44 maleńkie sekrety

Okładka książki 44 maleńkie sekrety Sylvia Bishop
Okładka książki 44 maleńkie sekrety
Sylvia Bishop Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: 44 maleńkie... (tom 1) Seria: 44 maleńkie... literatura dziecięca
literatura dziecięca
44 maleńkie... (tom 1)
44 maleńkie...
Zielona Sowa
2020-09-30
2020-09-30

Lekka i przyjemna. Polecam na wakacje. Bardzo ładne wydanie i ciekawy temat. Książka idealna dla pianistów. Opowiada o dziewczynce, która nie ma zbytniego talentu do grania na fortepianie, a jej rodzice są bardzo sławnymi pianistami - to właśnie dla nich dziewczynka za wszelką cenę pragnie grać pięknie. Jednak, żeby spełnić marzenia musi użyć dość dziwnej metody poleconej od tajemniczej Pani... Zachęcam do przeczytania, jednakże uważam, że w książce jest chyba za dużo zagmatwania, ale może tak miało być.

Książeczka dla dzieci, którą czyta się błyskawicznie, bo powiedzieć, że szybko to jak nie powiedzieć nic. 😁 Strona ucieka za stroną, dzięki dużej czcionce i licznym obrazkom, umilającym czytanie. 😍
Nie opowiem Wam o fabule, bo musiałabym zdradzić zbyt wiele. Podzielę się z Wami jednak tym, jakie przesłanie, według mnie, płynie z tej historii – nie warto kłamać, ale czasami kłamie się w dobrej wierze, więc dobrze jest umieć takim kłamcom wybaczać. Nie należy się przejmować opinią innych, bo każdy jest dobry w czym innym. Nie powinno się zmuszać do robienia czegoś tylko po to, żeby się przypodobać drugiej osobie i spełnić jej oczekiwania. I lepiej wyjaśniać sprawy wprost, niż przejmować się rzeczami „podsłuchanymi”.
Tyle że to ja wyciągnęłam takie wnioski. Jestem dorosła i rozumiem, o co chodziło. Czy wyłapałyby to dzieci? Całkiem możliwe, jednak sądzę, że zmiana w bohaterach zaszła zbyt szybko. To było tak nagłe, że wręcz można to przeoczyć. Jeśli mama często zaprasza do domu kogoś, kogo sama nie lubi i kto trochę obraża jej córkę, to powiedzenie: „też jej nie lubię” jest dla mnie średnio jasnym przekazem. 🙄
Trochę mi zabrakło, trochę rzeczy chciałabym lepiej rozwiniętych, a nie tak powierzchownie poruszonych. Całą historię przyjemnie się przyswajało, ale zakończenie nadeszło jakoś tak szybko i niespodziewanie. Chciałabym ciut więcej. ☺️
PS Na plus tej książki są również elementy zaskoczenia, bo momentami człowiek snuł pewne domysły, a otrzymywał niespodzianki.

Super książka dla młodszych, ale nie tylko 😉, z cudnymi ilustracjami i ważnym przesłaniem. Polecam ja i mój 8-letni brat 💚

• Książki autorów zagranicznych
  • Domowa biblioteczka