Billy and the Minpins
Roald Dahl, Billy i Miniputki
camra92d

Po raz pierwszy w Polsce! Ostatnia książka autora Charliego i fabryki czekolady. Mały Billy bardzo się nudzi, bo mama zabrania mu wszystkiego, co ciekawe. Chłopiec wyrusza jednak do pobliskiego lasu, gdzie czeka na niego straszny potwór, a także niespodziewani nowi znajomi: lud malutkich stworzeń, Miniputków. Żyją oni w harmonii z ptakami, które służą im za środek transportu, i mieszkają w...

Po raz pierwszy w Polsce!
Ostatnia książka autora Charliego i fabryki czekolady.

Mały Billy bardzo się nudzi, bo mama zabrania mu wszystkiego, co ciekawe. Chłopiec wyrusza jednak do pobliskiego lasu, gdzie czeka na niego straszny potwór, a także niespodziewani nowi znajomi: lud malutkich stworzeń, Miniputków. Żyją oni w harmonii z ptakami, które służą im za środek transportu, i mieszkają w pniach drzew z oknami wielkości znaczków pocztowych. Ich spokojnemu życiu zagraża jednak wielki smok. Billy musi im pomóc.

Zobacz, co jeszcze kryje biblioteczka fantastycznego pana Dahla!

źródło opisu: Opis wydawcy

źródło okładki: https://bonito.pl/

Szkoda, że książki nie tłumaczył pan Łoziński, ale obecne hopla na punkcie poprawności politycznej spowodowało, że książeczki Roald'a Dahl'a musiały przejść transformację społeczno-mentalną. Na szczęście diabeł podsuwający okropne pomysły, wciąż gdzieś tam w tej książeczce istnieje i do końca nie wiadomo, czy przypadkiem nie miał racji, by Billy podążył ścieżką własnego życia, a nie tego, które wybrała dla niego rodzicielka. Trochę za krótkie jak dla mnie, za mało przygodowe, powinno więcej się dziać, ale nie jest źle. No i drugi morał, że dorośli, chyba za bardzo stają się dorośli i zapominają o tym, że świat fantazji gdzieś tam jednak istnieje.

kultur-alnie | 2018-02-22
Przeczytana: 21 lutego 2018

Co do tego, że Billy przeżył fajną przygodę, nie ma wątpliwości. Wyrwał się na chwilę z domu rodzinnego (spod skrzydeł nadopiekuńczej rodzicielki) i wyszło mu to na dobre. Nie dość, że poznał świat Miniputków, to jeszcze dobry uczynek popełnił. Ciekawa historia, ale grzeczna bardzo (jak na Roalda Dahla) i trochę bym ją jednak rozwinęła.

Wszystko co dozwolone, jest nudne. Wszystko czego zabraniamy, jest bardzo ciekawe. Tak jest i nic tego nie zmieni. Nadmierna kontrola rodzicielska, ciągłe zakazy, ograniczenia…Nuuuuda... Tylko ciekawe świata dzieci mają szansę na przeżycie przygody swego życia. O tym m.in. jest ta historia.
więcej:

Didanesta | 2018-08-13