Chodzi mi o życie

Okładka książki Chodzi mi o życie Tomasz Kancelarczyk, Małgorzata Terlikowska
Okładka książki Chodzi mi o życie
Tomasz KancelarczykMałgorzata Terlikowska Wydawnictwo: Esprit reportaż
reportaż
Esprit
2021-02-19
2021-02-19

Ta książka to wywiad p. Małgorzaty Terlikowskiej z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, pomysłodawcą i prezesem Fundacji Małych Stópek.
Wywiad ten bardzo mnie poruszył, poczułam dzięki niemu jeszcze większą sympatię do ks. Tomasza. Gdy ktoś w mojej obecności krytykuje lub narzeka na księży, zawsze pytam czy wie, kim jest i co robi ks. Tomasz.

Często czytam wypowiedzi mężczyzn, którzy deklarują pełne wsparcie dla kobiet w "tym problemie." Jestem jednak pewna, że kobieta zamiast takiego wsparcia chciałaby usłyszeć: będę opiekował się Tobą i dzieckiem, wstawał w nocy, zmieniał pieluchy. Nie będziesz sama.
Ks. Tomasz Kancelarczyk w Fundacji Małych Stópek oferuje realną pomoc kobietom, które zdecydują się urodzić dziecko. Często widzę wpisy w mediach społecznościowych, w których Ks. Tomasz zbiera na pralki, lodówki, wyprawki dla dzieci. To jest konkret.

Każdego dnia uczę się nie oceniać ludzi ani ich decyzji. Myślę jednak, że warto mówić o skutkach decyzji, zwłaszcza tych nieodwracalnych.
Lubię odwoływać się do autorytetu bł. Kardynała Wyszyńskiego, który powiedział przed laty:
"Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysiące kombinatów fabrycznych, ale żadna z tych budowli nie ma w sobie życia wiecznego. A małe niemowlę, które wyda na świat mocami Bożymi matka, ma w sobie życie wieczne.”

Jutro będzie możliwość podjęcia się pięknego dzieła- Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego @adoptuj_zycie
Z całego serca zachęcam Was, by objąć swoją modlitwą i miłością takie dzieciątko i jego rodziców. Oby zwyciężyła miłość ❤

Sięgnijcie też po ten poruszający, fascynujący i tak życiowy wywiad z ks. Tomaszem.

Często czytam wypowiedzi mężczyzn,...

Książkę pt. "Chodzi mi o życie" bawi i wzrusza do łez.

Wywiad czyta się jednym tchem, a gdy zostało mi jeszcze kilka kartek na zakończenie moja reakcja była następująca: "To już koniec? Nie ma więcej?" Polecam zarówno zwolennikom pro-choice, pro-life i niezdecydowanym.

Czy jest to dobra książka na prezent? Myślę, że warto ją kupić dla siebie, nawet z czystej ciekawości. Szkoda, że nie ma twardej okładki i lepszego gatunkowo papieru. Byłaby idealnym prezentem dla dalszych przyjaciół lub członków rodziny.

Książkę pt. "Chodzi mi o życie" bawi i wzrusza do łez.

Bardzo ciekawa rozmowa z rewelacyjnym gościem, który na co dzień pomaga samotnym matkom a przy okazji jest księdzem katolickim. Fundacja Małych Stopek to jego dzieło a z książki można się o niej sporo dowiedzieć i o motywach działalności w nią zaangażowanych.

Ważny głos po stronie pro-life.
BMS jest praktycznym podejściem do idei ochrony życia pod poczęcia, ale nie tylko do momentu narodzin, jak twierdzą liczni wrogowie postawy pro-life.
Książka nie podnosi wszystkich kwestii, lecz te najważniejsze: skąd się biorą aborcyjne kryzysy, jak im zapobiegać i co każdy z nas może zrobić, by być prawdziwe za życiem.

Szacunek, za wszystko, co ksiądz robi dla kobiet, dzieci, mężczyzn, całych rodzin, a nawet społeczności.

Ważny głos po stronie pro-life.

Szacunek, za...

Bardzo poruszająca lektura, niesamowity człowiek, który niesie realną pomóc kobietom w kryzysie nie oceniając ich wyborów.

• Do kupienia
  • Moje e-booki
  • Wiara/duchowość/religia
  • Z wiarą
  • 52 książki / 2021

Dodaj cytat z książki Chodzi mi o życie