Tajemnica nocnego pociągu

Zielona Sowa
2018-10-31
2018-10-31
Barbara Górecka

Jedenastoletnia Max podróżuje nocnym pociągiem z Paryża do Stambułu na zaproszenie swojej cioci. Towarzyszy jej niezwykła siostra zakonnica Margarita. Podróż przez pół Europy z przesiadkami do Monako, Budapesztu i Bukaresztu byłaby spokojna, gdyby ich pociąg nie został przeszukany przez policję. Bohaterki dowiadują się, że cenny diament
został skradziony z banku w Paryżu, a złodziej podróżuje do Stambułu tą samą drogą. Ciekawa świata Max rozpoczyna własne dochodzenie. Uważnie przygląda się pasażerom, sporządza listy podejrzanych i nawet trochę przeszukuje cudze walizki.

To lekka i dobra książka. Jest przeznaczona dla dzieci, więc czytając teraz, miałam już własne domysły co do finału. Mimo to, była to łatwa i bezwysiłkowa lektura z dobrymi, ale nie banalnymi bohaterami. Bardzo podobała mi się siostra zakonnica Margarita, która również ma
swoje szkielety w szafie.

Jeśli szukasz czegoś dla młodszego rodzeństwa, lub potrzebujesz lekkiej książki na kilka godzin - polecam „Tajemnica nocnego pociągu”. Podróż pociągiem po starej Europie to coś, czego nam wszystkim brakuje. Ponadto książka ma tak piękne ilustracje włoskiego artysty.

został skradziony z banku w Paryżu, a...

Ciekawy kryminał dla dzieci od 8 lat. Niepełnoletnia Max wyjeżdża do Stambułu z dziwną zakonnicą, aby odwiedzić jej chorą stryjeczną babkę. Dziewczynka... dziewczynka która wyjeżdżając jeszcze strasznie tęskniła za domem, została prawdziwym detektywem. Polecam.

Powieść detektywistyczna, w której wszystko jest inne
niż wydawało się na początku!
Powieść detektywistyczna dla dzieci bez drastycznych scen!
Prawdziwa zagadka z mnóstwem niewiadomych!
Taka jest "Tajemnica nocnego pociągu" Sylvii Bishop.

11-letnia Maximilienne Morel trochę się nudzi.
Wszystko w jej domu podlega rutynie, a rodzina zdaje się ją ignorować.
Nic dziwnego więc, że - gdy tylko nadarza się okazja - Max (za zgodą rodziców)
wyrusza w długą podróż do swej stryjecznej babci.
Podróż pociągiem, a właściwie czterema pociągami:
z Paryża przez Monachium, Budapeszt, Bukareszt aż do Stambułu.
W tym czasie opiekować ma się nią zakonnica.

Max jest podekscytowana, ale żeby odwrócić swą uwagę od tęsknoty za domem,
zaczyna prowadzić wyimaginowane śledztwo w sprawie kradzieży słynnego diamentu,
o której przeczytała jeszcze w porannej paryskiej gazecie.

Wszystkich bacznie obserwuje, notuje swoje spostrzeżenia, skreśla kolejnych podejrzanych.
Posuwa się do penetrowania cudzych bagaży, a nawet...
Pssst! Nie powiem więcej, oprócz tego, że śledztwo staje się prawdziwe ;-p

Książka jest świetnie napisana!
Intryguje i zaskakuje!
Polecam! :-)

Powieść detektywistyczna, w której wszystko jest inne
niż wydawało się na początku!
Powieść detektywistyczna dla dzieci bez drastycznych scen!
Prawdziwa zagadka z mnóstwem niewiadomych!
Taka jest "Tajemnica nocnego pociągu" Sylvii Bishop.

11-letnia Maximilienne Morel trochę się nudzi.
Wszystko w jej domu podlega rutynie, a rodzina zdaje się ją ignorować.
Nic dziwnego...

Super książka. Odważna Max i NIESAMOWITA siostra Marguerita. Zaskakujące zakończenie.
Gorąco polecam KAŻDEMU, nawet dorosłemu.

Gorąco polecam KAŻDEMU, nawet dorosłemu.

Swietna jest! Dlaczego tak mało osób ją przeczytało?

Swietna jest! Dlaczego tak mało osób ją przeczytało?

• Dla J&J
  • Patronat LC
  • Nati

Dodaj cytat z książki Tajemnica nocnego pociągu