Spragnieni

Saga Dark Wydawnictwo: My Book fantasy, science fiction
My Book
2021-02-05
2021-02-05

Tym razem w moje łapki trafiła powieść, której nigdy, nigdzie nie widziałam. Naprawdę! Ani razu nie przewinęła mi się tutaj na Instagramie, aż do czasu, gdy napisała do mnie autorka. I wiecie co? Bardzo żałuję, że tak ciekawe książki nie mają siły przebicia. To była naprawdę wciągająca lektura w klimatach, które lubię. I dziękuję autorce, że mogłam poznać tę historię <3 Bardzo przyjemnie spędziłam czas na poznawaniu historii, w której rządzi Rada. A także historii, która przeplata w sobie losy zwykłych ludzi, szczególnie Anny, jak i wampirów, wilkołaków, duszków kwiatowych, chochlików. Jednymi słowy mnóstwem dziwnych stworzeń, dzięki którym ta historia jest jeszcze barwniejsza.

Ja zdecydowanie bawiłam się świetnie i z utęsknieniem czekam na ciąg dalszy!

Polecam serdecznie!

Świat pełen nadprzyrodzonych istot: wampirów, wilkołaków, elfów, wróżek a wśród nich niczego nieświadoma Anna. Dziewczyna na pozór normalna. Ale Anna nosi w sobie pewną tajemnicę, o której sama jeszcze nie wie…
Jedno krótkie spotkanie, tam w autobusie, w drodze do przyjaciół. Jedno wydawać by się mogło niewinne spojrzenie. Ulotny dotyk. I los Anny już na zawsze został przypieczętowany.
Tej nocy Anna śniła o nim, o jego zwinnym dłoniach i gorących ustach. Słyszała jego szept. Czuła oddech. „To tylko sen"- powtarzała. Niesamowicie realistyczny, ale sen. Jednak czy aby na pewno?
Wkrótce Anna zmierzy się z rzeczywistością, która choć ukryta od zawsze ją otaczała. Dowie się rzeczy niepojętych. Odkryje prawdę o sobie i o Źródle.
Czy jest na to gotowa?

Sięgając po tę książkę miałam świadomość, do jakiego gatunku ona należy. Połączenie fantastyki z elementami dark romansu okazało się fascynujące. Była to bardzo przyjemna, pochłaniająca i pobudzająca wyobraźnię lektura. Już samo to, że przeczytałam tę książkę w jedno popołudnie o czymś świadczy.

Świat stworzony przez autorkę jest Niesamowicie ciekawy. Ukrywane przez wiedźmy za pomocą zaklęć Źródło nagle staje się obiektem pożądania każdej nadprzyrodzonej istotny, która dąży do władzy. Połączenie ze Źródłem daje bowiem potężną moc. Komu, jednak najbardziej będzie na niej zależało? Tego Wam nie zdradzę. Powiem, tylko że będzie się działo, bądźcie przygotowani. 😏

„Spragnieni" ze względu na liczne sceny miłosne, które nawet mnie momentami zawstydzały jest książką przeznaczoną zdecydowanie dla czytelników pełnoletnich. Pamiętajcie o tym przed sięgnięciem po ten tytuł.

Mnie historia Anny i Alexa wciągnęła na tyle mocno, że z pewnością sięgnę po kolejną część.
Polecam i emocjonującej lektury życzę

[Reklama] Saga Dark

Co powiecie na wampiryczny erotyk z całym zapleczem innych magicznych stworzonek i ich nadprzyrodzonych zdolności?
Biorąc książę do ręki na pewno nie brałam pod uwagę tego, że trafię na senno-bajkowy świat. To określenie, zresztą trafnie nadane w powieści, idealnie moim zdaniem oddało cały klimat.
Trafiłam do świata, gdzie nie brakowało magii, wszelakich zaklęć. Wampiry, duszki, wiedźmy, chochliki... to tylko odrobina tego, kogo przyjdzie nam spotkać na kartach powieści. Bardzo dobrze zresztą zostało to wszystko opisane. Dopracowane w drobiazgach. Nawet pojawił się element duuużego zaskoczenia na wieść o tym, z czego wiedźma między innymi robi eliksiry, hihi. Nowatorskie to było dla mnie i bardzo pomysłowe.
Umiejętnie zostało zresztą to wszystko wplecione w historię miłośną. Tak zaskakująca i niewiarygodną a jednak prawdziwą mimo ekspresowego tempa rozwoju wydarzeń. Trafna dla mnie była także kreacja bohaterów. Mieli w sobie to coś, co przyciągało uwagę
Cóż mogę powiedzieć - pierwszy tom serii od Saga Dark to lektura ciekawa, pobudzająca wyobraźnię i przenosząca do świata, gdzie nic nie jest pewne. Ale pewne jest u mnie jedno - ja chcę na już kontynuację. Serio! Bardzo dobra książka. Choć początek nie zrobił na mnie wrażenia (zabrakło mi nakierowania na męskiego osobnika zanim wkroczył do akcji) ale na wielkie szczęście w miarę przekręcania stron coraz mocniej się wczytywałam. Poszło z górki z takim impetem, że ładowanie na koniec zdecydowanie było bolesne, gdy powieść dobiegła końca a ja chciałam więcej.
Czytajcie. Dajcie się porwać.

Polecam

[Reklama] Saga Dark

Trafiłam do świata, gdzie nie brakowało...

To była naprawdę bardzo, bardzo fajna historia. Było kilka "byków ", dziwnych wypowiedzi gdzie nie było wiadomo czyje to słowa ale nie były to takie błędy, które mocno utrudniałyby czytanie.
Osobiście nie mogłam się oderwać od tej historii i chciałam więcej i więcej.
Kocham takich bohaterów, jak Alex - pewnych siebie, silnych i dążących do celu. Od początku czuł, że Anna jest inna, że to nie tylko "przekąska" i nie tylko "na chwilę".
Kobieta po jednej nocy z nieznajomym czuła się dziwnie - inaczej. Wokół niej zaczęły się dziać dziwne rzeczy i pojawiać dziwne stwory, takie jak wampiry, wilkołaki, duszki czy wiedźmy. Komu mogła ufać? Kto był dobrym w tej dziwacznej układance? I kim było Źródło?

Zdecydowanie bardzo miło spędzony czas. Już się nie mogę doczekać kolejnej części 😍

Osobiście nie mogłam się oderwać od tej historii i chciałam więcej i więcej.

„ Spragnieni” to książka, w której króluje magia przeplatana z pożądaniem.

Anna to dziewczyna, której jena przejażdżka autobusem zmienia całe życie. Mrok towarzyszący jej podczas tego wieczoru może być oznaką jednego – nic już nie będzie takie same. Trójmiasto zaczyna ujawniać swoje sekrety, a Anna zostaje wciągnięta do nowej rzeczywistości. Czy odnajdzie się w świecie wampirów? A może ten świat skrywa jeszcze inne stwory? Zapraszam do książki, by znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Autorka zaskoczyła mnie tą książką pod wieloma względami, ale ten jeden, który nierozerwalnie towarzyszył mi podczas czytania to czas i miejsce historii. Cała powieść osadzona jest w Trójmieście w czasie teraźniejszym i uważam, że jest to zaskakujące połączenie z fantastyką!

Gorąco bije z tej książki! Tak, książka może nie należy do tych obszernych powieści, jednak autorka z wielkim smakiem przedstawiła sceny zbliżeń tym samym pobudzając wyobraźnię czytelnika. Uwierzcie mi na słowo, tam jest tak gorąco, że momentami zbierałam szczękę z podłogi.

Chciałabym zaznaczyć, że nie tylko sceny zbliżeń znajdziecie w tej powieści! W tej pozycji książkowej nie zabraknie niebezpieczeństw i magii, a wszystko w sposób spójny łączy się w idealną całość!

Autorka jest debiutantką i muszę przyznać, że to świetny debiut! Styl jest bardzo wciągający i lekki w czytaniu.

W tym momencie uważam, że książka trafia w trend panujący na polskim rynku wydawniczym. Książka miała swoją premierę już jakiś czas temu, ale polecam Wam zapoznać się z jej treścią!

„ Spragnieni” to książka, w której króluje magia przeplatana z pożądaniem.

Ciekawa pozycja. Czekam na kontynuację 😉

Ciekawa pozycja. Czekam na kontynuację 😉

!!!Recenzja!!!

Miłość od pierwszego wejrzenia zdarza się obecnie dość rzadko, może dlatego, że ludzie bardzo często ograniczają swój wolny czas tylko do korzystania z rozrywek elektronicznych. Takie przypadkowe spotkanie dwojga samotnych ludzi, którzy od razu coś do siebie poczują jest dla wielu nieprawdopodobne i mało kto w to wierzy, a jednak są takie przypadki i kto wie, może związek będzie silniejszy od pozostałych.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Annę, młodą kobietę, która czuje się samotnie, gdyż nie ma partnera, a z rodziny został jej przyrodni brat oraz macocha, która jej nienawidzi z wzajemnością. Podczas podróży busem na spotkanie z koleżankami poznaje tajemniczego, dziwnie przyciągającego mężczyznę, który odprowadził ją na miejsce. Okazał się być wampirem, który odwiedził ją jeszcze tej nocy podczas gdy spała, by się pożywić, a także „zapoznać się z jej ciałem”, oczywiście bez żadnych poważniejszych czynów. Następnego dnia wybrała się z kolegą gejem do pewnego klubu, gdzie ponownie spotkała Alexa, tegoż samego wampira. Jak się okazało dalej go pamiętała, co się raczej nie zdarza w normalnym przypadku, gdyż wampiry nie zostawiają śladów i pod wpływem ich uroku ludzie zapominają o spotkaniu. Para po dość intymnym tańcu wybrała się do jej domu, by tam porwać się sile miłosnych uniesień. Co nawiążę się między bohaterami? Kim jest macocha Anny? Kim tak naprawdę okaże się Anna? Jakie niebezpieczeństwo grozi Alexowi i Annie? Jakie czekają dalsze losy bohaterów? O tym w książce „Spragnieni” autorstwa Sagi Dark.

Nadzwyczajni bohaterowie

W książce spotykamy wampiry, wiedźmy, chochliki, elfy, duszki kwiatowe i wiele innych, ale te postacie są przedstawione w sposób nowatorski, wedle własnego uznania autorki. Moim zdaniem jest to dobre posunięcie, gdyż otrzymujemy coś świeżego i niespotykanego, a wszelkie moce, którymi oni władają mogą nas zaskoczyć, co wprowadza dreszczyk emocji. Akcja toczy się w teraźniejszości w Trójmieście i okazuje się, że pewna część zwykłych ludzi wie o istnieniu innych istot, które na co dzień wyglądają tak samo, jak reszta społeczeństwa. Myślę, że takie połączenie przyciągnie więcej czytelników, gdyż mogą po książkę sięgnąć również Ci, którzy zwykle nie mają do czynienia z dowolnymi podgatunkami fantasy.

Gatunek

Zdecydowanie mile byłem zaskoczony, rzadko spotykanym na naszym rynku gatunkiem tejże książki, gdyż jest nim dark fantasy erotyk. Moim zdaniem był to strzał w dziesiątkę, gdyż tak wspaniałego połączenia, jak dotąd nie spotkałem. Znajdziemy tu pikantne sceny pomiędzy bohaterami pochodzącymi z różnych gatunków istot odgrywających znaczącą rolę w akcji. Pomysłowość autorki dotycząca akcji oraz bohaterów jest rzadko spotykana zwłaszcza, iż sam stosunek seksualny często ma nie tylko znaczenie miłosne, czy czy związane ze zwykłym pożądaniem, ale także ma charakter magiczny. Mam nadzieję, że autorka zdecyduje się na napisanie kolejnych części przygód tych bohaterów, gdyż ich wspólne moce mogą zdziałać cuda, a także jestem ciekaw, co dalej stanie się z niektórymi postaciami nieprzychylnie nastawionymi Annie.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się z dużym zaciekawieniem już od pierwszych stron, dzięki niespotykanym sytuacjom, zjawiskom, a także wszechobecnej magii i często występującym namiętnościom. Nie trzeba bać się tej pozycji, gdyż raczej nie ma tu nic przerażającego, choć książka może nie być dobrym wyborem dla czytelników omijających „sceny łóżkowe”. Okładka ukazująca księżyc w pełni w mroczną noc symbolizuje tajemnice, które czyhają na czytelnika na kartach jej stron i zdecydowanie w pewnym stopniu dzięki grze kolorów przykuwa uwagę. Gorąco polecam pozycję wszystkim czytelnikom, którzy uwielbiają literaturę choć w jednym ze wskazanych wcześniej gatunków, tworzących ową całość, bo takie połączenia trafia się rzadko i warto je ujrzeć na własne oczy, a historia Alexa i Anny kochających się i walczących z przeciwnościami losu jest warta uwagi.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję autorce Saga Dark.

!!!Recenzja!!!

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Spragnieni
Autor: Saga Dark
Wydawnictwo: Rozpisani.pl

Dziękuję autorce za udostępnienie ebooka do recenzji.

Kochani fantastyka to jest gatunek, który uwielbiam czytać aby odpocząć od mafii i romansów biurowych. Wampiry, wilkołaki, wiedźmy i chochliki czego tutaj nie było. Ta książka wciągnęła mnie już od pierwszego rozdziału i jakiesz było moje zaskoczenie jak zorientowałam się, że tutaj są sceny eroryczne i to całkiem smaczne 😈.

Ania jest spokojną kobietą ale nie zdaje sobie sprawy, że jest też “źródłem”. Och i tu zapytacie a co to jest to źródło? No kochani książka zaskoczyła mnie pod paroma względami. Po pierwsze autorka świetnie czuje się w tej tematyce i widać, że postacie takie jak wampiry czy wilkołaki potrafi świetnie zobrazować. Po drugie uważam tę książkę za świetny debiut i liczę na więcej. Ale wróćmy do naszej Ani, która nie jest świadoma tego kim jest. Pewnego dnia kiedy jedzie do swojej przyjaciółki spotyka mężczyznę, przy którym serce bije jej szybciej a podniecenie rodzi się w podbrzuszu. Jak się okazuje tym mężczyzną jest Alex bardzo potężny wampir. Mega przystojny i dobrze zbudowany coś wyczuwa w dziewczynie i zakrada się w nocy do jej pokoju aby upić z niej trochę krwi. I tak kochani zacznie się akcja i mega gorące sceny których nie zabraknie.

Ta książka to nie tylko Ania i Alex, znajdziemy tutaj też historię innych osób czy wampirów i wiedźm. Jeśli lubicie takie klimaty jak fantastyka to ta książka jest właśnie dla was. Autorka ma bardzo lekkie pióro i dzięki prostemu językowi historię czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Bardzo dobrze opisane postacie i otaczające ich wnętrza. Bardzo podobało mi się, że autorka powoli stopniowo opisywała czym i kim jest “źródło”. Jedynym i największym minusem jest to, że książka była za krótka, bo kochani to 242 strony, które się pochłania jednego wieczoru.

Bardzo serdecznie gratuluję autorce za wytrwałość i determinację do stworzenia tak dobrej książki. Życzę kolejnych sukcesów i czekam na kolejną część książki.

Z ogromną przyjemnością polecam wam ten tytuł i zachęcam do kupienia i wspierania nowych ambitnych autorów.

@sagadarkautor

#recenzja #sagadark #spragnieni #czytamlegalnie #kochamczytac #wampiry #wilkołaki #chochliki #wiedźmy #zaczytanmama86

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Spragnieni
Autor: Saga Dark
Wydawnictwo: Rozpisani.pl

Dziękuję autorce za udostępnienie ebooka do recenzji.

„Tu króluje potężna Rada, która pilnuje porządku. Tu można zostać przekąską dla krwiożerczego wampira. Tu można natknąć się na polujące wilkołaki. Tu w końcu można znaleźć miłość swojego życia!”
Lekka powieść z gatunku paranormal romance, która pokazuje nam historię zwykłej dziewczyny Anny. Jedno przypadkowe spotkanie z Alexem, który jest wampirem diametralnie zmienia jej całe życie oraz ją samą. Bo jak się okazuje Anna jest wyjątkowa, a z czasem więź z mężczyzną ujawni jej moce.
Przez całe życie nie wiedziała kim tak naprawdę jest. Nie miała wyboru będąc pod osłoną czarów wiedźmy. Teraz odkrywa swoje pochodzenie i tym kim jest. Ale czy będzie mogła sama wybrać i czy zdecyduje się na związek z wampirem?
Jeszcze kilka lat temu pochłaniałam stosy książek z gatunku paranoral romance, więc historie z wampirami, wilkołakami czy czarownicami nie są mi obce. Niestety nastał taki czas, że tego typu powieści poszły w odstawkę na rzecz pokroju Grey’a czy mafii. Po przeczytaniu „Spragnieni” jednak nabrałam ochoty na więcej i na powrót do dawnych powieści, które łączą w sobie magię, mrocznych i tajemniczych bohaterów oraz wieczną miłość. I ta książka, mimo, że liczy raptem 242 str., pozwala nam przenieść się do świata istot nadprzyrodzonych oraz poczuć moc magii.
Jest to debiut i uważam, że bardzo udany. Historię czyta się z przyjemnością i ciężko się oderwać od niej (w każdym bądź razie dla mnie). Od samego początku fabuła ma dość szybkie tempo, ale nie sprawia, że idzie się w niej pogubić. Na szczęści autorka ograniczyła ilość nadprzyrodzonych istot, intryg czy nie potrzebnych opisów, które przeciągałyby w nieskończoność powieść. Namiętność jaka tworzy się między Anną i Alexem jest intrygująco wpleciona w fabułę.
I wszystko byłoby pięknie, bo historia jest zbliżona do tych od Kerrelyn Sparks czy Alexandry Ivy, lecz gdyby ją rozbudować o kilka wątków i przedłużyć kilka scen to całośc nabrałaby bardziej wyrazistego charakteru. Nie mniej, dla osób, które szukają nowej historii o romansie z wampirem ta powieść przypadnie do gustu!

Pierwszy DNF tego roku. Nie doczytałam do końca. Jeden wielki chaos bez ładu i składu.

• Romans
  • Magowie i wiedźmy