Znajdź mnie

Novae Res
2021-01-01
2021-01-01
9788382194968
sensacja akcja romans erotyk kryminał

Okładka książki Nowy początek, nowa szansa Patrycja Cygan-Jeż, Małgorzata Falkowska, Katarzyna Grabowska, Katarzyna Kielecka, Melisa Łada, Ewelina Nawara, Wioletta Piasecka, Anita Rucińska, Dorota Śliwa, Barbara Stachowiak, Anna Stryjewska, Kinga Ucherek, Monika Winciorek
Nowy początek,... Patrycja Cygan-Jeż,...
Okładka książki Miłość w pakiecie Katarzyna Grabowska, Katarzyna Kielecka, Ewelina Kwiatkowska-Tabaczyńska, Melisa Łada, Wioletta Piasecka, Dorota Śliwa, Barbara Stachowiak, Anna Stryjewska, Kinga Ucherek
Miłość w pakiecie Katarzyna Grabowska...

Mega. Strasznie wciągająca.

Mega. Strasznie wciągająca.

Bardzo słaba pozycja. Nudna i nijaka

Bardzo słaba pozycja. Nudna i nijaka

Kochani macie książki, które już od dłuższego czasu nawołują do was ze stosów wstydu?

💙🖤💙
Samotne macierzyństwo to nie koniec świata. Ewa – pewna siebie i bez pamięci zakochana w córce kobieta – nie traci nadziei, że po trudnych doświadczeniach w jej życiu pojawi się jeszcze miłość. Przypadkowa znajomość zawarta przez internet staje się dla niej coraz ważniejsza. Jej nowy wybranek jest policjantem, a jego niebezpieczna praca nie daje o sobie zapomnieć. Wkrótce po ich pierwszej, pełnej namiętnych chwil randce Ewa zostaje porwana. Od tej pory każdy dzień będzie dla niej walką na śmierć i życie. Jaką cenę będzie musiała zapłacić za odzyskanie wolności? Czy mężczyzna, który zesłał na nią niebezpieczeństwo, stanie się dla niej jedynym ratunkiem? Rozpoczyna się rozgrywka, której zasady pozostają nieznane.
💙🖤💙

,,Znajdź mnie” autorstwa Doroty Śliwy to pozycja, która zbyt długo czekała ma moich półkach.

Zdecydowanie na to nie zasłużyła.

✔️Intrygująca akcja z gatunku thriller/sensacja.
✔️Bohaterka, z którą łatwo się utożsamić. ✔️Wartościowe tematy wplecione w fabułę.
✔️Dreszczyk.
✔️Przyjemny dla oka styl autorki.

Wszystko to razem sprawiło, że przeczytałam tę lekturę naprawdę ekspresowo.

Losy Ewy samotnej matki, która przeżyła traumę, a na swej drodze przez długi czas spotyka samych frajerów, aż do momentu, gdy poznaje Mateja. Mężczyzna, policjanta, który ma być jej szansą na szczęśliwe życie.

Jednak jak to jest już wszyscy wiemy życie to nie bajka.

💔💔💔

Spodziewajcie się więc sporych wybój i zwrotów akcji. Porwanie, nieplanowana ciąża, bliskie spotkanie ze śmiercią. Dzieje się więc oj dzieje.

Warto jednak zaznaczyć, iż książka przeznaczona jest dla osób pełnoletnich. Między innymi ze względu na występujące w niej sceny seksualne, które uwaga nie są niesmaczne, a wręcz dodają pikanterii całej historii😈.

Co tu dużo mówić. Książka naprawdę przypadła mi do gustu. Przyjemnie mi się ją czytało i jak to ja lubię, trochę się przy tym posterowałam.

Jak dla mnie bardzo dobry debiut, a właściwie bardzo dobra pozycja.

Polecam.

💙🖤💙

Czy można znaleźć miłość przez Internet? O tym przekona się Ewa, trzydziestokilkuletnia, zapracowana matka ośmioletniej Poli.
Jak wiele osób współcześnie, także i ona poszukuje partnera na portalach randkowych. Niejedno w swoim życiu przeszła, stąd nie jest jej łatwo znaleźć odpowiedniego kandydata. Chociaż poznani tam mężczyźni okazują się wielkim rozczarowaniem, nie traci nadziei, że znajdzie tego jedynego.
W końcu wirtualna znajomość z czeskim policjantem zapowiada się obiecująco.
Czyżby bohaterka znalazła swój ideał? Zwykłe rozmowy przechodzą z czasem w spotkania na video callu. Później Matej przybywa do Polski, spędzając z Ewą trzy dni, pełne namiętnych uniesień.
Bohaterka nie spodziewa się, że dzięki tej znajomości jej życie znajdzie się w niebezpieczeństwie.

Główni bohaterowie od początku wzbudzają w czytelniku sympatię. Ewę poznajemy jako kobietę piękną, inteligentną, wysportowaną, ale też taką, która lubi dobrze zjeść i prowadzi samochód niczym kierowca rajdowy. Matej to mężczyzna, o jakim marzy niejedna kobieta - przystojny, inteligentny, troskliwy, z poczuciem humoru.
Sięgając po tę książkę, nie spodziewałam się tak mocnego początku. Dlatego byłam niezmiernie ciekawa, co mnie czeka dalej. Na kolejnych stronach znajdziemy wiele scen akcji i sporą dawkę scen erotycznych. "Znajdź mnie" to połączenie romansu z powieścią sensacyjną, ale nie tylko.
Autorka zwraca uwagę na kilka ważnych tematów. Jednym z nich jest problem złego funkcjonowania polskiego systemu przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, ofiar przemocy seksualnej: "Polska policja tak właśnie pomaga pokrzywdzonym kobietom. Pomaga nam uwierzyć, że to nasza wina, że tego chcemy, że prowokujemy, że zachęcamy". Kiedy kobieta mówi "NIE", dla mężczyzny niejednokrotnie oznacza to "TAK". Problem ten jest ciągle aktualny, dlatego uważam, że powinien być poruszany w literaturze. Kolejną istotną kwestią jest ukazana w powieści rola samoobrony, której zasady powinna znać każda kobieta, by w sytuacji zagrożenia spróbować zmierzyć się z oprawcą.
Powieść przestrzega też przed skutkami, jakie mogą nieść ze sobą znajomości zawierane na portalach randkowych. Po drugiej stronie ekranu możemy spotkać oszustów, którzy podają się za kogoś innego, chcą nas skrzywdzić lub wyłudzić pieniądze.
To lekka lektura na długi, jesienny wieczór.

Zakończenie pozostawia czytelnika w niepewności co do dalszych losów bohaterów, sugerując, że możemy spodziewać się kolejnej części.

Znajdź mnie” Dorota Śliwa

Książka nabyta podczas WTK z dedykacją od samej autorki - tą kawę wspominam do dziś💖💖💖💖

Rzeczywistość okazuje się być inna po spotkaniu w realu i tylko znajomość z zupełnie nieosiągalnym (fizycznie i miejscowo) człowiekiem- Matejem przynosi radość i podekscytowanie.

Pomimo wielu przeciwności udaje im się zorganizować spotkanie. Wspólny weekend ma być okazją do sprawdzenia i zweryfikowania obrazu jaki utworzył się poprzez komputerową znajomość 💻💻💻
Czy ta para ma szanse być razem ?
Jakie przygody przyjdziecie im razem przeżyć ?
Jakie tajemnice skrywa Matej ?

Tak jak samochód na okładce tak ta książka pędzi… dzieje się wiele. Ciągle pojawiają się nowe wątki… mamy tu romans, sensacje, trochę kryminału, nie obejdzie się bez dramatu. Czyta się błyskawicznie a zakończenie…..
Nie nie nie powiem nic więcej 😀😀 Czytajcie 📖📖📖

Czekam i liczę na kolejna książkę autorki 🥰🥰🥰

Znajdź mnie” Dorota Śliwa

W książce poznajemy Ewę, sympatyczną i otwartą kobietę samotnie wychowującą córkę. W całym codziennym rozgardiaszu zwanym życiem brakuje jej tylko kogoś bliskiego obok. Internet okazuje się być miejscem w którym można poznać wiele ciekawych osób…....

„Znajdź mnie " to historia samotnej matki, która pragnie jeszcze zaznać trochę szczęścia i miłości u boku właściwego mężczyzny. W osiągnięciu tego celu służy jej internet i liczne portale randkowe, gdzie poznaje „tego jedynego". Tylko czy on naprawdę spełni oczekiwania naszej bohaterki, czy jednak zabierze ją w mroczną podróż, z której ciężko będzie wrócić?

Opis fabuły bardzo mnie zaintrygował. Bo jak tu nie sięgnąć po romans, w którym pojawia się wątek kryminalny? Jednak love story i tajemnicze zbrodnie to połączenie, które, moim zdaniem, w tym przypadku nie do końca się sprawdziło.

Autorka porusza trudny temat, jakim jest przemoc w związkach. Natrafimy na niego już na pierwszych stronach, jednak później prawie zupełnie się rozmywa, wręcz czułam, że jest zignorowany w dalszej części. Trochę tego nie rozumiem, bo jeśli zdarza się tak straszna rzecz, jak naszej głównej bohaterce to raczej nie zapominamy o niej szybko i nasze zachowanie nieco się zmienia. Tym bardziej zachowanie matki, która ma pod opieką kilkuletnią córeczkę.

W całej książce bardzo dużo się dzieje, więc na pewno nie da się nudzić. Momentami jednak wydawało mi się, że przegapiłam jakiś fragment, nie było tutaj tak oczekiwanej przeze mnie spójności.

Jednak „Znajdź mnie" to nie tylko negatywy. Podobał mi się sposób, w jaki autorka pisze. Jasno, zrozumiale, przez co czyta się bardzo szybko. Na docenienie zasługuje także koniec historii, w której dużo się dzieje, ale widać tutaj pomysł i przemyślaną akcję, przez co wciągamy się w końcu w wir, dość interesujących i nieoczywistych, wydarzeń.

Zakończenie podpowiada nam, że będzie dalszy ciąg losów Ewy i Mateja. Mam nadzieję, że rozwinie się w dobrym kierunku i druga część będzie o wiele lepsza. Z chęcią się o tym przekonam. Niestety nie mogę ocenić całości książki wysoko na podstawie kilku dobrych fragmentów, dlatego czekam na kontynuację.

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Opis fabuły...

Ile można poświęcić w imię miłości?

Ewa to pewna siebie i bez pamięci zakochana w córce samotna matka. Jedak nie traci nadziei na miłość i okazuje się, że przypadkowa znajomość zawarta w internecie może okazać się być czymś więcej. Jednak czy znajomość ta ma szansę przetrwać? Czy niesie ona za sobą niebezpieczeństwa? Czy nowo poznany mężczyzna prócz miłością życia Ewy okaże się także być jedynym ratunkiem, ale i swego rodzaju zagrożeniem?

„Czy po drugiej stronie randkowych aplikacji znajdowali się mężczyźni dokładnie tak samo rozczarowani kobietami spotykanymi w sieci? Czy i ja dla kogoś byłam takim rozczarowaniem?”

„Znajdź mnie” to książka po którą sięgnęłam przede wszystkim ze względu na intrygujący opis. Ku mojej uciesze okazało się, że zawartość jest jeszcze lepsza. Całość czyta się bardzo dobrze. Autorka ma lekki i płynny styl pisania, dzięki czemu nawet nie wiedziałam kiedy znalazłam się na ostatniej stronie książki. Znajdziemy tutaj wiele zaskakujących zwrotów akcji, tempo ani na moment nie zwalnia i co najważniejsze podczas lektury nie ma mowy o nudzie. Autorka zadbała także o to, aby nasza wyobraźnia pracowała na wysokich obrotach. Dlaczego? A no dlatego, że znajdziemy tutaj trochę pikantnych scen, które z całą pewnością mogą rozpalić. Jednak na plus zasługuje fakt, że nie są one bardzo wulgarne i aż śmieszne tylko zostały napisane są ze smakiem. Autorka poruszyła także kilka ważnych kwestii jak chociażby braku pomocy dla ofiary podczas próby gwałtu. Przyjęło się, że jeżeli kobieta chce czegoś ostrzejszego w seksie to sama jest winna zachowania mężczyzny… To, że mówi nie, bo postawione przez nią granice zostały naruszone wcale się nie liczy. Jest to niestety bardzo smutne, ale i prawdziwe. Nasza policja na takie doniesienia w wielu przypadkach pozostaje obojętna.

"Polska policja tak właśnie pomaga pokrzywdzonym kobietom. Pomaga nam uwierzyć, że to nasza wina, że tego chcemy, że prowokujemy, że zachęcamy."

Przekonujemy się także jak jedna nasza decyzja może wpłynąć na nasz los i bieg zdarzeń, których już nie da się cofnąć. Muszę przyznać, że momentami nie rozumiałam zachowania Ewy. Przede wszystkim jak po próbie gwałtu, a nawet zabójstwa postawiła szukać pocieszenia w aplikacji randkowej, gdzie nigdy nie wiemy na kogo trafimy. Sama po takiej akcji zapewne odcięłabym się na jakiś czas od tego typu aplikacji. Jednak być może mi po prostu brakuje odwagi, którą z cąłą pewnością posiada Ewa co nieraz ukazuje na dalszych stronach książki.
Samo zakończenie okazuje się być dość mocno zaskakujące. Gdy już myślałam, że wszystko zostało zgrabnie wyjaśnione spadła na mnie bomba, której kompletnie się nie spodziewałam. Jednak bomba ta dała mi nadzieję na kontynuację losów Ewy i Mateja na co bardzo liczę.

„Znajdź mnie” to książka, która wciąga i w której naprawdę wiele się dzieje. Obok pikantnego romansu otrzymuję porządną dawkę adrenaliny i akcji, co sprawia że od książki ciężko się oderwać. Zdecydowanie polecam!

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Ile można poświęcić w imię miłości?

"Do łóżka trafiliśmy bardzo szybko, wręcz nie było innej możliwości. Wydawał mi się niebywale atrakcyjny i po prostu nie mogłam się powstrzymać."
Ewa jest samotną matką, ale z pomocą rodziców świetnie sobie daje radę z wychowywaniem córki. Jednak kobieta ciągle szuka nowej miłości, bardzo lubi seks, więc ciągle ma jakieś przygody z mężczyznami. Jednak obecnie sytuacja jakby wymyka się spod kontroli, gdyż jej partner stał się bardzo brutalny i tak zaciekle z nią pogrywał a nawet wręcz jakby próbował ją pozbawić życia. Jakimś cudem udało się jej uciec, dobrze że córka była u rodziców, więc nie widziała jej w takim stanie. Policja jak zwykle umyła ręce.

Od lat mężczyźni (i nie tylko oni) uważają, że wina kobiet jest właśnie to, że oni nas zgwałcą lub pobiją. Ciągnie się to za nami i myślę, że ja chyba nie zdecydowałabym się iść na Policję, wiedząc co mogą mi powiedzieć, bo mieszkając w małym miasteczku, znam ich poglądy. Dlatego uważam, że Ewa pokazała swoją siłę i odwagę, kierując się do nich po pomoc. Gdy jej nie otrzymała stara się jakoś sama sobie pomóc. Dobrze, że jej oprawca nie wie gdzie mieszka. To jedyny plus w tej sytuacji.
Ewa postanawia poszukać na portalu randkowym nowych znajomych. Dla mnie to może nieco dziwne się wydało, żeby po takich wydarzeniach od razu pakować się w jakiś związek z nieznaną mi osobą z portalu. Jednak Ewa na szczęście, trafiła na Mateja, to Czech mieszkający w Holandii i na dodatek policjant. Ich rozmowy uspokajają Ewę na tyle, że chce się spotkać z nim w realu. Oboje nawet się nie spodziewają co czeka ich w przyszłości...
Ewa chciała trochę zaszaleć, ale otrzymała dużo więcej, wielką traumę i chyba już na całe życie.

"Czy po drugiej stronie randkowych aplikacji znajdowali się mężczyźni dokładnie tak samo rozczarowani kobietami spotykanymi w sieci? Czy i ja dla kogoś byłam takim rozczarowaniem?"
Nie będę zdradzać więcej, ale myślę, że osoby, które lubią takie trochę pikantne i wciagąjące historie, chętnie sięgną po te książkę.

Zaintrygował mnie opis tej książki, więc się na nią zdecydowałam. Nie jest zła, czyta się lekko i dość płynnie, może jest zbyt mało w niej dialogów. No, ale przecież nie można mieć wszystkiego. Moim zdaniem jednak nie jest to kryminał, to raczej powieść obyczajowa, romans z dużą dawką erotyki plus watek kryminalny. Bardzo dużo się dzieje w tej książce, szybkie, zaskakujące akcje, którymi wręcz naszpikowana jest cała fabuła. Bardzo dużo zagadek i ciągle coś nowego się pojawia. Można się zastanowić, że często jedno słowo lub jedno nasze posunięcie może w nieodpowiednim momencie wywołać całą lawinę zdarzeń i to zazwyczaj tych złych, niedobrych, które mogą nawet narażać nas na niebezpieczeństwo a nawet na zagrożenie życia.
Zakończenie jest dość zaskakujące i sugeruje, że będzie dalszy ciąg. Myślę, że chętnie sięgnę po kontynuację aby poznać kolejne przygody Ewy i Mateja...

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu @nakanapie.pl

W ostatnim czasie zetknęłam się z książką pod tytułem "Znajdź mnie" autorstwa Doroty Śliwy. Książka przedstawia historię Ewy, która poszukuje miłości na portalach randkowych. Pewnego razu styka się z mężczyzną, który zasieje w jej życiu zamęt. Niczego nieświadoma Ewa brnie w tę znajomość, aż jej życiu zagrozi niebezpieczeństwo. Stanie się ofiarą porwania. Wtedy będzie miała okazję sprawdzić jak wiele znaczyła dla swojego internetowego znajomego.

"Znajdź mnie" to moje pierwsze spotkanie z autorką i muszę przyznać, że zrobiła ona na mnie bardzo duże wrażenie. Ta książka to romans połączony z kryminalną zagadką, dlatego pewnie od razu skradła moje serce, bo według mnie takie połączenie to idealna para. Wtedy mam wszystko czego pragnę zawarte w jednej książce. Już od pierwszych stron byłam zachwycona. Całość jest stworzona z lekkiej ręki autorki, dzięki czemu czyta się ją w jeden wieczór. Nawet nie zauważyłam kiedy dotarłam do końca. Chyba porwały mnie niespodziewane zwroty akcji i straciłam kontakt z rzeczywistością. W jednej chwili bohaterowie z romantycznego flirtu przechodzą w stan zagrażający ich życiu. To było coś niesamowitego! Nigdy nie wiadomo, co zaraz się wydarzy. Autorka żonglowała wydarzeniami jak szalona. Muszę też wspomnieć o głównej bohaterce, którą zachwyciłam się od samego początku. Ewa była silną, niezależną kobietą, co bardzo mi imponowało. Chyba każda z kobiet chciałaby być taka jak ona. Myślę, że jej postawę zapamiętam na bardzo długo. W sprawie porwania często dopisywało jej szczęście, może to dlatego, że porywacze raczej nie byli kierowani na zbyt inteligentnych, ale być może nie byli doświadczeni i mówili o swoich słabościach przy ofierze, która mogła to wykorzystać. Myślę, że to raczej nie dawało kryminału z najwyższej półki, ale mimo wszystko świetnie się czytało tę książkę.
Według mnie to pozycja na jeden wieczór. Gorąco polecam!

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

„Jak wiele poświęcisz w imię miłości?”
Dzisiaj mam dla Was recenzję książki Doroty Śliwy. „Znajdź mnie” to połączenie kryminału i romansu, które to bardzo mi się spodobało. Główna bohaterka Ewa to samotnie wychowująca dziecko kobieta, która po trudnych doświadczeniach w życiu, wciąż ma nadzieję na znalezienie miłości i bycie szczęśliwą. Coraz częściej przegląda portale randkowe, licząc na to, że w końcu pozna księcia na białym koniu. Po wielu nieudanych spotkaniach poznaje przystojnego policjanta, który na pierwszy rzut oka wydaje się ideałem. Niestety szczęście Ewy nie trwa długo, bo krótko po miłosnych uniesieniach zostaje porwana przez obcych jej mężczyzn. Czy uda jej się odzyskać wolność? Kto stoi za uprowadzeniem kobiety i co jej nowy partner ma z tym wspólnego?

„Znajdź mnie” jest kolejną książką, która idealnie trafiła w moje gusta. Od pierwszych stron dużo się dzieje, a co za tym idzie, ciężko jest się oderwać. Akcja wciąż się rozwija, a tempo nie zwalnia, więc całość czyta się z zapartym tchem. Bardzo spodobało mi się to, że pozornie wyjaśniające się sprawy, nagle zaczynały się komplikować i znowu wszystko zaczynało być zagadką. Tak naprawdę autorka do samego końca trzymała w niepewności, a samo zakończenie stało się jedną wielką niewiadomą. Z czystym sumieniem powiem, że chcę więcej. Fajnie też, że w książce zostały przedstawione sytuacje, które mogą się przydarzyć każdej dziewczynie, korzystającej z aplikacji randkowych. Nie trzeba wiele, żeby doszło do tragedii, zwłaszcza że nigdy nie wiadomo, kto kryje się po drugiej stronie. Autorka pisze lekko, a dodatkowo potrafi bardzo zaciekawić czytelnika.

Podsumowując, uważam, że „Znajdź mnie” Doroty Śliwy jest bardzo udanym kryminałem, gdyż nie brakowało napiętych akcji i intrygujących zagadek, a dodatkowo świetnym romansem, w którym sceny erotyczne nie powodowały zażenowania. Wszystko było lekkie i z umiarem. Do pióra autorki na pewno jeszcze wrócę, a tymczasem z czystym sumieniem mogę Wam polecić tę pozycję.

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

„Jak wiele poświęcisz w imię miłości?”

• Wrzesień 2021
  • Współpraca z wydawnictwem