Owsiki

horror
Horror Masakra
2021-06-30
2021-06-30
Literatura polska horror animal attack owsiki gore groza

Szybka lektura, lekka, momentami nawet zabawna jak na horror :) taki horrorek z przymróżeniem oka .

Czasami naprawdę można się nieźle uśmiać.

Czasami naprawdę można się nieźle uśmiać.

Absolutnie obrzydliwe. Bardzo dobre.

Absolutnie obrzydliwe. Bardzo dobre.

Jakim trzeba być człowiekiem aby dobrze się bawić czytając o wymiotach, ekskrementach, popuszczaniu moczu czy brutalnej śmierci. Trzeba wykazywać się całkowitym brakiem empatii, dobrego smaku czy nawet ludzkich uczuć. Zapewne może to robić tylko ktoś z zapędami psychopatycznymi, który po lekturze bierze łopatę i idzie "coś" zakopać do lasu. Hmm... :) Horror ekstremalny to coś nie dla każdego. Ja osobiście podczas takiej lektury jestem bardzo usatysfakcjonowana. Trafia ona idealnie w moje "nietypowe" poczucie humoru.

Owsiki to historia idealnie opisująca ludzkie przywary. Pracownik oczyszczalni dorabia na boku przyjmując nietypowe substancje. Do obiegu wody pitnej trafiają bakterie, które powodują wymioty i biegunkę. W ogólnym rozrachunku człowiekowi pękają bebechy a jego zawartość się wylewa, okraszona breją pełną robaków - owsików. Nie trzeba być mędrcem aby przewidzieć, że mogą przeżyć tylko osoby, które od wody stronią. A czy ktoś taki istnieje? Ktoś kto się nie myje i nie nawadnia organizmu? Otóż tak, panowie żule. Alkoholicy pijący taniego jabola, lub to co im wpadnie w ręce. Kąpieli nie zażywają bo gdzie i po co?

Przy tej pozycji bawiłam się wyśmienicie. Książka pozwala na odetchnięcie od codziennych wydarzeń i satysfakcjonujące odmóżdżenie. Przenosimy się tam, gdzie nikt nie chciałby być a herosami okazują się osoby, które wzbudzają w nas niepokój i obrzydzenie. Pełno tutaj obrzydliwości, perwersyjnych zachowań oraz owsików. Jednocześnie jest to napisane tak lekkim językiem, że przez książkę się płynie. Polecam serdecznie :)

Obrzydliwie, ale z pompą. Podobało mi się! Było kilka momentów, które obrzydziły mnie okrutnie (basen, blee),ale i pojawiły się sceny, kiedy śmiałem się w głos. Rewelacja!

Można się ubawić, ale scena z basenem trochę przegięcie :)

Można się ubawić, ale scena z basenem trochę przegięcie :)

Macie ochotę na dietę cud?

Wystarczy że przed każdym posiłkiem przeczytacie jeden rozdział "owsików". Gwarantuje wszystkim i każdemu z osobna że po czymś takim nie przełknięcie nawet kęs posiłku.

Obrzydliwe, obleśne i rozwijające się z zawrotną prędkością jak owsiki w dupie. Tomek jak zawsze stanął na wysokości zadania i razem z swoją firmą remontową horror masakra sp.z.o.o poskładał z wlaściwym dla siebie humorem populacje Suchej.

Mówie wam, czego tu nie ma. Sranie, rzyganie, larwy w każdym miejscu ciała i dla każdego mieszkańca. Siwiec nie przepuści nikomu darmowego współlokatora, nawet dla małych dzieci się znajdzie coś małego.

Szczerze polecam. Szybka lektura idealna na popołudniową nudę. Oczywiście lepiej sie nie chwalić znajomością takich ksiażek bo ludzie spojrzą jak na psychola (wierzcie coś o tym wiem) ale i tak warto dostać ostrego wstrętu przy lekturze.

Może jest to opinia na wyrost i ktoś powie że wchodzę w dupe autorowi jak owsiki ale wydaje mi się że w kwestii animal horroru Tomek już dawno przeskoczył klasyczne kraby.

Macie ochotę na dietę cud?

Całkiem dobra i udana pozycja Pana Tomasza. Jako, że miałem już nie raz do czynienia z jego twórczością, tak i teraz nie zawiodłem się. Gratulacje Panie Tomku!

Co tu dużo mówić takie książki albo się uwielbiam albo nienawidzi , ja należę do tych pierwszych. Mimo że temat obrzydliwy ja się świetnie bawiłem i nie żałuję czasu spędzonego na lekturze

Tomasz Siwiec "Owsiki".

W pewnej oczyszczalni ścieków dochodzi do nielegalnych rzeczy, czemu winny jest Franek. Franek, mistrz masturbacji, popierający prawicę, gnębiący LGBT. Franek, który zaczyna zaspokajać swoje potrzeby oglądając filmiki pornogejowskie. Do oczyszczalni wlewa się gówno pochodzenia zwierzęcego, a dokładniej, od zwierząt, na których przeprowadzane są eksperymenty. Nie pozostaje to bez echa, bowiem szef przyjeżdża, a Franek ratując własną skórę, część gówna wylewa do rzeki, wiecie... Jest burza, nikt nie zauważy... Tak samo jak on nie zauważył, że na palcach, którymi sobie ulży, znajduje się owsik.. jego żywot zostaje przypieczętowany.

Sucha Beskidzka! No jakżeby inaczej! Powrót w wielkim stylu. Wszystko to wina wody pitnej, w której pełno jaj owsików. Owsików nie zwykłych, bowiem zmutowanych. Większych, groźniejszych, które człowieka traktują jako pewien przystanek. Sucha Beskidzka znów jest zagrożona! I tylko Tomek i Dominik mogą ją uratować. Menele, przyjaciele, ludzie, którzy dotknęli dna, pijący tanie i mocne piwko, a także tanie wino, jaboooolll...

Ludzie padają jak muchy. Są zżerani od środka, a także na zewnątrz, po tym, jak już owsiki wyjdą dupą, pępkiem, uszami, ustami, a nawet oczami... Epidemia, zaraza. Swędzenie odbytu, ból brzucha, wymioty. I mamy wypadki, samobójstwa. I nikt nie wie dlaczego, skąd to przylazło... I nikt nie wie, czy ktoś zostanie przy życiu.

O ja. To była jazda bez trzymanki. Historia łyknięta na raz, z mdłościami, takimi prawdziwymi, gdzie ręką trzeba było hamować odruch wymiotny. Historia obleśna, pełna fekaliów. Wymiotów, kału, wijących się białych robaków. Do tego pełna humoru, bowiem bohaterowie Tomek i Dominik skradli show (nie... Nie będę spojlerować).

Historia nie dla każdego... Osobiście myślałam, że po ukochanych Dzikach, bardziej obleśnie być nie może. I tu zonk! A bo może! Zdecydowanie może! Myślałam, że jestem wytrzymała, serio. Zdziwienie... Bo autor znów mnie zaskoczył. No jasne, że pozytywnie, aczkolwiek... Sami wiecie. Wciąż czuję mdłości... Obiadu nie tknę. Kolację... Może! Tak więc nic więcej pisać nie muszę.

Czytasz na własną odpowiedzialność!

Tomasz Siwiec "Owsiki".

• Horror