Terapia wstrząsowa

Dlaczemu
2022-06-28
2022-06-28
9788366521995

Czy można wybaczyć zdradę? Większość ludzi odpowie, że nie. Jednak każdy widzi to inaczej i każdy zareaguje inaczej. Nie można porównywać sytuacji ze zdradą z innymi takimi sytuacjami. Autorka książki ,,Terapia wstrząsowa” M.B. Morgan w ciekawy sposób pokazuje, jak można sobie radzić z różnymi problemami.
Książka na pierwszy rzut oka przypomina zwykłą obyczajówkę. Jednak w trakcie czytania możemy poznać bardzo dużo nieszablonowych sposobów na akceptowanie siebie i swoich wad, na rozumienie swoich własnych potrzeb oraz pokochanie siebie w całości. Można śmiało powiedzieć, że jest to w pewnym sensie poradnik, tylko napisany w innej formie, który sprawi czytelnikowi więcej przyjemności. Opisane są o wiele prostsze metody radzenia sobie z samym sobą niż można się spodziewać.
Świetne jest to, w jaki łatwy sposób główna bohaterka w tak krótkim czasie poznaje wspaniałych ludzi, którzy stają się dla niej bardzo bliscy. Do tego wszystko romantyczna Grecja, która tworzy wspaniały klimat całej książki.
Oryginalny jest również sposób w jaki bohaterka przeżywa swoją wewnętrzną terapię. Rady daje jej nieznajomy, który codziennie zostawia jej kartki z zadaniami do wykonania oraz tematy przemyśleń, nad którymi ma się zgłębiać. Wszystko jest podszyte lekką tajemniczością.
Minusami jest to, że autorka zbyt szybko kończy niektóre momenty książki i od razu przechodzi do następnych. Gdyby było więcej opisów niektórych scen książkę czytałoby się przyjemniej.
Jeśli ktoś lubi wątki psychologiczne, ale czytanie poradników nie sprawia przyjemności, na pewno spodoba mu się ta książka. Poza tym dzięki poradom zawartym w powieści można zainspirować się do stosowania na co dzień tych wszystkich metod.

Książka na pierwszy rzut oka przypomina zwykłą obyczajówkę. Jednak w...

Najpiękniejsza opowieść która czytałam.
Bardzo mnie rozpaliła, rozweseliła, i trochę naprawiła.
Pomijając te romantyczno erotyczne fragmenty (kilka, naprawdę gustownie) książka ukazuje jak my kobiety w głębi serca nie szanujemy siebie , nie traktujemy siebie dobrze. Przez co całe życie walczymy, a po co. Jest tu pokazany złoty środek (psychologiczna gra, łatwa ) który wystarczy wpleść w nasze życie. Pokochać i uszanować siebie. Powinna to być przymusowa lektura dla kobiet. !
Gratulacje dla autorki i dziękuję że mogłam ją przeczytać. Zmieniłaś moje nastawienie, podejście i wizję na świat .
#M.BMorgan

Najpiękniejsza opowieść która czytałam.
Bardzo mnie rozpaliła, rozweseliła, i trochę naprawiła.

2069

Książka „Terapia wstrząsowa” M.B. Morgan zabiera nas do pięknej Grecji.
Poznajemy Milenę, która wyjeżdża w podróż poślubną jako singielka. Jej narzeczony okazał się zdrajcą. Kobieta po przybyciu do hotelu znajduje tajemniczy list, w którym ma odbyć niezwykłą terapię. Oczywiście w pobliżu kobiety kręcą się przystojni mężczyźni.
Jakich wyborów dokona Milena?
Czy odkryje kto jest autorem listów?
Czy bohaterka przeżyje trzęsienie ziemi?
Książka autorki porusza ważne tematy dotyczące traumy rozstania, zawiedzionych nadziei, skutków źle podjętych decyzji, terapeutycznych rad dotyczących jak pokochać siebie.
Polecam książki autorki, godne uwagi.

Książka „Terapia wstrząsowa” M.B. Morgan zabiera nas do pięknej Grecji.
Jakich wyborów dokona Milena?
Czy odkryje kto...

Milena przyjeżdża do Grecji by odpocząć I poukładać sobie życie na nowo. Miała spędzić tu podróż poślubną, niestety narzeczony okazał się zdrajcą i teraz kobieta znów jest singielką. Ale czy na długo? Q otoczeniu pięknej Mileny pojawia się trzech interesujących mężczyzn, na dodatek w hotelu znajduje ona list od tajemniczego Przewodnika, który proponuje jej niezwykłą terapię. Czy kobieta z niej skorzysta? Jak pobyt na pięknej greckiej wyspie wpłynie na jej życie? Przekonajcie się sami...
To nie jest zwykły romans z przepiękną, gorącą Grecją w tle. Oprócz historii miłosnej Autorka zaproponowała czytelnikom swoistą zabawę psychologiczną. Razem z Mileną odkrywamy nowe listy i zadania od Przewodnika - I sami możemy skorzystać z proponowanych przez niego metod. Bohaterka odkrywa na nowo samą siebie, niezwykła terapia pomaga jej uporać się nie tylko z rozpaczą po rozstaniu z narzeczonym, ale także z traumami z przeszłości . Dodatkowo bardzo zaciekawiły mnie intrygujące wstępy do rozdziałów - bardzo chciałam wiedzieć co się wydarzyło... Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie I szybko. Podoba mi się styl Autorki I fakt, że obok romansu zaserwowała czytelnikom swoisty poradnik terapeutyczny, który uczy, jak pokochać siebie.
Polecam gorąco!

Znacie twórczość @m.b_morgan?❤️

No cóż, jeśli obserwujcie mnie od dłuższego czasu to wiecie jak bardzo wyczekiwałam premiery debiutu autorki, czyli "Celebryty", jak bardzo się tą książką zachwycałam, by później przepaść w "Naucz mnie kochać" i dotrzeć aż do TERAPII WSTRZĄSOWEJ, mając za sobą wszystkie dotychczasowe książki autorki (do momentu premiery "Tam, gdzie mocniej bije serce"). To chyba jasny znak, że stała się ona jedną z moich ukochanych polskich autorek, a każdą historią jaką tworzy porusza pewne struny w moim sercu, powodując za każdym razem potok łez i mnóstwo najróżniejszych emocji, od złości skierowanej w stronę niektórych bohaterów, przez miłość, współczucie, aż po wzruszenie, nie tylko w tych momentach, w których wszystko szło po mojej myśli ❤️

TERAPIA WSTRZĄSOWA niestety zajmuje w tej chwili ostatnie miejsce w moim rankingu książek autorki, co bardzo mnie smuci, bo i tę książkę pokochałam. Po prostu poprzednie historie szybko znajdowały swoje miejsce w czołówce moich ukochanych książek, zostawiając niewiele przestrzeni na jakiekolwiek inne powieści. A ta konkretna książka sprawiła, że zaczęłam patrzeć na życie odrobinę inaczej - w trakcie czytania spisywałam sobie nawet część listów w notatkach w telefonie, z postanowieniem realizacji podobnej "terapii" w gorszych momentach mojego życia ☺️

To powieść, która zapewni Wam coś więcej, niż zwykłą rozrywkę i oderwanie od szarej codzienności. Da Wam też motywację, by zacząć przejmować się własnym zdrowiem psychicznym, by częściej zwracać uwagę na własne potrzeby i nie przejmować się opiniami ludzi, którzy czasami nawet niekoniecznie życzą nam dobrze. Cała ta książka jest swego rodzaju terapią, dającą czytelnikowi chwilę na oddech, zastanowienie i refleksję - może chociaż raz powinnam SIEBIE postawić na pierwszym miejscu? Może zasługuję na bezwarunkowe szczęście, nawet jeśli ktoś mógłby stwierdzić, że zachowuję się egoistycznie?❤️

O książkach autorki mogłabym mówić godzinami. W tym konkretnym przypadku podsumuję jednak krótko - koniecznie sięgnijcie po TERAPIĘ WSTRZĄSOWĄ, niezależnie od tego, na jakim etapie życia się znajdujecie. Być może będzie ona dla Was jedynie kolejną emocjonującą książka, lecz być może okaże się tą historią, która akurat teraz będzie Wam potrzebna, a nawet o tym nie wiedzieliście?❤️

Znacie twórczość @m.b_morgan?❤️

W końcu udało mi się przeczytać książkę M.B. Morgan. I, no powiem Wam, warto czytać jej książki. „Terapia wstrząsowa” to trzecia książka autorki, ale dla mnie pierwsza. I to był bardzo ciekawy początek. Skoro trzecia książka jest tak dobrze przemyślana, tak ciekawie, pomysłowo skonstruowana to już nie mogę się doczekać czytania dwóch pierwszych. A Wy znacie już twórczość Gosi?
„Terapia wstrząsowa” jest przede wszystkim ciekawa konstrukcyjnie. Każdy rozdział zaczyna się można powiedzieć flashami. Bohaterka przemawia do czytelnika z przyszłości, przedstawia w tych krótkich fragmentach tragiczną historię, a cała historia zmierza do tego by czytelnik dowiedział się o co chodzi i co się wydarzyło.
To nie jest też typowa historia miłosna. Owszem, zaliczymy ją do romansu, ale zdecydowanie nie można powiedzieć o niej, że jest słodka i cukierkowa. Wszystko zaczyna się od tego, że Milena po odkryciu zdrad swojego niedoszłego męża przyjeżdża do Grecji na urlop, który miał być ich podróżą poślubną. W pięknych okolicznościach przyrody, z dala od problemów i znajomych twarzy ma zamiar odpocząć i otrząsnąć się z przykrych wspomnień. Na horyzoncie zaczynają się jednak pojawiać sami przystojni mężczyźni, jednak tylko do jednego jej serce zaczyna mocniej bić. Kobieta jednak ma mocne postanowienie odciąć się od mężczyzn. Czy będzie w stanie odciąć się od swoich pragnień i skupić na rozwoju osobistym?
W trakcie pobytu Milena także zaczyna dostawać koperty z tajemniczymi listami od Przewodnika, który proponuje jej udział w programie mającym jej pomóc uporać się z traumatyczna przeszłością. Kim okaże się Przewodnik i czy nie jest to tylko podstępna gra?
Książka bardzo mi się podobała. Szczególnie urzekła mnie ta gra psychologiczna pomiędzy Przewodnikiem, a Mileną. Jeszcze nie spotkałam się z tego typu grą między bohaterami w żadnej książce. Ogień między bohaterami też jest świetnie wyważony. Nie wychodzi z tego tanie p0rno, a jednak szczypta erotyzmu jest. Polecam serdecznie, warto.

Cudowna Grecja w najlepszym wydaniu! NIgdy nie byłam na Kefalonii, ale po tej lekturze już wiem, że czas to zmienić. Idealna pozycja na urlop, choć wcale nie jest to taki lekki romasik. Uwielbiam książki tej autorki! Zawsze pod płaszczem romantycznej historii, daje nam coś, co tak wiele wnosi w nasze życie, coś co warto przemyśleć. Sama zrobiłam sobie dwunastodniowy kurs zaproponowany przez przewodnika głównej bohaterce i tak wiele do mnie dotarło...
Kolejna książka, której nigdy nie zapomnę! dziękuję!

Milena, odkrywa zdrady swojego przyszłego męża i odwołuję ślub.
Dziewczyna bardzo przeżyła to rozstanie i nie może się po nim pozbierać.
Wykorzystując wycieczkę, którą opłacił jej były narzeczony leci do cudnej Kafalonii.

Ma nadzieję, że podczas tego wypadu odpocznie i zapomni o swoim chłopaku.

Na wyspie poznaje trzech cudownych mężczyzn, którzy pomimo różnicy charakterów i podejścia do życia staną się jej bardzo bliscy.
Pewnego dnia w swoim pokoju odkrywa tajemnicze przesyłki od „Przewodnika”. Codziennie listy i zadania sprawiają, że wciąga się w tą tajemniczą, a zarazem ekscytującą zabawę.
Zauważa jak ważne w życiu są najmniejsze drobiazgi i jak cenne jest życie.
Ta terapia zdecydowanie jej pomaga.

Przelotny romans z Nico sprawia, że kobieta czuje się wyjątkowo w jego towarzystwie.

Pablo jest jej najbliższym przyjacielem.

Alex tajemniczy, przystojny mężczyzna, o którym Polka nie może przestać myśleć i fantazjować staje jej się bardzo bliską osobą.
Nagle na wyspie pojawia się Patrick.

Jak ułoży się sytuacja między nimi❓

Czy kobieta dowie się, kim jest tajemnicy Przewodnik❓

Autorka tej cudownej powieści przedstawia nam jak cudowna może być Grecja.
Ukazując jej piękno w całej okazałości. Zdecydowanie ta powieść pochłonęła mnie bez reszty.
Książka jest idealnym przekazem dla każdego.
Potrafi otworzyć oczy na różne aspekty życia, doceniając to, co mamy. 💞
Wątki psychologiczne, które odgrywały tak ważną rolę sprawiły, że stała się tak wyjątkowa.
Już od pierwszych stron pokochałam Milenę i wierzyłam, że pomimo dramatycznych przeżyć w jej życiu znów będzie szczęśliwa.

Jest to moje drugie spotkanie z książką @m.b_morgan i wierzę, że nieostatnie. Kochana uwielbiam Twoją lekkość pióra i zamysł na te cudne powieści, które dają mi tak wiele pozytywnych emocji.

Polecam serdecznie

Milena, odkrywa zdrady swojego przyszłego męża i odwołuję ślub.
Dziewczyna bardzo przeżyła to rozstanie i nie może się po nim pozbierać.

Ma nadzieję, że podczas tego wypadu odpocznie i zapomni o swoim chłopaku.

Na wyspie poznaje trzech cudownych mężczyzn, którzy pomimo różnicy...

Cześć Wszystkim.

Lubicie książki lub filmy o tematyce wakacyjnej?

Bardzo lubię takie książki, a szczególnie ich klimat.  Razem z książką „Terapia wstrząsowa” M.B. Morgan do słonecznej Grecji.

Razem z Milenom chodziłam po pięknych plażach, podziwiałam zachód słońca na pięknej wyspie Kefalina. To miała być wymarzona podróż poślubna, a jednak stało się inaczej i na  wykupione już wczasy Milena wybiera się sama.

W pokoju czeka na nią tajemniczy list od „Przewodnika”, który zaprasza ją do tajemniczej przygody. A tym czasem na jej drodze pojawia się kilku atrakcyjnych mężczyzn.

Czy Milena zapomni o Patricku? Czy odnajdzie szczęście?

Przez książkę przepłynęłam, bardzo szybko wciągnęłam się w fabułę.  Podobał mi się zabieg, który wprowadziła autorka, spowodował on, że z każdym rozdziałem byłam coraz bardziej ciekawa co się tam wydarzyło? A mianowicie na początku rozdziału są jakby wstępy, momentami aż wywołujące ciarki i pobudzające wyobraźnie.

Świetnie wykreowani bohaterowie, bardzo ich polubiłam i kibicowałam do samego końca.  Trzymałam kciuki za Milenę, aby po rozdaniu z narzeczonym ponownie zawitało uczucie i upragniony spokój.

Dodatkowo moja ciekawość podsycił wątek związany z psychologiczną zabawą dwunastu kroków.

Jeśli i Ty jesteś ciekawy/ a jak skończy się historia Mileny, to koniecznie musisz sięgnąć po książkę „Terapia wstrząsowa”.

Cześć Wszystkim.

Lubicie książki lub filmy o tematyce wakacyjnej?

uwielbiam książki tej autorki... z każdą kolejną coraz bardziej mnie zaskakuje. zawsze pozostawia mnie z czymś co moge z nich wynieść, wprowadzić do mojej codzienności... w tym przypadku mamy wyjątkową zabawę psychologiczną, którą sama na sobie przetestowałam i muszę przyznać, że tych 12 dni pozwoliło mi zupełnie inaczej spojrzeć na moje życie i otaczajacy mnie świat. Niesamowita!

• Romans
  • Znalazły nowych właścicieli