Odejdziesz ze mną?

Okładka książki Odejdziesz ze mną? Diana Brzezińska
Okładka książki Odejdziesz ze mną?
Diana Brzezińska Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Ada Czarnecka i Krystian Wilk (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Ada Czarnecka i Krystian Wilk (tom 4)
Otwarte
2021-11-10
2021-11-10
kryminał morderstwo śmierć zbrodnia profiler policja śledztwo

Na pewno to koniec? Po ostatnich stronach aż ciężko w to uwierzyć. Tyle spraw do rozwiązania jeszcze pozostało. Ale jak zwykle 2xWilk to niesamowity duet. I co, już dalej nic???? Ale oczywiście polecam!

Niestety to już ostatnia część historii o profilerce Adzie Czarneckiej i komisarzu Krystianie Wilku... Jak każda seria, ta również ma swój koniec i można tylko mieć nadzieję, że autorka zmieni zdanie i napisze jeszcze ciąg dalszy...

Ostatnia część serii to jest dla mnie petarda. Zarwana noc i czytanie w każdej wolnej chwili. Polecam przeczytanie najpierw serii z Krystianem i Adą, a potem serii o Sawickiej, obie serie ładnie się połączą.

Przystojny podkomisarz, Krystian Wilk, odbiera telefon, który zmusza go do konfrontacji ze swoją straszną przeszłością. Okazuje się bowiem, że seryjny morderca ze Szczecina znowu zaczął zabijać, pomimo że w więzieniu wyrok odsiaduje mężczyzna, który przed laty został uznany za winnego zbrodni.

Ostatnia część serii o Adzie i Wilkach. Trochę mi w niej zabrakło porządnego zakończenia. Książka trzyma w napięciu ale końcówka zostawia spory niedosyt. Zatrzymanie sprawcy za szybko się to potoczyło w stosunku do reszty wydarzeń.

Ponoć wszystko co dobre, szybko się kończy...i choć Autorka zapowiedziała, że ten czwarty tom jest ostatni, mam cichą nadzieję, że może jeszcze...kiedyś.... :) spotkamy się z Adą I Krystianem.

Ostatnia część o Adriannie i Krystianie. Trudno jest mi pożegnać się z bohaterami, dlatego powiem "do przeczytania". Wierzę, że jeszcze kiedyś o nich usłyszymy.
Co tu dużo pisać, pokochałam bohaterów. W całości. Lubię w Krystianie to, że się angażuje na 1000% podczas śledztw, chociaż to nie jest tak, że nie popełnia błędów i ta część jest właśnie o tym. Każdy z nas popełnia błędy i jest to naturalne zjawisko. Nie popełnia błędów ten, który nic nie robi. Trudno jest pogodzić się z błędem - zwłaszcza w przypadku, kiedy można wsadzić do więzienia niewinnego człowieka, ale co jeśli ta osoba się przyznaje? Czy wtedy to jest łatwiejsza sytuacja? Czy można sobie wybaczyć?
I ona, Adrianna, psycholog, którego nie jest łatwo zaszufladkować i chyba to mi się w niej najbardziej podoba. To, że widzi sprawy inaczej niż inni, a to cenny dar. Myślę, że byśmy się polubiły.

Już wsiąkłam w Dianę Brzezińską. Ostatnia część z serii z Adą i Krystianem. Sprawa seryjnego zabójcy...kolejnego, widać autorka taką tematykę obrała. Misternie utkana sprawa zahaczająca o policję. Wiarołomny komisarz, łapówki i wreszcie sprawca... Równolegle do złych, są i dobrzy. Bracia Wilki, Adrianna, która wreszcie odzyskała trochę spokoju i szczęścia. Słownictwo przestało mi przeszkadzać, albo do niego się przyzwyczaiłam, albo autorka rozwinęła warsztat pracy. Do tego krótkie rozdziały powodują, że powieść czyta się wygodnie i zrozumiale. Polecam całą serię, koniecznie czytaną po kolei.

Zakończenie serii z jednej strony cieszy, a z drugiej pozostawia pewien niedosyt.. natomiast jedno jest pewne, czytanie i rozwiązywanie spraw z braćmi Wilkami to była czysta przyjemność, a każda z części przeczytana była przeze mnie jednym tchem. :) Dziękuję za tak wspaniałą podróż.

Tę część czytało mi się znacznie przyjemniej niż jej poprzednika. Historia wydawała mi się ciekawsza i nie mogłam oderwać się od lektury. Muszę jednak przyznać, że moim ulubieńcem wciąż pozostaje pierwsza część. Jednak wątek romansu Ady i Krystiana dopiero w tej części mnie do siebie przekonał. Wcześniej opierałam się raczej na działaniach policji.

• Kryminał
  • Przeczytane 2022