"Idée fixe"

Okładka książki "Idée fixe" Paulina Miękoś-Maziarska
Okładka książki "Idée fixe"
Paulina Miękoś-Maziarska Wydawnictwo: wydano nakładem autora literatura obyczajowa, romans
wydano nakładem autora
2021-11-07
2021-11-07

Okładka książki Ka-tet 19/99 (nr 2-3, 2023/2024) Paulina Bębenek, Piotr S. M. Browarski, Talal Fleischmann, Mateusz Flont, Jarosław Hanzel, Wojciech Kajtoch, Hihi Kalisiak, Szawi Kuźnicka, Jacek Łabędzki, Michał P. Lipka, Paulina Miękoś-Maziarska, Adrian Milanowski, Mateusz Oszust, Rafał Pietrzyk, Piotr Rymarczyk, Dominik Szewczyk, Kacper Szydłowski
Ka-tet 19/99 (... Paulina Bębenek, Pi...
Okładka książki Magazyn Histeria L Rafał Łoboda, Paulina Miękoś-Maziarska, Grzegorz Reiwer, Jarosław Szczyżowski, Przemysław Trafalski, Emil Zawadzki
Magazyn Hister... Rafał Łoboda, Pauli...

Czasem lubię się oderwać od thrillerów psychologicznych sięgając wtedy po lekką literaturę obyczajową. Ta powieść mnie zachwyciła. Wciąga, podsyca ciekawość czytelnika i zaskakuje.
Głównymi bohaterami powieści są Ewa i Bartek, którzy poznają się w dość ciekawych okolicznościach. Nie będę zdradzać fabuły powieści, ale każda strona daje do myślenia, zmusza do refleksji a koniec nie taki jak sobie wyobrażałam, ale w końcu dobra powieść to
taka, która właśnie zaskakuje, wymyka się konwenansom.

Akcja powieści dzieje się w Krakowie (ogromny plus bo ja mieszkam w tym mieście! 😂💓). Samochód głównej bohaterki (Ewy) psuje się nagle w najgorszym momencie dnia - w godzinach szczytu. Podczas wizyty u mechanika, kobieta poznaje przystojnego mężczyznę o którym nie potrafi przestać myśleć. A przecież Ewa jest w związku z artystą. Po lampkach wina i namowie przyjaciółki, kobieta postanawia się umówić z nowo poznanym mężczyzną.

Książka jest dość krótka i przyjemnie się ją czyta. Muszę przyznać, że autorka ma ciekawe a jednocześnie specyficzne pióro ☺️ Bohaterów wykreowała dobrze chociaż momentami miałam wrażenie, że Ewa sama nie wie czego chce. Przyjaciółka kobiety, pokazuje nam że nie zawsze dobrze jest dawać rady drugiej osobie, bo można jej zaszkodzić. I tak właśnie było.

W książce znajdziemy zwroty akcji, dzięki którym absolutnie się nie nudziłam. Podobała mi się ta historia, bo została przedstawiona tak realistycznie, jakby miała miejsce w prawdziwym życiu. Czyta się ją szybciutko i z łatwością.

Ewa, a raczej jej samochód staje na ulicy, co skutkuje wezwaniem lawety, a później wizytą w warsztacie.
Pomimo że jest w związku z Piotrem, to nadal czegoś jej brakuje, ale nie chce zepsuć relacji z mężczyzną, która jest jeszcze świeża...
Natomiast pewnego dnia w spotyka na swojej drodze, innego mężczyznę, który zaprząta jej myśli i uczucia oraz powoduje, że zastanawia się, czy związek, w którym jest obecnie, wywołuje w niej poczucie spełnienia i szczęścia....
„Dlaczego nie złapała tego dnia, wieczoru, tej nocy?
Chciała być fair. Bo tak się powinno. I tak zrobiła.
A teraz rozpadała się na milion kawałków”.
Ale Ewa nie jest pozostawiona sama sobie i swoim rozterkom, przy niej czuwa najlepsza przyjaciółka, Teresa.
Czy kobieta nie namiesza bardziej w życiu Ewy? Czy Ewa w końcu odnajdzie szczęście u boku tego jedynego?
„W związkach najboleśniej nie zapamiętuje się wielkich kłótni, a pierwsze rozczarowania. Krótkie momenty odzierające relację z magii, po których okazuje się, że to wszystko, ta cała miłość, to jedynie plastyczna masa w dwóch parach rąk. Żaden cud. I nawet, gdyby nie było takich sytuacji, to magia z czasem ulatuje samoistnie”.
Rozumiałam główną bohaterką oraz jej uczucia, ponieważ nie każda z nas dostaje upragnione szczęście od razu...
Niestety według mnie została wykreowana dość powierzchnie. Ponadto słucha rad swojej przyjaciółki, która nie wiadomo czy chce dobrze dla niej. A może Ewa popełni wiele błędów?
Szczerze przeczytałam tę książkę w jeden dzień, jednak nie wywarła na mnie jakichś odczuć, z kolei fabuła była płytka.

Takie sobie opowiadanie. Na początku jeszcze było dość śmiesznie. Później, niestety, tylko narastająca irytacja coraz głupszymi działaniami głównej bohaterki, która jak na dorosłą kobietę zachowuje się infantylnie i dziecinnie.
W sumie nic mi po tej lekturze nie zostało. Można pominąć.

W sumie nic mi po tej lekturze nie zostało. Można pominąć.

Pochłonęłam to w chwili wolnej 😉 jakie to było dobre i zabawne 😂 na prawdę siedzialam i śmiałam się sama do siebie 🙈 a dzieci śmiały się z Matki, że wariatka 🤪 🤷‍♀️ idealna książka na poprawę humoru, powinno być takich więcej 😜

Ewa wplątuje się w trójkąt miłosny poprzez źle podjęte decyzję i serie niefortunnych zdarzeń. Możemy czytać o jej perypetiach miłosnych z Piotrem i Bartkiem, oraz o jej szaleństwach z przyjaciółka Teresą.

Nowelka jest krótka więc nie będę więcej zdradzać 🙊😉
Każdy znajdzie chwilę czasu, żeby ją przeczytać, a na prawdę warto! 👌 😊

Co do zakończenia, to ja się nie zgadzam na takie... 😵 No chyba, że autorka szykuje kolejną część to jak najbardziej na tak 🤩 ❤️ i na pewno przeczytam 😍

Polecam z całego ♥

Idée fixe to dość ciekawa pełna humoru nowelką. Jednak charaktery zawarte w opowiadaniu mnie irytowały, pewne zachowania były dla mnie dość infantylne i czasem przesadzone. Możlowe że jest to kwestia rużnic humorystycznych jednak zachęcam do przeczytania i wyrobienie własnej opini

Recenzja

Akcja ma swoje miejsce w Krakowie. Samochód Ewy nagle staje w centrum w największych godzinach szczytu. Podczas wizyty w warsztacie samochodowym poznaje przystojnego mechanika. I choć Ewa jest w związku z Piotrkiem, tajemniczym artystą. Po poznaniu mechanika ma natrętne myśli, dotyczące nieznanego. Spotkanie z przyjaciółką i kilka lampek wina powoduje, że Ewa umawia się z mechanikiem.
_________________________

Historia, choć bardzo krótka to przyjemnie się czyta. I nie doszukujcie się w niej erotyki, bo jej nie znajdziecie. Jak każdy z nas poszukuje swojego szczęścia w miłości, tej prawdziwej, jedynej. Tutaj jednak Ewa robi to trochę na przymus. Jest dość kochliwą osobą i to ją wprowadza w trójkąt miłosny, który wywołuje dość duże zamieszanie w jej życiu. Przyjaciele zawsze chcą dla nas jak najlepiej, ale pamiętajmy, że to tylko rady a podjąć decyzje zawsze powinniśmy sami. Tutaj autorka podaje tego idealny przykład. Postać Ewy za bardzo ulega osobą pośrednim i czasem miałam wrażenie, że pomimo iż miała swoje zdanie, to bardziej sugerowała się zdaniem przyjaciółki. Dobrze pokazana jest również w tej książce kwestia zaufania, której brakuje bardzo bohaterce, a związek przecież polega na zaufaniu. Koniec książki bardzo mnie zaskoczył, ale na taką historię bardzo odpowiadający.
Książkę wam polecam. Idealna na wieczór.
_________________________
Bardzo dziękuję autorce za egzemplarz do recenzji.
_____________________
Książke można kupić u autorki, link w bio

Recenzja

Opowiada ona o perypetiach 26-letniej Ewy, której zachowanie i pomysły niejednokrotnie sprawiły, że wpadała w tarapaty 😁
Ewa była rozbita pomiędzy Piotrem - z którym była prawie miesiąc, a Bartkiem - niedawno poznanym mechanikiem, który naprawiał jej samochód.
Kobieta zawsze mogła liczyć na przyjaciółkę Teresę, z którą stanowiły duet doskonały 😁
Co doradzi Tereska Ewie?
Jaki bedą miały plan?
I co najważniejsze, co zrobi Ewa - czy zostanie z nudnym Piotrem, czy da się ponieść zmysłom i wybierze Bartka?....
*************************************
Ubawiłam się przy czytaniu nieziemsko 😁 Ewka to przeagentka, dawno się tak nie uśmiałam.
Autorka ma lekkie pióro, bardzo fajnie się czytało tę książkę 🧡
Wiele zabawnych zwrotów akcji, genialne dialogi - idealna lektura na długie jesienne wieczory 🍂🍁🍂
Zawierała też ważne przesłanie 🖤
W każdej z nas jest coś z Ewki - każda chce być szczęśliwa i mieć przy sobie idealnego faceta ❤

Zachęcam Was do przeczytania tej świetnej nowelki 🧡

Co doradzi Tereska...

Świetna, zabawna, pełna humoru. Ale pokazująca również co zazdrość robi z człowiekiem i jak psuje związek. Końcówka cóż pozostawia niedosyt. Chętnie poznałabym dalsze losy Ewy i Bartka.

Lea jest to historia o głównej bohaterce imieniem Lea. Bardzo wciągająca opowieść bo miałam już przyjemność ją przeczytać polecam

• Nie przeczytam
  • Złe zakończenie
  • Zastanawiam się
  • Książki, które czytam bo lubie mieć ciarki wstydu (Guilty, guilty pleasure)
  • Patronat
  • E-booki

Dodaj cytat z książki "Idée fixe"