większość ludzi jest wzrokowcami i kot jest kotem. Wydawać by się mogło, nic nadzwyczajnego przecież każdy widział w życiu kota, również pies widział kota, lis, rybka w stawie i pszczółka z kwiatka, a nawet przerażona myszka. Niesamowicie odkrywcza staje się perspektywa, z jakiej patrzymy, która kształtuje to, co widzimy. Książka genialna w swojej prostocie i tak naprawdę nie ma słów, które oddałyby wyjątkowość tej pozycji, po prostu musicie to zobaczyć.