Apollo 13

2021-10-15
2021-10-15
Mateusz Józefowicz
Apollo 13 lot w kosmos astronauta

Tematyka bardzo ciekawa, język również, ale trudna w odbiorze. Niektóre rozdziały dość techniczne. Trzeba się mocno skoncentrować aby wiedzeić co stało się na pokładzie Apollo 13. Mnie książka zajęła dość dużo czasu, ale zdecydowanie nie był to czas stracony

Dramatyczna i wciagaja historia awarii statku kosmicznego Apollo 13. Przygotowania, misja i wysilek ludzi z centrum lotow oraz niepokoj rodzin zalogi zostal dokladnie opisany.
Autorzy dodali przedmowe oraz kilka zdjec.
Caly cykl z Wydawnictwa Astra (Apollo 8, Czlowiek na Ksiezycu, Niosac plomien, Apollo 13) daje niezly obraz wydarzen z tamtych lat oraz naswietla najwazniejsze postacie.

Autorzy dodali przedmowe oraz kilka zdjec.

Niesamowita opowieść o najprawdopodobniej najbardziej mrożących krew w żyłach wydarzeniach w historii podboju kosmosu. Książka jest napisana w taki sposób, że czasami łatwo zapomnieć, że nie jest to książka sensacyjna, a literatura faktu, która stanowi świetne uzupełnienie historii z książki Gena Kranza (legendarnego kontrolera lotów załogowych NASA),dodając perspektywy astronautów, ich rodzin i inżynierów, którzy nie przebywali bezpośrednio w pokoju kontroli misji i w Zespole Tygrysów.

Historia którą chyba zna każdy... Myślę że większość z nas chociaż raz w życiu obejrzała film o tym samym tytule. Książka względem filmu zawiera zdecydowanie więcej szczegółów, poza astronautami znajdującymi się na pechowej trzynastce ukazuje również losy innych bohaterów - kontrolerów lotu w Houston oraz rodzinę Jim’a Lovell’a i ich przyjaciół. Pomimo technicznego żargonu książka dobrze tłumaczy co wydarzyło na pokładzie statku w 55 godzinie lotu i dalej, dając odczuć emocje zdecydowanie lepiej niż podczas seansu filowego.

• Chcę kupić
  • Nauka