Kara za grzechy

Jacek Jaworski Wydawnictwo: Bookzwami kryminał, sensacja, thriller
Bookzwami
2021-05-06
2021-05-06
karazagrzechy mistersoperfect jaworski mumme bookzwami

Okładka książki Opowiem Ci bajkę... Paulina Ampulska, J. Harrow, Jacek Jaworski, Karolina Jurga, Norbert Grzegorz Kościesza, Paulina Nowaczyk, Katarzyna Pietruszyńska, Patrycja Różańska, Agnieszka Siepielska, Amelia Sowińska, Anna Wychowska
Opowiem Ci baj... Paulina Ampulska, J...

⭐Recenzja 2️⃣3️⃣⭐

🏵"Kara za grzechy" Jacka Jaworskiego to sensacja z erotyką i szczyptą kryminału.
Główny bohater Igor, w dzieciństwie był świadkiem złego traktowania matki i przyrzeka sobie, że w przyszłości będzie silny i nie da skrzywdzić ani siebie, ani mamy.
Jego motto: "Złe czasy rodzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy rodzą słabych ludzi, słabi ludzie tworzą złe czasy".
Zaczyna więc trenować zapasy i postanawia być najlepszy, oraz chce odnieść sukces.
Jest też bardzo inteligentnym i zdolnym uczniem, i to mama motywuje go do nauki mówiąc, że prawdziwą moc w życiu daje umysł.
Igor ma jasno wytyczony cel w życiu i wszystko co robi, oraz decyzje jakie podejmuje, ma go do tego przybliżyć.
Czy Igor spełni swoje marzenie?
Jaką cenę przyjdzie mu za to zapłacić?

🏵Książka bardzo ciekawa i wciągająca.
Opisana z męskiego punktu widzenia. Główny bohater rewelacyjnie wykreowany i naprawdę go polubiłam. Jedyne co mnie trochę dezorientowało to akcja, która skacze przez lata w nie hronologicznej kolejności i czasem musiałam dłużej pomyśleć, o co chodzi. Sceny erotyczne opisane ze smakiem i fajnie się je czytało, i choć nie ma tu romantycznej, wyidealizowanej miłości, to główny bohater nie jest osobą bez serca. Nie dąży po trupach do celu i ma w sobie empatię, oraz jest w stanie się poświęcić dla osób na których mu zależy.
Wróciły wspomnienia z lat 90tych, szczególnie, gdy autor dodawał nazwy piosenek z tamtych lat, od razu słyszałam je w głowie i nuciłam. Książka ma 217 stron i błyskawicznie ją przeczytałam w jeden wieczór. Czytając ją miałam skojarzenia z filmem "Jak zostałem gangsterem" i choć mafia była tylko kilka razy wspomniana, to główny bohater i przekręty w polityce, oraz pomysły na biznes i klimat tej książki jakoś tak mi ten film przypominały.

⭐Recenzja 2️⃣3️⃣⭐

Kara za grzechy” Jacka Jaworskiego, to świetny kryminał z tak zmyślnie poprowadzoną fabułą, że do końca zastanawiałam się, czy i jak uda się wybrnąć głównemu bohaterowi z tego całego ambarasu. Bardzo lubię w książkach ten dreszczyk niepewności.

Igor pochodził z patologicznej rodziny i od dziecka miał jasno określone cele. Chciał zrobić w życiu coś wielkiego. Chłopak z niezwykle bystrym umysłem, ciężką pracą i uporem udowodnił, że szczęście i realizacja marzeń są na wyciągnięcie ręki - trzeba im tylko trochę pomóc. Miłośnicy pikantniejszych scen tez znajdą tu kilka smaczków 😈 Naprawdę świetnie się bawiłam przy tej książce. POLECAM!!!

Trudno uwierzyć, że to debiut. Nie nudziłam się ani przez chwilę. Seks, półświatek, działo się. Czekam na kolejny tom

dawno nie czytałam tak wciągającej powieści!!

dawno nie czytałam tak wciągającej powieści!!

Z niecierpliwością czekałam na debiut Jacka Jaworskiego i nie zawiodłam się, rzekłabym, że z niezłym przytupem. W tej książce jest wszystko: wartka akcja, ciekawa fabuła, ognisty erotyzm i skrajne emocje, jednym słowem życie pełnią życia. Niezwykle lekkie pióro, autor "wali prosto z mostu" przenosząc nas w realia lat 90tych, odnosi się wrażenie, że była pisana jednym tchem i tak też się ją czyta. Książka jest jak sentymentalna podróż w czasie. Igor jest nietuzinkową postacią, którą się zapamiętuje. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom, bo ten pierwszy "żyje" i pozwala na fantastyczne wrażenia czytelnicze.

Świetny, nieoczywisty thiller. Bardzo dobry debiut pisarski. Czekam na drugą część!

Bombaaa! Mam teraz kaca książkowego - nie mogę się zebrać do przeczytania innej książki, wszystkie wydają się takie nudne. Rewelacyjnie poprowadzona akcja, wyraziste postaci, chociaż nikt nie jest tak naprawdę czarno/biały - dobry/zły - no może z wyjątkiem matki Igora Herta. Jestem zbyt młoda, żeby pamiętać tamte czasy i dlatego bardzo podobało mi się przybliżenie lat 90-siątych i tego, jak wyglądały wtedy imprezy - aż żal, że nie urodziłam się wcześniej

Fabuła nieprzeciętna, wyśmienicie połączone wątki z elementami erotyki. Doskonały prezent pod choinkę, który ucieszy prawdziwego mężczyznę

Obowiązkowa pozycja w każdej męskiej bibliotece. Serdecznie polecam

Obowiązkowa pozycja w każdej męskiej bibliotece. Serdecznie polecam

Sentymentalna podróż do lat 90-tych. Igor jest postacią, którą się zapamiętuje. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

• Biblioteka domowa
  • X💗X💗X
  • Współprace 📓
  • Brak
  • ⛔ 2021

Dodaj cytat z książki Kara za grzechy