Duże dziewczynki nie płaczą

Big Girls Don't Cry
83-241-0382-1
Duże, dziewczynki, płaczą
agasta

Zabawna i inteligentna romantyczna komedia, która pokazuje, że szczęście nie jest aż tak bardzo uzależnione od dziennej porcji kalorii, jak zwykłyśmy uważać. Marina robi karierę i pieniądze, bo... waży zbyt dużo. Nie wierzy, żeby jakikolwiek mężczyzna mógł się nią zainteresować, więc pracuje i pracuje. I odchudza się i odchudza, a potem objada się i objada. Aż pewnego dnia zostaje...

Marina robi karierę i pieniądze, bo... waży zbyt dużo. Nie wierzy, żeby jakikolwiek mężczyzna mógł się nią zainteresować, więc pracuje i pracuje. I odchudza się i odchudza, a potem objada się i objada. Aż pewnego dnia zostaje przedstawiona młodemu naukowcowi, który twierdzi, że odkrył cudowny środek na odchudzanie ...

Rudzianna | 2013-05-26
Przeczytana: 25 maja 2013

Marina jest młodą kobietą, odnoszącą spektakularne, zawodowe sukcesy. Jej pomysły zawsze są trafne, z łatwością zyskuje sobie sympatię klientów i wszystko wskazuje na to, że czeka ją awans.
Istnieje jednak mały (wielki) problem, który odwleka w czasie zajęcie przez Marinę wyższego stanowiska.
Marina jest gruba. Bardzo gruba- co nie uchodzi uwadze kolegów z pracy, którzy dość często niewybrednie żartują sobie z jej tuszy. Czy ktoś tak nieatrakcyjny może godnie reprezentować szanowaną firmę?
Marinie z rodzicami układa się średnio, nie ma faceta a jej jedyną przyjaciółką jest szczupła Susie- nazywająca Marinę ,,Mućką”. Samotne wieczory dziewczyna spędza przed telewizorem, chorobliwie się obżerając. Tylko wchłonięcie kilku tysięcy kalorii na raz jest w stanie ukoić tęsknoty i rozterki Mariny…
Nieoczekiwanie, niemal w tym samym czasie, pojawiają się dwa skrajnie różne rozwiązania problemów.
Jednym jest grupa, zrzeszająca kobiety, które pogodziły się ze swoją nadwagą i próbują zmienić...

Nie przepadam za książkami poruszającymi tematy zaburzeń odżywiania w ciężkiej formie, bo straszliwie mnie przygnębiają. Natomiast ta powieść, mimo bycia lekką i zabawną, mimo komediowej formy w bardzo prawdziwy sposób pokazuje dramaty osób chorujących na ED.

Gdyby istniała magiczna pigułka sprawiająca, że schudniemy bez wysiłku i będziemy idealnie szczupłe, ile z nas by ją wzięło bez względu na skutki uboczne i koszty? Ile z nas wierzy, nawet jeśli to wypiera, że jeśli schudnie i osiągnie wymarzony w głowie ideał, to jej życie też stanie się idealne? Zbyt wiele, bez wątpienia.

"- Mój problem - powiedziała Marina - polega na tym, że mam takie samy problemy jak przedtem, tylko nie mam już mechanizmu obrony przed nimi."

magda | 2016-12-01
Ines | 2016-07-20