Uzależnienie od słodyczy

Okładka książki Uzależnienie od słodyczy Mikołaj Choroszyński
Okładka książki Uzależnienie od słodyczy
Mikołaj Choroszyński Wydawnictwo: Rozpisani.pl poradniki
poradniki
Uzależnienie od słodyczy - skuteczne narzędzia do zmiany nawyków
Rozpisani.pl
2020-12-21
2020-12-21
słodkiproblem uzależnienie od słodyczy zdrowe odżywianie psychologia jedzenia dietetyka

Początkowe treści są bardzo wartościowe. Później nieco w mojej opinii treść ucieka od sedna.

Dla mnie bomba. Książka pomogła mi podejść zupełnie inaczej niż dotychczas do zmiany jednego z nawyków, których u siebie nie lubię. I nie chodzi o słodycze - w tej publikacji znajdziecie sposoby na zmianę, autor wcale tak mocno się na słodyczach nie skupia, jak sugeruje to tytuł :)

Miałam wielkie nadzieje związane z tą książka, ale niestety wcale nie czuję się obdarowana narzędziami do zmiany nawyków i była w moim odczuciu po prostu nudna... Ciekawa była jedynie początkowa część o tym, jak bardzo cukier uzależnia, ale jeśli chodzi o praktyczne wskazówki, czyli to na czym chyba wszystkim najbardziej zależy, to kompletnie nie trafiają do mnie porady typu: nagradzaj się za nie zjedzenie ciastka, np. słuchając ulubionej piosenki lub zmieniając tapetę na pulpicie na nową… Dość irytujące były też dla mnie liczne powtórzenia i ciągłe odwoływanie się do grupy na Facebooku, szkoleń i konsultacji u autora. Odniosłam wrażenie, jakby książka sama w sobie niewiele mogła dać, bo w sumie i tak trzeba zapisać się do psychodietetyka.

#672 - Uzależnienie od słodyczy - Mikołaj Choroszyński- Psychodietetyk - Wydawnictwo Rozpisani.pl
#232/52/2021

Książka ma 402 strony. Swoją premierę miała dnia 21.12.2020 roku i jest to poradnik poświęcony zmianie nawyków.

Ta książka ma na celu zmianę naszej relacji z jedzeniem.

Autor wyjaśnia temat uzależnienia od cukru od strony ewolucji, fizjonomii, biologii, oraz oczywiście psychologii.

Znajdują się w niej praktyczne życiowe porady, wsparcie, oraz pomysły na rozwiązanie swojego cukrowego problemu.

Pozostało Wam już tylko czytać tą książkę i wdrażać w życie nowe praktyki żywieniowe.

#232/52/2021

Ta książka ma na celu zmianę naszej relacji z jedzeniem.

Książka w przystępny sposób opisuje to co ważne. Dobry przewodnik w drodze do zmiany nawyków żywieniowych.

Jestem pod wrażeniem ogromu wiedzy i pracy jaką Mikołaj włożył w tą książkę. Śledzę jego poczynania od jakiegoś czasu, zarówno w social media jak i w realu, z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że nie znam nikogo bardziej zaangażowanego w edukowaniu się i dzieleniu się swoją wiedzą z zakresu dietetyki. Sam niejednokrotnie korzystałem i nadal korzystam z jego porad. Jeżeli ktoś mierzy się z problemem z tytułu książki, to jestem przekonany, że znajdzie dla siebie wsparcie i pomysł na rozwiązanie go.

W końcu konkrety! Wyjasnione wszystko od strony biologii, fizjologi a nawet ewolucji, nie tylko psychologiczne motywowanie. Praktyczne, życiowe porady. Książka numer jeden!

Genialne podejście do osób uzależnionych! Lekko humorystycznie. Po psychologicznym podejściu widać, że autor ma ogromną wiedzę z dziedziny o której pisze. Polecam

Ludzki organizm jest sprawną machiną, szkoda tylko, że przestarzałą

Ludzki organizm jest sprawną machiną, szkoda tylko, że przestarzałą

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo tovideo - opinia

• Poradniki
  • Przeczytane 2023
  • Chcę kupić
  • Zdrowie

Dodaj cytat z książki Uzależnienie od słodyczy