Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Galeria postaci

Okładka książki Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Galeria postaci Michael Kogge
Okładka książki Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Galeria postaci
Michael Kogge Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Fantastyczne zwierzęta film, kino, telewizja
film, kino, telewizja
Fantastyczne zwierzęta
Fantastic Beasts and Where to Find Them. Character Guide
Media Rodzina
2016-11-18
2016-11-18
Joanna Lipińska

Okładka książki Stories Of Jedi And Sith Roseanne A. Brown, Sarwat Chadda, Delilah S. Dawson, Tessa Gratton, Michael Kogge, Sam Maggs, Michael Moreci, Vera Strange
Stories Of Jed... Roseanne A. Brown, ...
Okładka książki From a Certain Point of View: The Empire Strikes Back Tom Angleberger, Sarwat Chadda, S.A. Chakraborty, Adam Christopher, Katie Cook, Zoraida Córdova, Delilah S. Dawson, Seth Dickinson, Rebecca F. Kuang, Alexander Freed, Jason Fry, Christie Golden, Hank Green, Rob Hart, Lydia Kang, Michael Kogge, C.B. Lee, Mackenzi Lee, Mark Oshiro, John Jackson Miller, Michael Moreci, Daniel José Older, Beth Revis, Cavan Scott, Emily Skrutskie, Catherynne M. Valente, Martha Wells, Django Wexler, Kiersten White, Gary Whitta, Charles Yu, Jim Zub
From a Certain... Tom Angleberger, Sa...

Fajny dodatek do uzupełnienia filmu. Dużo ciekawostek i ładnych grafik.

Fajny dodatek do uzupełnienia filmu. Dużo ciekawostek i ładnych grafik.

Jest bardzo podobna do "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczny przewodnik po filmie", ale w tej jest więcej opisów, ciekawostek i informacji.
W końcu dowiedziałem się jakie jest pełne imię Newta.
Są tu też opisy i zdjęcia różdżek bohaterów.
Dowiadujemy się też o młodości i rodzinach bohaterów.
Możemy też przeczytać najciekawsze cytaty, które wypowiadają bohaterowie filmu.
Jest też ta scena, której w filmie nie było.
Chciałbym mieć takie same książki do pozostałych filmów z cyklu Fantastyczne zwierzęta, a najlepiej jeszcze też do Harrego Pottera.

Michał lat 10

W końcu dowiedziałem się jakie jest pełne imię Newta.
Są tu też opisy i zdjęcia różdżek bohaterów.
Dowiadujemy się też o młodości i rodzinach bohaterów.
Możemy też przeczytać najciekawsze cytaty, które wypowiadają...

Jakiś czas temu zapoznawałam się z przewodnikiem po świecie Fantastycznych zwierząt. Po przeczytaniu tej pozycji wiem jedno. Na pewno zamieniłabym podtytuły obu książkom. Galeria postaci to dla mnie przede wszystkim dobry przewodnik po filmie. Dzięki niemu, robiąc sobie filmową powtórkę znacznie lepiej zrozumiałam ekranową fabułę. Książka zdecydowanie spełniła moje oczekiwania. Ode mnie 8/10.

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Galeria postaci" to drugi z dostępnych w Polsce książkowych dodatków do ww. filmu (scenariuszu do nich nie zaliczam).
Wydana w twardej oprawie książeczka ma niespełna 150 stron. Przeczytanie jej, a właściwie przejrzenie to najwyżej 30-40 minut. Idealna do spokojnego śniadania!
Wstęp jest właściwie taki sam, jak w "Magicznym przewodniku po filmie", ale i autor jest ten sam. Powtarza się więc wiele informacji, ale znajdzie się parę nieznanych szczegółów o bohaterach, których mogliśmy zobaczyć na ekranie tylko przelotem. Możliwe nawet, że nie padło w filmie nawet to imię! A przynajmniej ja nie wyłapałam z dwóch, czy trzech. Źródłem tych smaczków jest zapewne sama J. K. Rowling, ponieważ obie książki są oficjalną częścią J. K. Rowling's Wizarding World.
Ponownie raził mnie dziecinny styl opowiadania o bohaterach, częste powtórzenia i o zgrozo złej jakości wydruk. Fotografie są bardzo ciemne i niejednokrotnie po prostu niewyraźnie lub ziarniste. Nie wygląda to zbyt dobrze, zwłaszcza przy 35 złotych za 145 stron, które w większości są zdjęciami z filmu lub sesji do niego. Sumiennie ostrzegam, że choć nie da się po prostu nie dotykać stron przy ich przewracaniu, to trzeba uważać, ponieważ robią się od razu ślady palców.
Na końcu "Galerii postaci" znajduje się za to obłędny graficzny dodatek mini plakatów z bohaterami oraz magicznymi zwierzętami. Nic tylko powiesić na ścianie tego ślicznego niuchacza!
Ogólnie rzecz biorąc polskie dodatki do "Fantastycznych zwierząt" niekoniecznie mnie powaliły, choć lepsze to niż nic, biorąc pod uwagę, że do filmów o Harrym przewodników czy czegokolwiek innego się nie doczekaliśmy.

Wstęp jest właściwie taki sam, jak w "Magicznym...

Każdy z nas na pewno czytał, czy nawet oglądał „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, ponieważ o tym było najgłośniej w Internecie, czy w kinach.
Książka, którą teraz chcę przedstawić nie jest tak naprawdę książką. Mam na myśli to, że nie posiada jako takiej fabuły, ma tylko pięknie wykonane ilustracje i krótkie opisy postaci.
Moje pierwsze wrażenie co do filmu, bo jakoś nie ciągnęło mnie do książki, było dosyć pozytywne.
Ale przecież jaki to wstyd nie czytać książki, którą napisała autorka Harrego Poterra, jednak przyznaję szczerze nigdy nie czytałam całej serii, ani nawet nie oglądnęłam filmu.
Nie bądźcie na mnie źli po prostu jakoś nie ciągane mnie do tego pomimo nagabywań przez przyjaciółki.
Wracając do fantastycznych zwierząt, to od razu mi się spodobały: po pierwsze fantastyka, po drugie słodkie zwierzaki, a po trzecie to ciekawy zarys fabuły.

Film oczywiście niczego sobie, jednak to dzięki tej książce, a właściwie to dzięki temu albumowi, poznałam i w sumie to bardziej przybliżyłam się do stylu myślenia i tworzenia autorki.
Różne charakterystyki, mocne/słabe strony, a na koniec – na ostatnich stronach skromna niespodzianka dla fanów rysunków.
Byłam szczerze pod wrażeniem.

Album naprawdę pięknie wykonany, jak dla mnie każda książka powinna mieć taką okładkę jak ta.
Cóż by tu jeszcze powiedzieć – powodzenia młodzi czarodzieje w wypełnianiu swojej misji, czyli tak jak w moim przypadku wczytywanie się w ciekawe lektury.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

Moje pierwsze wrażenie co do filmu, bo...

Oto Newt, Tina, Queenie, Jacob i wielu, wielu innych bohaterów bogatej galerii postaci z filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć.

W wyniku magicznego zamieszania brytyjski magizoolog Newt Skamander angażuje się w pogoń za fantastycznymi stworzeniami po całym Nowym Jorku. Newt musi odnaleźć uciekające zwierzęta, żeby wszystko wróciło do normy. Pomogą mu początkujący piekarz Jacob Kowalski oraz Tina i Queenie Goldstein, dwie czarownice pracujące dla Magicznego Kongresu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Spotkanie tak różnorodnych charakterów to początek przygody pełnej niespodziewanych zwrotów akcji, którą Newt zapamięta na bardzo długo.

Ale galeria postaci to nie tylko wstęp, którzy przypomina nam historię, ale dodatek, który ją wzbogaca, poszerza oraz idealnie układa wszelkie informacje w porządku chronologicznym. To jest coś czego mi brakowało po obejrzeniu filmu. Jednak brakuje mi tu kilku szczegółów, ale już wiem, że niebawem opiszę książkę, która będzie idealnym uzupełnieniem tej pozycji :)

Poza postaciami mamy tu wiele pięknych scen z filmy, kilka plakatów, cytatów oraz ciekawostek. Wszelkie nowinki zawarte w tej książce uzupełniają już zdobyte informacje. Wydanie tej książki podnosi jej wartość. Twarda oprawa gwarantuje trwałość zawartości. Szkoda by było, żeby tak wspaniała książka zniszczyła się przy samym jej oglądaniu. Czytanie jej sprawia, że nasze oczy radują się przepięknymi scenami, ujęciami. Wierzcie mi, bądź nie, ale dla miłośników będzie to dodatek warty każdej ceny. Szkoda jednak, że wydano ją w skromniejszej wersji i nie połączono z przewodnikiem po filmie. Można było tu dodrukować kilkanaście stron, a całość wyglądała by przepięknie nie tylko na półce. Jednak ktoś zdecydował inaczej. Szkoda. Można było dopłacić 5zł i przy jednym zakupie dosiadać książkę, która w całości dopełni, wyjaśni, czy wzbogaci samą książkę czy film.

........................................................................
Blog: bjcdobryfilmijeszczelepszaksiazka.blogspot.com

ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

W wyniku magicznego zamieszania brytyjski magizoolog Newt Scamander zostaje zaangażowany w pogoń za magicznymi stworzeniami po całym Nowym Jorku. Musi wyłapać je wszystkie, by zapobiec totalnej katastrofie! Mugole przecież nie zrozumieją skąd wzięły się takie dziwne stwory i z pewnością będą przerażeni. Wszystko musi wrócić do normy nim się zorientują! Nie jest to jednak takie proste. Newtowi pomogą początkujący piekarz Jacob Kowalski oraz Tina i Queenie Goldstein, dwie czarownice pracujące dla Magicznego Kongresu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Spotkanie tak różnorodnych charakterów to dopiero początek przygody i... kłopotów! Niesamowite wydarzenia, ogrom zwrotów akcji i niesamowity świat!

Oto Newt, Tina, Queenie, Jacob i wielu, wielu innych bohaterów z filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Ta niesamowita galeria postaci pozwoli na przybliżenie losów, charakterów, historii bohaterów, którzy odegrali w filmie znaczącą rolę. To doskonałe uzupełnienie przygody, którą rozpoczęliśmy wraz z chwilą zajęcia miejsca w kinowym fotelu i zatopieniu się kolejny raz w fantastyczny świat czarów i magii. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów "Harry'ego Pottera" i "Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć". Pięknie, starannie wydana książka to doskonałe uzupełnienie każdej potterowskiej kolekcji. Ponadto treść i sposób zaprezentowania postaci urzeka prostotą i sprawia, że książka będzie idealna dla fana magicznego świata w każdym przedziale wiekowym.

Podsumowując, "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Galeria postaci" to książka, która jeszcze raz przeniesie was do świata magii. Świetna sprawa, prawda?! Jeśli urzekł was klimat filmu, polubiliście bohaterów lub magiczne stworzenia zrobiły na was ogromne wrażenie - koniecznie sięgnijcie po książkę. Nie pożałujecie! :)

Izabela Nestioruk

ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Lepsza niż przewodnik po filmie. Dobre wykonanie, dużo zdjęć i grafik.

Lepsza niż przewodnik po filmie. Dobre wykonanie, dużo zdjęć i grafik.

2028

Do kin całkiem niedawno wszedł film, dziejący się we wszechświecie Harry'ego Pottera i jego przyjaciół. "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", to tytuł doskonale znany fanom nastoletniego czarodzieja, więc tym bardziej warto iść do kina.

A o czym jest ta książka?
To bogato ilustrowany przewodnik po postaciach i miejscach, występujących w filmie. Newt Skamander przemierza miasta i tropi niezwykłe, czarodziejskie zwierzęta, stworzenia. To właśnie na kanwie jego przeżyć powstała słynna księga, która przyniosła tyle radości Harry'emu i jego przyjaciołom. Newtowi w jego zmaganiach pomaga pewien pisarz, o swojsko brzmiącym nazwisku Kowalski.

Niezwykle barwny, pełen bajecznych ilustracji przewodnik po filmie, który ma szansę, a raczej już się stał fenomenem kinowym. Zapoznajcie się bo warto. Może najpierw z tą pozycją, zanim wstąpicie do kina? Polecam.

A o czym jest ta książka?

ZNAJDŹCIE FANTASTYCZNE POSTACIE

Wszystko zaczęło się od małej, czerwonej książeczki, którą piętnaście lat temu, w marcu 2001 roku, wydała J. K. Rowling. Z założenia miał to być jedynie krótki dodatek do sagi o Harrym Potterze, ciekawostka ożywiająca w prawdziwym świecie pozycję popularną w książkowej rzeczywistości. I tak też było przez długie lata, aż wreszcie autorka napisała scenariusz filmu o takim samym tytule, przedstawiając nam przygody Newta Skamandera. Film pociągnął za sobą oczywiście także liczne dodatki, a w nasze ręce wśród wielu innych pozycji, trafiła bardzo ładnie wydana, ciekawa publikacja omawiające ekranowych bohaterów.

O czym opowiadają „Fantastyczne zwierzęta…” wie chyba każdy fan Pottera. Młody Newt Skamnder przybywa w roku 1926 do Nowego Jorku, ale przez przypadek zostają wypuszczone magiczne stworzenia, których poszukiwał na całym świecie. Jakby tego było mało w mieście grasuje bestia, ale nikt nie wierzy w jego słowa, że to żadna ze złapanych przez niego istot, tylko obskurus. Newt, wraz z pomocą kilku innych osób zaczyna działać…

Cieszę się, że po tylu latach świat znów słyszy o Harrym Potterze. I cieszę się również, że w ostatnich miesiącach na rynku pojawiło się kilka nowych pozycji związanych z jego magicznym światem. Co wyróżnia „Fantastyczne zwierzęta…: Galerię postaci”? Przede wszystkim bardzo ładne wydanie. Kredowy papier, twarda oprawa, duże zdjęcia, przyjemna kompozycja. Ładnie się to prezentuje, miło wpada w oko – szczególnie dzieciom – i stanowi ciekawy dodatek do filmu/serii.

Treści nie jest wiele. Mamy omówienie fabuły, ale całość skupia się na postaciach, wśród których nie zabrakło także polskiego akcentu. Każdy z bohaterów zyskał krótki opis, prezentację różnych aspektów i kluczowych momentów. A wszystko przedstawione ciekawie, choć prosto – w sam raz dla dziecięcych odbiorców zarówno filmu, jak i książki.

Dla miłośników Harry’ego, jak również wszystkich tych, którzy dadzą się porwać kinowym „Zwierzętom…” to znakomita pozycja przedłużająca przyjemność. Sięgnijcie, ma swój urok. Polecam.

Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/12/05/fantastyczne-zwierzeta-i-jak-je-znalezc-galeria-postaci-michael-kogge/

ZNAJDŹCIE FANTASTYCZNE POSTACIE

• 2017
  • Przeczytane, zostają
  • 2016
  • Przeczytane w 2017
  • J.K.Rowling
  • O i Z Harrym Potterem

Dodaj cytat z książki Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Galeria postaci