Robin Hood i Szmaragdowy Król

2021-09-11
2021-09-11

Okładka książki Niech to usłyszą Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek
Ocena 7,3
Niech to usłyszą Wojciech Chmielarz,...
Okładka książki Skowyt Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek
Ocena 6,6
Skowyt Wojciech Chmielarz,...

Okładka książki Kruk. Słuchowisko Jakub Korolczuk, Aleksandra Zielińska
Ocena 7,4
Kruk. Słuchowisko Jakub Korolczuk, Al...
Okładka książki Skowyt Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek
Ocena 6,6
Skowyt Wojciech Chmielarz,...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Naprawdę dobre słuchowisko, Kot trochę mi nie pasuje do Robina, ale cóż nie można mieć wszystkiego. Polecam każdemu.

Papieski strzał - bezcenne. Reszta- fajna. Słuchowisko - bajeczne. I choć daję szóstkę, to polecam. To nie był stracony czas, choć końcówka... Ale to sami przeczytacie/odsłuchacie.

Twórczość Jakuba Ćwieka kojarzę bardzo dobrze. Głównie z będących świetną wariacją na temat Piotrusia Pana "Chłopcach" i "Lokim" opowiadającym o przygodach nordyckiego boga w teraźniejszości. Te serie miały pomysł, humor, dobrą fabułę. Nie była to literatura najwyższych lotów, ale z czystym sumieniem mógłbym je polecić każdemu fanowi fantastyki w takim wydaniu.

Tym razem dostajemy nie tyle książkę, co słuchowisko, które do tego było bardzo agresywnie reklamowane przy użyciu określeń w stylu "superprodukcja" i tym podobnych. Czy jednak żeby coś stało się rzeczywiście taką superprodukcją wystarczy zatrudnić kojarzonego przez większość autora książek i kilku uznanych aktorów? Bo rzeczywiście patrząc na nazwiska, to sama śmietanka z Tomaszem Kotem i Zbigniewem Zamachowskim (kolejność przypadkowa) na czele.

Niestety, całość wyszła... po prostu słabo. Fabuła jest nijaka, właściwie zero zaskoczeń, zwrotów akcji, jakichkolwiek wydarzeń, które sprawiają, że jesteśmy ciekawi co będzie dalej. Z humorem podobnie, to nie są żarty, które zapadną w pamięć. Aktorsko? Co najwyżej poprawnie. Wczoraj kończyłem słuchać "Sezon Burz" Sapkowskiego. Jakościowo to jest przepaść na korzyść historii o Wiedźminie. Głównym plusem jest właściwie fakt, że całość trwała tylko około 4 godzin więc można przesłuchać w jedno popołudnie i zapomnieć.

Tym razem...

Przesłuchane. Produkcja 10/10. Aktorzy 10/10. Historia jest OK.

Przesłuchane. Produkcja 10/10. Aktorzy 10/10. Historia jest OK.

Jakieś dziesięć lat temu wziąłem się za książkę Jakuba Ćwieka "kłamca". Okrutnie się zawiodłem.
Dzisiaj powróciłem do tego autora w postaci robina audiobook hooda. I muszę przyznać, że autor wciaz trzyma ten sam poziom.
Rola Wieckiewicza wybitna, dla niej warto się zmusić do dzieła tego "biednego poety z przedmieścia".
No i może jeszcze dla wiedźmy dziewicy :)

No i może jeszcze dla wiedźmy dziewicy...

Co wspólnego ma ze sobą Robin Hood i jego leśna banda oraz Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu? Wydawałoby się, że nic, a jednak. Okazuje się, że legenda obu jeszcze nie przebrzmiała, a Jakub Ćwiek udowadnia, że też może ona stanowić idealną przestrzeń do intelektualnej, żartobliwej rozgrywki między banitami z Sherwood a przedstawicielami rycerskiej braci.
Tu jest też pies pogrzebany. O ile książę złodziei wraz z Marion i Małym Johnem wydają się być w najlepszej formie to po angielskiej ziemi krążą jednak legendy, że sam Król Artur dumnie kroczący przez brytyjskie ziemie to jedynie przebieraniec, który z walką o Ekskalibur bynajmniej nie miał nic wspólnego.
Pora zatem wykryć ten ewentualny spisek. I tu niespodzianka. W obliczu tak postawionego wyzwania koniecznym jest zwarcie szyków i sprzymierzenie się z najbardziej zatwardziałym wrogiem. Robin Hood wespół zespół z Szeryfem z Nottingham podejmują wyzwanie. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami, a z całą pewnością nie pożałujecie. Gdyby zachętą miało być wprowadzenie odrobiny magii do opowieści to i jej nie zabraknie – w końcu pojawi się sam bóg Hern jako władca prastarego lasu Sherwood😊
Tym bardziej, że opowieść przedstawiona jest w postaci słuchowiska zrealizowanego na najwyższym poziomie, z gwiazdorską obsadą. Pojawi się i Tomasz Kot jako Robin i Robert Więckiewicz jako Szeryf z Nottingham, czy Andrzej Seweryn w roli narratora. Czyżby zabrakło pierwiastka żeńskiego? Bynajmniej – w roli Marion – Natasza Urbańska. Całość majstersztyk. W końcu spod ręki Jakuba Ćwieka nie mogło wyjść nic miałkiego😊

Tu jest też...

Fajny audiobook i przyjemny do posłuchania. Historyjka prosta i mogłaby być bardziej złożona, ale wykonanie mistrzowskie. W szczególności podoabała mi się postać szeryfa. Nawiązanie do Największego z Polaków było złotem.

w audiobooku

w audiobooku

Słuchowisko ciekawie zrobione wielu aktorów efekty dźwiękowe. Opowiadanie które się tu ocenia słabe. Krótkie. I jeszcze dobiło wszystko fantazy.

„Legenda żyje!” Więc kto może, na niej korzysta. Przykład mamy przed oczami, a właściwie to przed uszami.
Storytel wydaje kolejne słuchowisko, w którym miesza dwie legendy. Z jednej strony tytułowy Robin Hood, awanturnik z Sherwood. Z drugiej – legendarny przywódca Okrągłego Stołu, król Artur.
„Prastary las Sherwood będzie świadkiem czegoś, czego nie pamiętają najbardziej wiekowe z jego drzew – pojedynku legend o duszę Anglii!”
W wersji audio mamy do czynienia z bardzo dobrze skonstruowanym słuchowiskiem. Do odtwarzania ról zaangażowano całkiem przyjemną i znaną plejadę aktorów, którzy niewątpliwie dodają i jakościowo i marketingowo. Natomiast fabularnie przypomina źle ułożoną kostkę Rubika. To wszystko przyprawione garstką sucharów, przy których nawet Strasburger by spąsowiał.
Sprawdziło się w aucie w trakcie weekendowego wojażu. Krótkie, więc da się ogarnąć za jednym razem. Poza tym? Sama historia już dawno uleciała razem ze zmęczeniem po podróży.

Jakub Ćwiek Robin Hood i Szmaragdowy Król Zobacz więcej
Jakub Ćwiek Robin Hood i Szmaragdowy Król Zobacz więcej