Powrót celebryty

Okładka książki Powrót celebryty M.B. Morgan
Okładka książki Powrót celebryty
M.B. Morgan Wydawnictwo: Dlaczemu Cykl: Celebryta (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Celebryta (tom 2)
Dlaczemu
2023-09-20
2023-09-20

Jakiś czas temu miałam okazję zapoznania się z twórczością pani Morgan. Kiedy dostałam możliwość przeczytania „Powrót celebryty” postanowiłam przypomnieć sobie pierwszą część. Bardzo mnie to cieszyło gdyż znów mogłam powrócić do słonecznej Toskanii.

Ostatnim razem Marcelina i Daniel rozstali się, lecz ich drogi ponownie los chce ich połączyć. A może to nie ingerencja losu a pewnej osoby? Dlatego gdy Marcelina znów dostaje propozycję ponownego poprowadzenia programu telewizyjnego ma wątpliwości czy się zgodzić. Pamięta, co wydarzyło się ostatnim razem i jak to wszystko się skończyło. Za namową przyjaciółki zgadza się, lecz ma warunki, których zamierza się trzymać, aby po powrocie znów nie leczyć złamanego serca. Tylko tak naprawdę nie wie, co tak naprawdę wydarzy się na miejscu.

Czy Daniel i Marcelina dojdą do porozumienia?

Co tak naprawdę się wydarzy na miejscu?

Jaki finał będzie miała ta historia?

Autorka kolejny raz zafundowała mi kilka chwil wytchnienia i lekturę, przy której mogłam odpocząć po ciężkim dniu oraz fenomenalna lekturę, która rozpala, wzrusza i wzbudza wiele emocji. To właśnie dzięki tym, co zawiera w sobie ta książka jest pociągająca, elelktyzująca i ma w sobie coś takiego, dzięki czemu nie można jej odłożyć aż przeczytasz ostatnią stronę. Powieść przeczytałam w jeden dzień, co za tym idzie czyta się szybko i przyjemnie. Powieść pod każdym względem jest precyzyjnie dopracowana a bohaterowie powieści przeżywają prawdziwe emocje, które są tak opisane abyśmy sami mogli je odczuć. Przyznam się szczerze, że nie spodziewałam się aż takiej historii. Z jednej strony z początku wciągnęła mnie tak, że nie mogłam jej odłożyć. Publikacja jest pełna zwrotów akcji, nieprzewidywalnych zdarzeń i bohaterów, którzy nie jeden raz nas zaskoczą.

[Reklama] M.B. Morgan

Marcelina Cieszyńska i Daniel Milewicz. To oni pokazali w pierwszym tomie jak można szybko i gwałtownie pokochać kogoś całym swym sercem, by równie szybko wszystko poszło w zapomnienie zostawiając po sobie zgliszcza, ból i wspomnienia.
Po raz drugi autorka zaprosiła nas do świata pełnego słońca, cudownego klimatu i różnorodności kulinarnej. I ponownie będziemy się przyglądać temu, jak bohaterowie będą walczyć z uczuciem, które nadal się tli. Ale nie tylko - również z rozmaitymi przeciwnościami, które wystawią ich na niejedną próbę. Próbę, przy której finał będzie stał pod wielkim znakiem zapytania.
To była cudowna wyprawa. Wczułam się w klimat i atmosferę. Oczyma wyobraźni bez problemu przeniosłam się do wykreowanego świata. Z wielką uwagą i przyjemnością śledziłam przebieg wydarzeń. Wciągnęły mnie te wszystkie zaskakujące wątki. Były pełne emocji, romantyczności, chemii, żaru a także smutku i bezsilności.
Z lekturą spędziłam przyjemne chwile. Książkę czytało mi się ekspresowo. Naturalne dialogi, barwne opisy otoczenia oraz potraw. To wszystko sprawiło, że książka ożyła. Ożyła przez postacie, które posiadały skazy a przez to wyszli bardzo realnie.
Zachęcam do czytania - koniecznie z zachowaniem chronologii.

Polecam

[Reklama] M.B. Morgan

Mija kilka lat od rozstania Marceliny i Daniela.
Ich drogi znów się łączą. Za sprawą wyjazdu na Sardynie. Mają razem poprowadzić program o winach i podróżach.
Marcelina ma wiele wątpliwości. Ale na samą myśl o wyjeździe czuje ekscytację.

Cudownie było wrócić do historii tych dwojga.
Polubiłam ich od pierwszego tomu. W tej części dzieje się więcej.
Daniel przeszedł przemiane. Wydaje się, że zmienił się, coś zrozumiał... Ale jednak życie nie jest takie kolorowe.. Przeszłość daje o sobie znać. A skryte tajemnice wyjdą najaw.
Wydaje się, że dorośli cos zrozumieli. Nic bardziej mylnego popełniają te same błędy.
A przyjaciółka Marceliny Kaśka wniosła wiele humoru.
Czytając ją aż chciałam tam być gdzie bohaterowie.
Przeżyć to, co oni. Móc zobaczyć tyle ciekawych miejsc.
Dzieje się tu wiele. A zakończenie was zdziwi i to pozytywnie.

Polecam wam podróż do Sardynii z Marceliną i Danielem.

Mija kilka lat od rozstania Marceliny i Daniela.
Marcelina ma wiele wątpliwości. Ale na samą myśl o wyjeździe czuje ekscytację.

Cudownie było wrócić do historii tych dwojga.
Polubiłam ich od pierwszego tomu. W tej części dzieje się więcej.
Daniel przeszedł...

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

Marcelina mimo upływu lat nadal stara się zapomnieć o Danielu. Mężczyźnie, którego pokochała ale niestety w wyniku wielu przeciwności nie dane jej było zaznać szczęścia u jego boku. I gdy myślała że jest już na dobrej drodze aby zacząć życie bez niego, Daniel przypomniał jej o swoim istnieniu. Marcelina bowiem dostała propozycję aby kontynuować nagrywanie programu właśnie wspólnie z Danielem. Mieli by zwiedzić Sardynię i nagrać program o ciekawych miejscach wartych uwagi. Początkowo ma obawy i wątpliwości czy się zgodzić, jednak decyduje się na wyjazd chcąc udowodnić sobie że nic już do niego nie czuje. Plan fajny ale nie wykonania, gdyż już od pierwszych chwil zdała sobie sprawę że jej uczucia do tego mężczyzny są jeszcze silniejsze niż były. Daniel również nie zamierza tym razem pozwolić jej odejść i postanawia zawalczyć o ich miłość.

Jednak czy Marcelina będzie w stanie ponownie mu zaufać I poddać się uczuciom? Czy wspólnie spędzony czas będzie ich sprzymierzeńcem czy wręcz przeciwnie? Czy ich miłość okaże się silniejsza od wszelkich przeciwności?

Już po pierwszych kilku stronach wiedziałam że przepadałam. Że nie odłożę jej póki nie skończę i tak też było. Autorka zabiera nas w niesamowitą podróż po słonecznej Sardynii. Dzięki świetnym opisom zwiedzanych miejsc, czytając czujemy się jakbyśmy byli tam razem z bohaterami książki. Jakbyśmy siedzieli z nimi przy jednym stole jedli te przepyszne potrawy oraz pili wspaniałe wino. Dosłownie czuć panujący tam klimat. A relacja łącząca Marcelinę oraz Daniela dostarcza dużo emocji. Było dużo śmiechu, namiętności ale nie zabrakło również łez. Daniel zaimponował mi swoim zachowaniem, tym jak walczył o swoje uczucia do kobiety, którą kocha. Już nie mogę się doczekać jak sięgnę po ostatnią część 🥰
Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji czytać tych książek zachęcam was do sięgnięcia po nie. Ja przepadłam i totalnie jestem zakochana. Mam nadzieję że i z Wami będzie tak samo🥰😘

🔥🔥🔥RECENZJA 🔥🔥🔥

Marcelina i Daniel nie są już ze sobą. Ich drogi jednak znowu się krzyżują i para ma okazję do spotkania, które pozwoli im stwierdzić, czy uczucie pomiędzy nimi naprawdę wygasło. Noo i zaczyna się kolejna historia, niczym rozpędzony rollercoaster, udowadniający nam, że jeśli ktoś jest Ci przeznaczony, z pewnością się od niego nie uwolnisz :)

Autorka tym razem zabiera nas na przepiękną Sardynię. W pierwszej kolejności muszę pochwalić szczegółowy research, który umożliwił opowiedzenie wspaniałych historii o każdym z miejsc odwiedzonych przez bohaterów. Aż się chciało tam być, kosztować tych samych potraw i popijać je wybornym winem. A wszystko w towarzystwie niesamowitych ludzi :)

Niestety uderzyła we mnie ponownie relacja bohaterów. Nawet Kaśka w tym tomie parę razy zalazła mi za skórę... (nie pochwalam, oj nie pochwalam!) Zdecydowanie na plus to, że w tym tomie relacja bohaterów opierała się na emocjach, a scen łóżkowych było mniej. Brakowało mi jednak pewnej głębi. Wszystko wydawało mi się bardzo powierzchowne: fizyczny pociąg, zdrady, niedopowiedzenia... Było dużo dramatów (lubimy dramaty!),ale one również pojawiały się dość szybko i równie szybko zostawały rozwiązywane. Brakowało mi jakiegoś konsekwentnego dążenia do celu.

Okej, zdaję sobie sprawę, że w sumie na charakterach postaci trzyma się fabuła, bo gdyby byli nieco mniej impulsywni, książka byłaby nudna. A tu z pewnością nie ma miejsca na nudę, jest po brzegi wypełniona gorącym romansem pomiędzy ludźmi, którzy pomimo prawie czterdziestki na karku, wciąż szukają swojego miejsca na świecie. Ukazuje, że historie pełne miłosnych uniesień i namiętności nie zdarzają się tylko dwudziestolatkom ;)

Polecam zwłaszcza w ten wciąż mroźny czas. Książka z pewnością Was ogrzeje!

(Współpraca reklamowa z wydawnictwem Dlaczemu)

Autorka tym razem zabiera nas...

📚M.B. Morgan "Powrót celebryty"
📖Wyd. @dlaczemu

Marcelina od kilku lat nie może pogodzić się z rozstaniem z Danielem. Mimo, że odnieśli wielki sukces to ich drogi niestety się rozeszły. Pewnego dnia dostaje jednak propozycje aby ponownie wziąć udział w nagraniu drugiej edycji programu telewizyjnego. Kiedy dowiaduje się, że to Daniel zaproponował wznowienie hitu, Marcelina była w szoku. Jednak po namowach przyjaciółki postanowiła zaryzykować.
Na miejscu okazało się, że uczucia nigdy nie wygasły, lecz brak zaufania do Daniela pozostał.
Czy tych dwoje da sobie drugą szansę ?
Kochani już wam mówiłam nie raz, że książki tej autorki są dla mnie wyjątkowe i dlatego zawsze biorę je z wielką przyjemnością. Tutaj mamy dalszy ciąg historii Marceliny i Daniela i czekałam na to aby dowiedzieć się czy ta para ma szansę na prawdziwą miłość. Autorka oczywiście mnie nie zawiodła i po raz kolejny zabrała mnie w cudowną podróż po pięknych Włoszech.
Tym razem wraz z bohaterami mamy okazję zwiedzić przepiękną Sardynię.
Autorka potrafi tak opisać dane miejsca i tradycje, że czytelnik czuję się jak prawdziwy bohater jej opowieści. Ja czytając czuję nawet w myślach te wszystkie smaki i zapachy, które nam tutaj pokazuje.
Wracając do historii tej dwójki to chcę wam powiedzieć, że było tu oczywiście dużo śmiechu, miłości i przede wszystkim dużo dobrej zabawy. Za każdym razem bohaterowie są wyjątkowymi ludźmi i dają nam wrażenie, że chcemy poznać ich jeszcze bliżej. Byłam pod wrażeniem tego jak tutaj potoczyły się dalsze losy tych dwóch bohaterów. Nawet poboczne historię pozostałych bohaterów dały mi dużo emocji.
Bardzo zaskoczyła mnie zmiana Daniela, który udowodnił nam tutaj, że zaczął myśleć bardziej przyszłościowo i rodzinnie niż wcześniej. To jak zaczął pokazywać Marcelinie, że nadal ją kocha i pragnie stworzyć z nią rodzinę bardzo mnie rozczuliło. Także teraz czekam na kolejną część, ponieważ autorka skończyła ją w takim momencie, że teraz jestem jej jeszcze bardziej ciekawa.

📚M.B. Morgan "Powrót celebryty"
📖Wyd. @dlaczemu

Fajnie jest tak w jesienno-zimowe dni oderwać się na chwilę i przenieść z bohaterami czytanej książki do słonecznej Sardynii. Marcelina i Daniel powracają w iście celebryckim stylu. Nabuzowani emocjami przerzucają się winą, zamiast raz i porządnie porozmawiać. Robią wokół siebie dużo szumu i nie potrafią się dogadać, a jednocześnie wszyscy wiedzą, że i tak nie potrafią bez siebie żyć.
Ta część jest o wiele mniej erotyczna. Gosia tym razem uderzyła w inne kwestie. Położyła nacisk na charaktery obu postaci. Marcelina już momentami mnie irytowała swoim niezdecydowaniem i rozbuchanymi emocjami. W tej części zdecydowanie bardziej lubię Daniela. Wiem jednak, że gdyby nie taka jej i jego kreacja to ta historia byłaby mdła, a tak cały czas poziom wzburzenia jest utrzymywany na wysokim poziomie. Ta iskra między nimi, wieczne pretensje nadają akcji dynamiki, wciągając czytelnika. Do tego malownicze pejzaże malowane przez Gosię na kartach książki dodają uroku tej kipiącej historii. Bardzo miło było mi ją przeczytać i chętnie sięgnę bo trzecią część historii tych zwariowanych ludzi w "Świętach z celebrytą".

🌺 "Powrót celebryty" autorstwa M.B Morgan to kontynuacja losów Marceliny i Daniela poznanych w książce pod tytułem "Celebryta".

🌺 Wspólny program telewizyjny zbliżył Marcelinę i Daniela, którzy odnieśli niebywały sukces, jednak ich związek na odległość nie przetrwał próby czasu.
Ponieważ żadne z nich nie było gotowe na poświęcenie swojej kariery, podjęli decyzję o rozstaniu.
Mija kilka lat i pewnego dnia Marcelina otrzymuje ofertę nakręcenia drugiej części programu. Okazuje się, że Daniel jest jego pomysłodawcą i chce, aby razem z nim wystąpiła w nim Marcelina. Kobieta waha się, jednak w końcu zgadza się na warunki współpracy i wyrusza na Sardynię.

Czy praca nad wspólnym programem sprawi, że ich uczucie odżyje?
Czy Marcelina i Daniel będą gotowi poświęcić karierę aby być razem?

🌺 Przeczytałam wszystkie książki autorki i uważam, że ma ona niebywały talent pisarski, szczególnie jeśli chodzi o opisy jedzenia, wina, krajobrazów i przyrody, które budują niezwykły klimat w jej powieściach.
Ta książka była fantastyczna i spędziłam z nią cudowne chwile w czasie świąt.
Historia Maceliny i Daniela musiała mieć kontynuację, dlatego bardzo się cieszę, że autorka uległa prośbom czytelników, i po raz kolejny mogliśmy razem z bohaterami wybrać się do Włoch, odwiedzać wspaniałe miejsca, oraz poznawać niezwykłych ludzi.
Autorka w barwny sposób opisała życie i zwyczaje Sardyńczyków, i powiem wam, że bardzo bym chciała tam kiedyś pojechać.
Bohaterowie zostali świetnie wykreowani, i czułam miedzy nimi chemię i wzajemne przyciąganie. Oboje osiągnęli wielki sukces, który jednak nie przyniósł im pełni szczęścia, i teraz są dojrzalsi i gotowi, aby dać sobie kolejną szansę. Z zapartym tchem śledziłam ich miłosne zmagania i miałam nadzieję, że wszystko się dla nich dobrze skończy, ponieważ oboje zasługiwali na happy end.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością autorki, to koniecznie musicie to nadrobić.
Tą książkę zdecydowanie polecam przeczytać przy kieliszku dobrego wina 🍷

" Prawdziwa miłość powinna uskrzydlać.Powinna dawać siłę. Motywować. A nie odbierać rozum."

@m.b_morgan długo kazała nam czekać na " Powrót celebryty ". Historia Marceliny i Daniela jako debiut zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, dlatego tym bardziej nie mogłam się doczekać dalszych losów.

Bycie ze sobą samo w sobie nie jest łatwe. To ciągle wybory,akceptacja wad partnera i walka z niekoniecznie dobrymi nawykami. Kiedy jest się osobą publiczną tym bardziej związek możemy traktować jako wyzwanie.

Marcelina i Daniel rozstali się kilka lat temu. Teraz mają okazję ponownie wrócić poniekąd do korzeni swojej burzliwej znajomości. Wyjazd na Sardynię okazuje się sprytnie zaplanowany przez naszego celebrytę. Kiedy już chciałoby się dopisać happy end na jaw wychodzą niewygodne prawdy. Czy to ostateczny koniec?

Opisy Sardynii pięknie wkomponowane w wydarzenia pomiędzy bohaterami dodają uroku. Styl i radość życia,kuchnia,zwyczaje, pamiątki... Dzięki tym opisom dowiedziałam się gdzie tak naprawdę bije prawdziwe serce tej urokliwej części świata.

Momentami zabawa w kotka i myszkę nieco wymykała się spod kontroli,lecz Małgosia skutecznie przywracała porządek 😆
Żałuję jednej rzeczy. Żałuję, że książka nie ma możliwości oddawania tych zapachów lokalnych potraw,smaku najlepszego wina.

Jak wspomniałam na wstępie związek wymaga ogromnej pracy. Nie każdemu jest pisane szczęśliwe zakończenia. Cieszyńska i Milewicz niczym sinusoida pokazują swoje wzloty i upadki. Pomimo upływu wielu lat od pierwszej degustacji i przeprowadzonego wywiadu los potrafi splatać ich ręce,by razem mogli zacząć raz jeszcze.

Temperamentu im nie brakuje więc będą mięli naprawdę kolorowe życie.

Bycie ze sobą samo w sobie nie jest łatwe. To ciągle wybory,akceptacja wad...

Powrót Celebryty obfituje w niemniejsze emocje co pierwszy tom.Teraz bohaterowi są o sześć lat starsi i dojrzalsi.Pragną stworzyć coś stabilnego i na dłuższej.Jednak nadal popełniają błędy a to przyczynia się do chwil samotności oraz niebezpiecznych momentów.

Bardzo podobało mi się podwójny trójkąt miłosny,który autorka wplata do fabuły.Przez to robi się nieprzewidywalnie i zazdrośnie.Decyzje podejmowane pod chwila emocji nie wróżą niczego dobrego.A poznawana przeszłość rani innych,dając wiele niepewnych chwil.
Nie mogę zapomnieć o szalonej przyjaciółce Marceliny-Kaśce oraz Łukaszu,którzy niesamowicie mieszają w tej historii.Potrafią zaciekawić i podnieść ciśnienie jednocześnie.

☀️Jest to historia,która zabiera czytelnika do słonecznej Sardyni oraz wyjątkowych miejsc które urzekają swym wyglądem.Razem z bohaterami przeżywamy ich rozdarcia wewnętrzne oraz chwile namiętności.Z nimi nie da się nudzić,ponieważ potrafią podjąć decyzje pod działaniem impulsu.

Jest to bardzo fajna i przyjemna powieść,która zaskakuje dynamiczna akcjà oraz wieloma sytuacjami które zmieniają bieg wydarzeń.
Gorąco wam ja polecam

• KINDLE
  • ! Mam na LEGIMI
  • Patronat

Dodaj cytat z książki Powrót celebryty