Kepler62. Część piąta: Wirus

Okładka książki Kepler62. Część piąta: Wirus Timo Parvela, Bjørn Sortland
Okładka książki Kepler62. Część piąta: Wirus
Timo ParvelaBjørn Sortland Wydawnictwo: Widnokrąg Cykl: Kepler62 (tom 5) Seria: Bliskie-dalekie sąsiedztwo literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kepler62 (tom 5)
Bliskie-dalekie sąsiedztwo
Kepler62 - Kirja 5: Virus
Widnokrąg
2021-01-01
2021-01-01
Iwona Kiuru

Nie spodziewałam się, w jaką to pójdzie stronę! Przepiękne w ilustracje, można patrzeć godzinami, cudowna kolorystyka, zdecydowanie odpowiadają nastrojowi. Wciąż twierdzę, że to jedna z najlepszych dziecięcych serii, jaka czytałam w życiu, dla młodszego, starszego i dorosłego.

Skandynawska seria Kepler 62 wzbogaciła się wreszcie o dwa kolejne tomy: Wirus i Tajemnica.

Joni, młodszy brat Ariego, wrócił już do zdrowia i choć dzieciakom wciąż trudno jest pogodzić się z tym, co się wydarzyło wcześniej, życie na planecie Kepler 62 wraca powoli do normy. Chociaż z drugiej strony ciężko mówić o normie będąc w zupełnie nowym i nikomu nieznanym miejscu.

Ekipa badawcza liczy zaledwie siedem osób, zdanych wyłącznie na siebie, a mimo to jej członkowie skrywają między sobą sekrety. Ari, znalazł urządzenie przypominające laptopa, o którym nikomu nic nie powiedział. Marie każdego dnia zapuszcza się na samotne wędrówki z bronią w ręku, nie mówiąc ani słowa o tym, gdzie idzie i co robi. Natomiast Olivia zdaje się wiedzieć o ich wyprawie najwięcej i za żadne skarby nie chce zdradzić, co lub kto skrywa się w trzynastej kapsule. Choć Szeptacze od początku ostrzegali dzieciaki, że tam czai się niebezpieczeństwo…

Marie i Ari w końcu się dogadują i potajemnie, pod osłoną nocy, przemierzają tereny Keplera. Niespodziewanie znajdują sondę, do której o dziwo pasuje tablet ukrywany przez chłopca. Po jego podłączeniu odbierają tajemniczą wiadomość. Nie potrafią jej rozszyfrować, ale mimo to orientują się, że coś jest tu bardzo nie w porządku i ktoś wie od nich o wiele więcej, jaki był cel wyprawy.

...
Pełna recenzja znajduje się na portalu W Roli Mamy -> https://wrolimamy.pl/ksiazka/kepler-62-wirus-i-tajemnica-timo-parvela-bjorn-sortland/

Jedna z lepszych książek w tej serii. Bardzo interesująca fabuła i w końcu taka, z której dowiadujemy się do czego dąży seria. Bardzo polecam.

• ✳️ LGM
  • ⚔️ Wyzwanie LC 2021