Cmyk

Okładka książki Cmyk Paulina Miękoś-Maziarska
Okładka książki Cmyk
Paulina Miękoś-Maziarska Wydawnictwo: wydano nakładem autora fantasy, science fiction
wydano nakładem autora
2021-07-29
2021-07-29
#scifi #postapo #thriller

Okładka książki Ka-tet 19/99 (nr 2-3, 2023/2024) Paulina Bębenek, Piotr S. M. Browarski, Talal Fleischmann, Mateusz Flont, Jarosław Hanzel, Wojciech Kajtoch, Hihi Kalisiak, Szawi Kuźnicka, Jacek Łabędzki, Michał P. Lipka, Paulina Miękoś-Maziarska, Adrian Milanowski, Mateusz Oszust, Rafał Pietrzyk, Piotr Rymarczyk, Dominik Szewczyk, Kacper Szydłowski
Ka-tet 19/99 (... Paulina Bębenek, Pi...
Okładka książki Magazyn Histeria L Rafał Łoboda, Paulina Miękoś-Maziarska, Grzegorz Reiwer, Jarosław Szczyżowski, Przemysław Trafalski, Emil Zawadzki
Magazyn Hister... Rafał Łoboda, Pauli...

Niebanalna, zaskakująca wątkiem, idealna na letni wieczór z książką i lampką wina

Dzisiaj przedstawiam Wam dobrą lekturę pt. "CMYK" autorstwa @paulina_miekos_maziarska.

Za egzemplarz dziękuję autorce @paulina_miekos_maziarska

W starej drukarni CMYK Max Hughes i jego trójka przyjaciół w tym jego dziewczyna Cassie rozpoczyna dramatyczną walkę o przetrwanie w świecie, w którym brutalność jest drugim imieniem. Czy wszyscy tę walkę przetrwają?...

Czego będzie chciał od Maxa Serge przywódca "innego świata" w zamian za odzyskanie Cassie? Czy Cassie będzie taka jak dawniej po porwaniu przez Serge'a? Czy Karl pomoże Maxowi czy może będzie bardziej mu przeszkadzać? Odpowiedzi zawarte są w lekturze 😉❤️.

Muszę przyznać, że początek książki mnie nie wciągnął, ale później akcja nabrała tempa i się rozkręcała. Lektura ukazuje nam świetnie "inny świat", anarchię oraz młodych ludzi, przyjaźń i miłość oraz walkę. Bohaterowie są barwni. Gratulacje dla autorki @paulina_miekos_maziarska za wykreowanie tak dobrej książki i świata anarchii 👏. Moim zdaniem w lekturze było trochę za dużo przemocy, ale lektura mi się podobała. Polecam gorąco ludziom o mocnych nerwach 😉.

Za egzemplarz dziękuję autorce @paulina_miekos_maziarska

Czego...

Polecam książkę Cmyk autorki Pauliny Miekoś - Maziarskiej jest ona świetna i do końca trzyma w napięciu dodam, że Karl to mój ulubiony bohater

Max, Cassie, Alice i Karl - cztery osoby, czworo przyjaciół, którzy walczą o życie w świecie niespodziewanych i przede wszystkim niewyjaśnionych wydarzeń. Walczą. Zapytasz: z czym? Odpowiem: z nieznanym, z niebezpiecznym. Ze strachem, który zdaje się nie mieć granic. Zapytasz: z kim? Odpowiem: ze światem, który stał się totalnie obcy, niedostępny, wręcz nieosiągalny. Ale też ze sobą i swoją 'ludzkością'. W świecie, w którym nie ma już prawie nic, toczy się wojna o to, by przeżyć, by dotrwać do kolejnego dnia, a może nawet godziny, by przetrwać i znaleźć świat znajomy, w którym można było snuć plany na przyszłość. W którym snucie tych planów miało jakikolwiek sens.

W "CMYKu" oprócz przedstawienia ciekawego, postapokaliptycznego świata, znalazłam też nowoczesne podejście do tematu natury ludzkiej - człowiek jest z natury dobry czy zły? Co musi się stać, by nie wahał się przed najgorszym? Gdzie są granice? Jak pozbyć się "siebie", by móc odnaleźć siebie na nowo, w zupełnie odmienionej rzeczywistości? jak nie pozwolić sobie na słabość?

CMYK to bardzo ciekawa historia, polecam wszystkim :)

Książka magnes, momentalnie wciąga i nie puszcza a krótkie rozdziały dodają dynamiki akcji.
Mało znaczący fakt, ale grzbiet książki jest czarny. Bez tytułu, autora, wydawcy... nic tylko czerń. Mała rzecz a cieszy ;)

Książka uderzająca w tony "Piątej fali" (film o apokalipsach). Zaciekawiająca fabuła, o mało wykreowanych, dość ogólnikowych bohaterach. Chęć przetrwania postaci, dodawała pewnego kolorytu i nadawało bieg historii. Apokaliptyczny obraz i wkradnięcie się delikatnego chaosu do powieści, rezonuje niekiedy brutalnym i niespodziewanym zwrotem akcji. Reasumując, Paulina przygotowała dość interesujące opowiadanie.

W starej drukarni CMYK czwórka przyjaciół rozpoczyna dramatyczną podróż przez apokaliptyczny świat pełen niezrozumiałych niebezpieczeństw. Opowieść o tym, jak wiele można stracić i nadal trwać.

Książka jest z gatunku fantastyki i przypomina układankę, którą czytelnik układa puzzel po puzzlu. Książka nie jest długa, ale ma za to ciekawą fabułę i wywołuje wiele emocji. Rozdziały są krótkie i zawierają zwroty akcji, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, a każda strona zaskakuje. Przedstawiona jest historia czwórki przyjaciół wystawionych na próbę. Ukazuje to, do czego zdolni są ludzie w ekstremalnych warunkach. Dowiemy się, jak ważne i potrzebne jest zaufanie, by przetrwać i chronić bliskich. Bohaterowie zostali postawieni przed trudnymi wyborami i musieli nieraz pokonywać własne słabości.

Czytając, wiele razy zastanawiałam się, co bym zrobiła na ich miejscu i do tej pory nie znalazłam na te pytania odpowiedzi. Książka jest specyficzna i nie każdemu przypadnie do gustu, ale zachęcam do poznania historii.

Po przeczytaniu tej ksiazki upewnilam sie ze fantasy i historie nadprzyrodzone totalnie nie są dla mnie. O ile początek mnie zaintersowal i zaintrygował tak dalej niestety bylo gorzej....Byc moze przyczyna tkwi w tym ze kolejny raz probowalam sie przekonać do gatunku który mi nie podchodzi:) Nie rozumialam za bardzo fabuły a bohaterowie wg mnie dzialali nieco dziwnie;)
Mogłabym ujac ta recenzję slowami:ktos ich gonil,gdzies biegli,cos tajemniczego bylo...Ale po co?;)
Wspomne tylko ze dla fanow mrocznych tajemnic,apokalipsy i tego typu historii będzie to hit!
Mi niestety nie przypadla do gustu ale kto zabroni probowac mi dalej😁

Apokaliptyczny świat. Czwórka przyjaciół ukrywająca się w starej drukarni. Ciągle zagrożenia, dramatyczna podróż i walka o przetrwanie.

"Cmyk" zapiera dech w piersiach. Bije od niego chłód i niepokój. To jedna z tych nieodkładalnych powieści, która na sam koniec pozostawia niedosyt, złamane serce i tysiące myśli kłębiących się w głowie. Do czego jest w stanie posunąć się człowiek, gdy na horyzoncie wisi rychłe widmo zagłady?

Nie była to jedynie apokaliptyczna wizja świata. Dla mnie to historia o sile woli, miłości i nadziei. Nadziei, że może nie wszystko stracone, że istnieje miejsce, w którym można wieść spokojne, normalne życie.

Ogromnie przypadł mi do gustu styl Autorki. Oszczędny, surowy, bez zbędnych opisów. I choć gatunek science fiction nigdy nie była mi bliski, uległam czarowi tej smutnej opowieści.

Bardzo interesująca jest ta książka, krótka, ale treściwa. Mocni i charakterni bohaterowie, ciekawa akcja, odpowiednio zbudowane napięcie. Autorka od razu rzuca nas na głęboką wodę, nie zdradza wszystkich sekretów na pierwszej stronie, czytelnik musi sam, małymi kroczkami odkrywać ciąg przyczynowo skutkowy zdarzeń. Koniec niebanalny, zresztą jak i cała historia. Mocno wyróżnia się na tle innych, o tematyce postapokaliptycznej.

• Samodzielne
  • Przeczytane 2021