Okładka książki Z listów Bezosa. 14 żelaznych reguł rozwoju biznesu, dzięki którym wzrastał Amazon Karen Anderson, Steve Anderson
Karen AndersonSteve Anderson Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
The Bezos Letters: 14 Principles to Grow Your Business Like Amazon
Onepress
2021-09-14
2021-09-14
Tadeusz Zawiła, Anna Zawiła
Jeff Bezos Amazon

Książka ciekawa jeśli chodzi o biznes i historie samego Amazona niemniej często wstawki od autora były dla mnie za długie a spokojnie skrócone byłyby tak samo zrozumiałe.

Inspirująca, choć słaba książka. Mnóstwo powtórzeń, chaosu, w polskim wydaniu także literówki czy wypaczające sens powtarzanej parokrotnie idei własności, tłumaczenie w ostatnim liście "akcjonariusze" zamiast "współwłaściciele" (sam autor wspominał o tym parokrotnie, że celowo Bezos używa od dawna w tym miejscu słowa "współwłaściciele"). Całość można by spokojnie zawrzeć w 100 stronach i w zupełności wystarczyłoby to na przekazanie całego sensu związanego z 14 regułami rozwoju biznesu, które w swoich listach zawarł szef Amazona.

Na plus, że faktycznie 14 wspomnianych zasad można z łatwością wykorzystać w każdym biznesie czy NGO. Książkę szybko się czyta, do pochłonięcia w jedno dłuższe popołudnie.

Dobra książka. Trochę drętwienie, jednak dla tych , którzy chcą znaleźć i wzorować się na najlepszych, warto ją przeczytać

Amazon jest największą firmą sprzedającą w Internecie. Bezos z Amazona uczynił międzynarodowego giganta. Jakimi wartościami się kierował i na co postawił? Tego wszystkiego możecie dowiedzieć się z listów do akcjonariuszy, bądź z książki “Z listów Bezosa” autorstwa Steava Andersona wydanej w Polsce przez Onepress.

Mądre ryzyko

Zacznijmy od początku. W 1994 roku Bezos założył księgarnie. Zrobił to za pożyczone pieniądze od rodziców i przyjaciół. Postanowił zainwestować w sprzedaż internetową. Czy to było mądre? Nie wiem, ale jak widać opłacało się. Autor w pierwszej części książki bardzo szczegółowo opisuje początki Amazona oraz na problemy jakie napotkał Jeff. Jeżeli wydaje się komuś, że była to prosta droga, pragnę przypomnieć kryzys, który zniszczył prawie wszystkie starupy internetowe. Do dzisiaj Amazon podejmuje mądre ryzyko, bardzo często podnosząc porażki, ale uczy się, jak kolejny raz zrobić coś lepiej. Anderson wielokrotnie w swojej książce opisuje nieudane projekty oraz te, które przyniosły Amazonowi lidera rynku e-commerce.

Całość recenzji znajduje się pod adresem:

Autor recenzji:
Dawid Kaniecki

Mądre ryzyko

Zacznijmy od początku. W 1994 roku Bezos...

Jeff Bezos co roku wysyła swoim akcjonariuszom list, który opisuje działania Amazona.
Listy pełne są różnego rodzaju planów, strategii i sposobu działania Amazona.

Autor książki „Z listów Bezosa”, na podstawie tych listów, stworzył 14 reguł biznesowych, dzięki którym Amazon się rozwijał i ostatecznie stał się jedną z najlepszych firm na świecie.
W książce poznajemy te reguły i otrzymujemy również fragmenty samych listów i wywiadów z Bezosem.

Autor przytacza również wiele anegdot, przykładów i studium przypadków. Na przykładzie przede wszystkim Amazona, ale również misji Apollo lub Thomasa Edisona.

Książka to skumulowana mistrzowska wiedza biznesowa, która doprowadziła Amazona na sam szczyt. Nie są to oklepane formułki, a naprawdę wartościowe rady, które mają ogromną moc.

Książkę czytało się świetnie. Listy Jeffa zostały napisane prostym językiem, a książka, która je kumuluje, to już poezja.

Po przeczytaniu książki ( i już w trakcie ) zostałem fanem firmy Amazon i samego Jeffa Bezosa. W książce czytałem o wielu ciekawych konceptach np. księgarni stacjonarnej Amazona i następnie sprawdzałem te rzeczy w internecie na różnych filmach. W książce nie ma koloryzacji, a wszystko co tam jest opisywane, istnieje naprawdę.

Gdy już będę biznesmenem, to na pewno będzie to jedna z książek, którą będę rozdawał innym.

Książka świetna dla biznesmenów, osobów zarządzających firmami, fanów Amazona i interesujących się biznesem.
Serdecznie polecam, świetna książka

Szczegółowa recenzja w filmie na youtubie

Listy pełne są różnego rodzaju planów, strategii i sposobu działania Amazona.

W książce poznajemy te...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

• Do kupienia
  • Audiobooki
  • Biznes, finanse
  • Biografie

Steve Anderson Z listów Bezosa. 14 żelaznych reguł rozwoju biznesu, dzięki którym wzrastał Amazon Zobacz więcej