Kaprysy przeznaczenia

Okładka książki Kaprysy przeznaczenia
K. G. Lewis Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Kaprysy przeznaczenia (tom 1) Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Kaprysy przeznaczenia (tom 1)
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2020-06-12
2020-06-12

Uwielbiam książki z motywem mafijnym i tutaj jest tego dużo, ale szału nie robi. Większą część książki po prostu przekartkowalam. Liczę, że druga część będzie lepsza.

Ojj.. taka sobie. 4/10
Beznadzieja. Główna bohaterka tak bardzo irytująca że szok. On tragedia. Ogólnie opisy i teksty żenada.

Ojj.. taka sobie. 4/10

Polecam

Polecam

Ileż można gonić króliczka ??? ano można :) Iwo i Delia bardzo mocne postacie w świecie mafii i pomimo ponad 500 stron historii czyta się szybko i warto sięgnąć po tą historię nie będziecie się nudzić

Kaprysy przeznaczenia to coś na co długo czekałam ... już dawano nie czułam tego wielkiego WOW i rozczarowania, że to już koniec. Jestem zachwycona tym, że dużo i szybko się działo oraz językiem którym została napisana ta książka. Polecam,

Dwie największe familie mafijne mają realną szansę na połączenie się w jedność, a to wszystko za sprawą zaaranżowanego małżeństwa Iwo i Delii.
Delia Rossi jest atrakcyjną kobietą, z dość wybuchowym charakterem. Stale walczy o swoje zdanie, chcąc wyegzekwować choć trochę normalności w mafijnym świecie. I trzeba przyznać, że jej się to udaję. Jako kobieta mafii i tak już otrzymała wiele przywilejów, o których i inne kobiety w tym świecie mogłyby tylko pomarzyć. W zasadzie Delia jako jedyna córka bossa Cosa Nostry była trochę takim oczkiem w głowie tatusia.
Iwo Accardi to następca Camorry, przystojny, pewny siebie i zarazem arogancki playboy. Bez dwóch zdań to bezwzględny mężczyzna, który traktuje kobiety przedmiotowo, w zasadzie jako obiekt seksualny na „jedną” noc. Od dnia zaręczyn z Delią, Iwo uparcie dąży do złamania jej postanowienia w kwestii wspólnego przedmałżeńskiego seksu. Gdy pomiędzy nimi pojawiają się uczucia, oczywiście pojawi się intryga jego nałożnicy, która popsuje relację narzeczonych.
Czy ta intryga bezpowrotnie zniszczy uczucia, które pojawiły się między Iwo i Delią? Czy tych dwoje będzie miało szansę na szczęśliwe zakończenie?
Zapewne dowiemy się sięgając po kolejny tom. Jednak czy ja po niego sięgnę? Pewnie tak ale szczerze mam mieszane uczucia…No ale do sedna! Pierwsze co mnie przytłoczyło to ilość stron, ponad 400, a momentami książka mi się zwyczajnie dłużyła.
Odnosiłam wrażenie, że czytam to samo i to spowolniło mi fabułę. Sporą część książki myślałam, że akcja się nie rozkręci, jednak zaskoczyłam się i powieść mnie zaciekawiała ale stopniowo. Momentami jednak mi się dłużyła i miałam wrażenie, że są powtórzenia. Wykreowane postacie mi się podobały i to sprawi, że będę chciała poznać ich dalsze losy. Zdecydowanie lepiej by mi się czytało książkę jakby była krótsza tak do 300 stron.
Oczywiście to tylko moja opinia ale być może dla Ciebie ta książka okaże się strzałem w 10 !

Na półkach: , , , , , ,

Miałam dać sobie kilka godzin i zastanowić się czy wal mam ochotę kończyć tą książkę, ale doszłam do wniosku, że nie wrócę do niej. Nie wciągnęła mnie ta historia na tyle, żeby ją skończyć.
Udało mi się dobrnąć tylko do 34% tej książki i w tym momencie zaczęłam się zastanawiać do czego zmierza ta historia. Jak na mój gust w tym momencie powinnam już być przy końcówce tej historii, która została do tego momentu okrojona i pozbawiona wątków rozwijającej się relacji Iwo i Delii. Autorka niby dawała jakieś flashbacki i próbowała w OGROMNYM skrócie opowiedzieć ich historię, jednak w moim mniemaniu to popsuło klimat książki. A z samego opisu i wstępu, historia miała potencjał.
Zupełnie nie potrafię zrozumieć tego całego zabiegu, bo naprawdę zostało ucięte pół książki :C

Opinia 08/2022

Kaprysy przeznaczenia to dwutomowa historia Iva i Delli, która od dłuższego czasu czekała na mnie na moim stosie hańby. Wraz z maratonem styczniowym postanowiłam nadrobić zaległość, zwłaszcza że mamy tutaj to co lubię, czyli romans mafijny i wątek hate-love.

Delia jest córką Capo Cosa Nostry, panną na wydaniu, jednak z pewnością nie jest łagodną łanią, która będzie się podporządkowywać przyszłemu mężowi. Ivo, jest przystojnym playboyem, a zarazem synem i następcą Capo Camorry. Związek tych dwojga ma połączyć dwie największe familie mafijne Włoch. Mimo, początkowej niechęci Delli, między tym dwojgiem zaczyna rodzić się uczucie. Jednak przeszłość mężczyzny daje o sobie znać w najmniej oczekiwanym momencie a przeznaczenie szykuje dla bohaterów wiele zakrętów. Czy w świecie w jakim przyszło im żyć mają szansę na szczęście?

Fabuła jest rozciągnięta w czasie, śledzimy początki znajomości głównych bohaterów, a później ich dalsze przeżycia przez co całość troszkę mi się dłużyła. Ale z czasem okazało się, że było warto. Autorka dawkuje nam przeżycia z wyczuciem przez co nie nudzimy się w czasie lektury ani nie mamy poczucia przesycenia wszystkimi wydarzeniami, jakie mają miejsce w ich życiu. Świat mafijny, w którym toczy się cała akcja, daje o sobie znać przez całą serię, a bohaterowie próbują zaznać w nim szczęścia mimo ponurych i często krwawych wydarzeń. Przypadek Iva pokazuje jak jeden nierozważny krok, jedna chwila zapomnienia może przekreślić szansę na szczęście. Czy będzie mu dane je odzyskać?

Postacie, są ciekawie wykreowane. Delia, to silna kobieta, która nie pozwala nikomu wejść na głowę czasami potrafi to aż drażnić, co dodaje je realności. Ivo to mężczyzna przebierający w kobietach. Jednak dla ukochanej zmienia się i tylko ona się dla niego liczy. Oboje w swojej relacji borykają się nie tylko z przeciwnościami losu, ale i intrygami, osobami pałającymi żądza zemsty a przede wszystkim ze swoimi własnymi temperamentami, tak ognistymi i wybuchowymi, że gdy spotykają się w jednym pomieszczeniu, żadna szklanka nie zostanie cała. Czy jesteście gotowi na tak burzliwą znajomość? Nie zabraknie tu zbiegów okoliczności – często niezbyt szczęśliwych, jednak przeznaczenie ma swoje plany wobec bohaterów. To pełna napięcia, uniesień i gorących scen seria, która umili czas miłośnikom romansów, zwłaszcza jeśli lubicie wątek mafijny i sporą dawkę namiętności. Ja żałuję, że tak długo zwlekałam z przeczytaniem obu części i już nie mogę się doczekać historii Emilia, brata Delii.

Opinia 08/2022

Przeczytałam 1/3 książki. Dramat słownictwo. Nie jestem w stanie tego czytać.

Przeczytałam 1/3 książki. Dramat słownictwo. Nie jestem w stanie tego czytać.

Dałam radę przeczytać 1/3 i się poddałam :(.
Kto to pisał? Gimnazjalistka? Główna bohaterka, studentka prawa ciągle się wydziera i kurwuje, a epitety typu "imbecyl, barann, psychopata" nie idzie czytać.
Styl pisania i słownictwo fatalne i nie wiem skąd te wysokie oceny książki?
Główny bohater wcale nie przypomina przyszłego Capo swoim zachowaniem.
Nie polecam!

Dałam radę przeczytać 1/3 i się poddałam :(.
Styl pisania i słownictwo fatalne i nie wiem skąd te wysokie oceny książki?
Główny bohater wcale nie przypomina przyszłego Capo swoim zachowaniem.
Nie polecam!

K. G. Lewis Kaprysy przeznaczenia Zobacz więcej