Chwyć mnie

Okładka książki Chwyć mnie A.L. Jackson
Okładka książki Chwyć mnie
A.L. Jackson Wydawnictwo: Muza Cykl: Falling Stars (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Falling Stars (tom 2)
Catch Me When I Fall
Muza
2021-08-11
2021-08-11
romans wspólczesny

Pierwszy tom z serii #fallingstars "Pocałunek gwiazdy" czytałam jakiś czas temu i, szczerze mówiąc, nie pamiętałam go za bardzo. Dopiero po przeczytaniu opisu i mojej recenzji skojarzyłam co nieco.
Zaczynając czytać "Chwyć mnie" myślałam, że otrzymam kolejny ckliwy romans. Było zupełnie inaczej. Choć początek niezbyt wzbudził moje zainteresowanie, z każdym kolejnym wydarzeniem było coraz lepiej. Aż historia pochłonęła mnie totalnie, do tego stopnia, że nie mogłam odłożyć lektury.
Chciałam razem z Emily i Royce'm przeżywać ich losy, ich radości i smutki, poznawać ich przeszłość i tajemnice, które na początku skrywali.
Bardzo przyjemnie spędziłam czas z tą książką i zakończyłam ją z wielkim uśmiechem na twarzy.
Polecam bardzo!
Za możliwość przeczytania dziękuję #wydawnictwomuza.

"Chwyć mnie" autorstwa A. L. Jackson która jest kontynuacją książki "Pocałunek gwiazdy" z serii Falling stars.

Pierwsza część wypadła średnio i pewnie dlatego tak zwlekałam z czytaniem kolejnej części. #chwyćmnie okazało się być dużo lepsze. Historia Emily i Royca pochłonęła mnie od początku. Lubię gdy w książkach występuję motyw muzyki, a główni bohaterowie należą do zespołu. I nareszcie znalazłam książkę w której ten motyw nie jest tylko tłem. Autorka pokazuje nam jak wygląda ten biznes. Bohaterowie są ciągle w trasie. Emily wraz z resztą zespołu dąży do spełnienia marzeń. Jednak to ma też swoją cenę...
Książka była pełna bólu i cierpienia i dało się to odczuć. Ale nie martwcie się. Mamy tutaj także romans! Pożądanie między Roycem a Emily jest odczuwalne od pierwszych stron. A z każdą kolejną stroną robiło się coraz ciekawiej. Były także tajemnice, które mogą postawić znak zapytania nad dalszym rozwojem kariery zespołu. Jeśli jesteście ciekawi jak zakończy się ta historia to gorąco polecam sięgnąć po książkę! Teoretycznie tę część można czytać bez znajomości poprzedniej. Ale lepiej zawsze zacząć od początku ☺️

Poznali się w barze gdy ona topiła smutki, chciała zapomnieć i poczuć wolność.
"cza­sem jedna chwi­la jest warta wię­cej niż ty­siąc in­nych. Ta­kich chwil się nie za­po­mi­na."
On był świadom że gdy jej ulegnie popełni błąd oraz tego, że oboje będą później wszystkiego żałować, ale nie mógł się oprzeć i powiedzieć nie.
Oboje pokiereszowani przez los i zamknięci ze swoimi demonami w sobie.
"Dla­cze­go wła­ści­wie ukry­wa­my swój ból? Prze­cież ci, któ­rym na nas za­le­ży, chęt­nie po­mo­gli­by nam sobie z nim ra­dzić."
Czy dla nich jest jakaś dobra przyszłość?....
"Wszystko co robię, robię dla tych, których kocham."

Nie przepadam za historiami o muzykach i groupies. Tutaj jednak mamy zupełnie inne spojrzenie na show-biznes. Widzimy jak pieniądz rządzi światem i co uchodzi ludziom bezkarnie tylko dlatego, że są gwiazdami. A bohaterzy tej historii walczą o siebie, prawdę i sprawiedliwości.
Super historia godna polecenia i przeczytania.

Poznali się w barze gdy ona topiła smutki, chciała zapomnieć i poczuć wolność.
Oboje pokiereszowani przez los i zamknięci ze swoimi...

Podobna do pierwszej części, jeśli chodzi o wzór bohaterów. Tu też wypadają trupy z szafy. Trochę dużo nieszczęść jak na jednego bohatera. Ale rozumiem, że miał być pokrzywdzony przez los i żądny zemsty. Przy okazji wyszedł bardzo uczuciowy facet. W ogóle w książce dużo opisów uczuć. Przyjemnie się czytało. Wciągnęła.

"Miłość-najokrutniejszy podstęp serca"

Ta książka była tak rozdzierająco piękna. Ile tam było bólu, cierpienia, traum, ale i nadziei, szukania światła. "Chwyć mnie" A.L. Jackson jest jak burza. Najpierw czuć gęstą atmosferę pożądania, następnie pojawiają się pioruny, które ranią i odsłaniają skrywane głęboko blizny, by na samym końcu ukoić i ochłodzić deszczem. Sprawić by przeżyte zło minęło, a pojawiło się słońce, oznaka lepszego dnia. Cała powieść jest jak piosenka. Jeśli się odpowiednio skupicie, usłyszycie jej melodię.

"Podniosłem się z dna, by złapać Cię, gdy spadałaś. Zaklęłaś moje myśli, choć się nie spodziewałaś. [...] Uratuj mnie przed upadkiem. Złap. To właśnie na Ciebie czekał mój świat."

Każde uczucie, każda emocja była tak niezwykle realna, autorka wielokrotnie złamała moje serce. Nie potrafię opisać mojego zachwytu nad tą książką. "Chwyć mnie" to drugi tom serii Falling Stars. Historia zespołu country-rockowego Carolina George. W "Pocałunku gwiazdy" poznajemy historię Leifa, perkusisty. Teraz czas na Emily, wokalistkę zespołu. Nie musicie znać pierwszego tomu serii, są one luźno powiązane. Poprzednia część mnie zachwyciła, jednak ta jeszcze bardziej poruszyła moje serce. Jest bardziej rzeczywista, emocjonalna. Od pierwszych stron czuć niesamowitą energię, która wyziera z każdej strony tej perełki. Po jej przeczytaniu czuję wibrującą we mnie gamę emocji, od żalu, bólu, złości, aż po szczęście. To, co musieli przejść bohaterowie tej książki, nie mieście się w głowie, a to, co czuli nie mieści się w sercu. Mam nadzieję, że wydawnictwo wyda pozostałe książki autorki. Pisze ona w tak piękny sposób, sprawnie posługując się metaforami, nadaje swoim książkom melodii, dotykając duszy czytelnika. Jestem zauroczona, a ta historia pozostanie ze mną na długo.

Rockowy zespół Emily szybko zyskuje popularność. Choć kontrakt płytowy z wiodącą wytwórnią Mylton Records jest na wyciągnięcie ręki, wokalistka zdaje się sabotować starania pozostałych. Przedstawicielem wytwórni, który ma za zadanie zwerbować jej zespół jest Royce – zabójczo przystojny, wytatuowany buntownik, który garnitur nosi tylko z obowiązku. Między nim tworzy się więź, która przeradza się w długotrwałą grę. Taniec, w którym kochankowie na przemian robią to krok w tył, to w przód.
Emily doskonale zdaje sobie sprawę, że intymna znajomość z Royce’em może zagrozić wszystkiemu, na co tak ciężko pracował cały jej zespół. Na domiar złego przypominają o sobie epizody z przeszłości obojga kochanków, a jest ich niemało. Młoda piosenkarka przemilczała traumatyczne wspomnienia przemocy, której doznała. Royce z kolei nie jest gotów wyjawić wszystkich szczegółów swojej pracy w wytwórni ani planów, jakie snuł przed poznaniem Emily. Próba zwerbowania zespołu to dla niego coś więcej niż biznes. Zainteresowanie muzykami było elementem planu, który miał pozwolić Royce’owi zemścić się za dawną krzywdę.

"Miłość-najokrutniejszy podstęp serca"

𝗔𝗻𝗱 𝗼𝗻𝗲 𝗺𝗶𝗻𝘂𝘁𝗲 𝗼𝗳 𝘆𝗼𝘂, 𝗮𝗻𝗱 𝘁𝗵𝗲𝗿𝗲 𝘄𝗮𝘀 𝗮 𝗳𝗹𝗶𝗰𝗸𝗲𝗿 𝗼𝗳 𝗹𝗶𝗳𝗲. 𝗔 𝘀𝗽𝗮𝗿𝗸.

💜 Życie Emily to wielka trasa koncertowa. Jest częścią zespołu Carolina George, którzy grają country rock. Jednak nawet tej dziewczynie trasa zaczyna się nudzić. W końcu duża ilość tequili sprawia, że wokalistka wdaje się romans z Roycem, przedstawicielem wytwórni płytowej. Wytwórni, która chce zdobyć zespół Carolina George...

💜 Pomiędzy pierwszym tomem, a tym jest przepaść, naprawdę! Wreszcie dostałam historię zespołu muzycznego, jakiej spodziewałam się po serii poświęconej właśnie niemu.

💜 Nadal jest trochę kryminalnej przeszłości czy zbiegów okoliczności, ale tutaj nie jest to tak absurdalne jak w 'Pocałunku gwiazdy'. Autorka nie szczędzi swoim bohaterom bólu, cierpienia i wszelkich innych przeszkód, których powodem jest przeszłość pełna traum i wybojów.

💜 Muszę przyznać, że schemat historii jest bardzo podobny do tego z pierwszego tomu - jedynie bardziej skupiamy się na samym zespole. Bo w 'Pocałunku gwiazdy' mamy przejście z zespołu z serii Muzyka gwiazd i tam byłam naprawdę zagubiona bo większość bohaterów dobrze się znała i miałam takie 'O co chodzi?' Teraz to zostało zminimalizowane.

💜  W tej częściej, zamiast chęci potrząśnięcia z irytacji głównych bohaterów, tutaj to odczucie miałam przy scenach łóżkowych. Poetyckie wywody nie pasowały mi do klimatu fabuły🤷🏻‍♀️

💜 Podsumowując
🌌 Pierwsza część była meh
🌌 Druga część jest więcej niż okej, więc...
🌌 Liczę, że jak wydawnictwo zdecyduje się na wydanie trzeciej części to wyrwie mnie z kapci 🤣

𝗔𝗻𝗱 𝗼𝗻𝗲 𝗺𝗶𝗻𝘂𝘁𝗲 𝗼𝗳 𝘆𝗼𝘂, 𝗮𝗻𝗱 𝘁𝗵𝗲𝗿𝗲 𝘄𝗮𝘀 𝗮 𝗳𝗹𝗶𝗰𝗸𝗲𝗿 𝗼𝗳 𝗹𝗶𝗳𝗲. 𝗔 𝘀𝗽𝗮𝗿𝗸.

Chyba jestem zbudowana ze stali.
Jak inaczej
wytłumaczyć
to,
że wciąż
oddycham.
mimo tylu kłutych ran.

Dwa puzzle, tak bardzo poszarpane, a jednak pasujące do siebie.

Chwyć mnie. Nie pozwól mi spaść jeszcze niżej, w otchłań mroku i strachu.
Znam tę ciemność, czerń i ból.
Boję się, a jednak Ty jesteś moim ratunkiem, trzymasz mnie mocno, stojąc tylko niedaleko. Nie tonę.

"Czasem, żebyśmy mogli w końcu w siebie uwierzyć, musi pojawić się ktoś, kto uwierzy w nas pierwszy".

Dzisiaj tak to zostawię. Ta część podziałała na mnie bardziej, podobała mi się również bardziej.

Chyba jestem zbudowana ze stali.
Jak inaczej
wytłumaczyć
to,
że wciąż
oddycham.
mimo tylu kłutych ran.

Dwa puzzle, tak bardzo poszarpane, a jednak pasujące do siebie.

Chwyć mnie. Nie pozwól mi spaść jeszcze niżej, w otchłań mroku i strachu.
Znam tę ciemność, czerń i ból.

Dziś przychodzę do Was z recenzją "Chwyć mnie", czyli drugiego tomu "Pocałunku gwiazdy".

Poznajemy w nim historię Royce'a, przedstawiciela wytwórni płytowej i Emily wokalistki zespołu Carolina George. Jest to opowieść pełna tajemnic, cierpienia i pożądania. Emily jest na zakręcie swojej kariery. Chciałaby móc podpisać kontrakt i się z tego cieszyć jednak trauma z przeszłości ją blokuje. Royce natomiast ma nakłonić zespół do zawarcia umowy, ale ma też on swoje ukryte plany... Jak potoczą się ich losy? Czy poradzą sobie z demonami przeszłości? Tego dowiecie się z książki.

Nie do końca wiem co mam myśleć o tej części i co Wam o niej powiedzieć. Otóż nie zrozumcie mnie źle pomysł i wykonanie są świetne, ALE.. To już było.
Czytając tę książkę jako kontynuację spodziewałam się czegoś w podobnym stylu jednak innego, z innym motywem przewodnim, z innymi bohaterami. A tu dostajemy postacie, które mają podobne problemy i zachowania, podobne teksty i fabułę, która niewiele się różni od poprzedniej. Gdybym sięgnęła po tą książkę jako jednotomówka pewnie byłabym zachwycona, a tak niestety nie mogę jej docenić, ponieważ na okrągło porównuję ją do "Pocałunku gwiazdy"

Emily jest wokalistką znanego zespołu muzycznego, który postanowiła stworzyć wraz ze swoim bratem. Młoda kobieta ma zabójczy głos i osiąga coraz większy sukces. Właśnie wtedy poznaje Royce'a - mężczyznę, który musi przekonać wszystkich członków zespołu, żeby podpisali kontrakt z wytwórnią jego ojca. Nie jest to jednak tak proste, ponieważ Emily nie należy do grona uległych kobiet. Właśnie dlatego tak bardzo imponuje Royce'owi, który jest nią coraz bardziej zauroczony.

Zaczęłam czytać tę książkę jakieś kilka miesięcy temu i odłożyłam ją, ponieważ kompletnie do mnie nie przemawiała. Chyba pierwszy raz aż tak bardzo nie chciało mi się wrócić do zaczętej wcześniej powieści. Prawie nigdy nie przerywam czytania i staram się "domęczyć" książkę ale z tą było zupełnie inaczej.

Zebrałam się w sobie żeby ją doczytać i muszę przyznać, że później nawet mnie wciągnęła. Nie spodziewałam się, że historia potoczy się w takim kierunku. Myślałam, że autorka niczym mnie nie zaskoczy, a nawet mi się podobało. Może trudno mi się czytało na początku tę historię, ponieważ Emily nie przypadła mi do gustu. Była bohaterką, która kompletnie do mnie nie przemówiła i nawet Royce średnio mnie zainteresował.

Po zakończeniu mogę stwierdzić, że zrobiłam duży błąd, gdy ją odłożyłam. Książka ma w sobie sporo wartości i pokazuje problemy, z jakimi muszą się mierzyć ludzie, którzy są rozpoznawalni. Widzimy, że miłość do bliskich potrafi przyćmić logiczne myślenie i niekiedy jest tak mocna, że nie panujemy nad swoimi decyzjami.

Nie będę mówić, że ta historia zostanie ze mną na długo, ponieważ wiem, że tak nie będzie. Mogę jednak stwierdzić, iż pomimo niezbyt ciekawego początku, później całkiem fajnie się rozkręca i potrafi zainteresować czytelnika.

„… Trauma pozbawia natchnienia i wiary. Jeśli się jej pozwoli, okrada nas z tego, kim mieliśmy się stać. Wydarta z dziennika pomięta kartka w mojej kieszeni zdawała się teraz parzyć … ”

Kiedy kobieta czuje w mężczyźnie oparcie? Na pewno gdy pomaga jej w domu, przy dzieciach, stara się zarobić pieniądze „na życie” i wtedy, jak przytuli i ucałuje po ciężkim dniu pracy. Tym razem zmienimy nieco klimat. Przed Wami ciekawa i momentami porywająca opowieść miłosna autorki bestsellerów z listy New York Timesa. To historia Emily i wytatuowanego buntownika.

Pisarka A.L. Jackson pisze pełne emocji współczesne romanse, ale mężczyźni w jej książkach nie są do końca grzeczni. Jej ogromną pasją jest czytanie.

Życie Emily to wielka trasa koncertowa. Kobieta ma ogromny potencjał. Niestety dręczą ją traumatyczne wspomnienia przemocy, której doznała. Jej świetnie zapowiadający się country-rockowy zespół Carolina George ma ambicje stania się legendą branży muzycznej. Pewnej nocy znużenie trasą, za dużo wypitej tequili i wybuch wzajemnej chemii sprawią, że Emily wda się w płomienny romans z zabójczo przystojnym, wytatuowanym buntownikiem, przedstawicielem wytwórni płytowej.

Przygoda, która powinna była skończyć się nad ranem, może zagrozić wszystkiemu, na co Emily i cały jej zespół tak ciężko pracowali. Bo czy uczucia da się wyeliminować, tak na zawołanie? Czy cały czas można się oszukiwać? Kobieta całym sercem wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia. W niej jest jakaś niewinność. Pachnie czereśniami i pożądaniem, ale tak naprawdę jest samotna i odrzucona. Jej ból jest niemal fizycznie odczuwalny. Czy to stracone marzenia? A może swoista pustka? Potrzebuje tylko jednej chwili prawdy – smaku wolności i zrzucenia więzów. Chce czuć i chłonąć dosłownie wszystko.

Momentami Emily jest zmęczona ciągłymi występami i przebytymi kilometrami w trasie. Dlaczego właściwie ukrywamy swój ból? Za kulisami zawsze kipiała energia. W półmroku za sceną krzątała się zawsze masa ludzi. Kobieta czuje się jednak zakładniczką swojego brata. To od niego bije charyzma, energia i talent.

Royce, spędzając noc z wokalistką Carolina George, popełnia największy błąd swojego życia. Oczy mężczyzny skrywają setki niesamowitych tajemnic. Drzemie od niego onieśmielająca siła. Jeśli nie uda mu się ściągnąć zespołu do swojej wytwórni, cenę za to zapłaci jego rodzina. Czy kompletne zauroczenie Emily przekreśli wcześniejsze starannie ułożone plany?

Młoda piosenkarka przemilcza nękające ją demony przeszłości i traumatyczne wspomnienia przemocy, której doznała. Przystojny buntownik z kolei nie jest gotów wyjawić pewnych szczegółów swojej pracy w wytwórni ani planów, jakie snuł przed jej poznaniem.

Przeszłość Royce’a to historia błędów i bolesnych miłosnych rozczarowań. Był przepełniony strachem i nienawiścią. Niektóre słowa ociekają sarkazmem i pogardą. Czy miłość do Emily okaże się kolejnym dramatem? Nie da się tego ukryć, że przeszłość mężczyzny to miłosne niepowodzenia. Czy ten związek również zakończy się źle? Royce także nie przepada za swoim ojczymem. Przy życiu trzyma go jednak coś zupełnie innego. To chęć zemsty. Mężczyzna jest „grzeszną pokusą luksusowej marki”.

Gorąco polecam
Katarzyna Żarska