Kup teraz - 1 oferta w cenie od 17.90 zł do 17.90 zł

Zielona Sowa
The Secret of the Night Train
literatura dziecięca
Barbara Górecka

Jedenastoletnia Max podróżuje nocnym pociągiem z Paryża do Stambułu na zaproszenie swojej cioci. Towarzyszy jej niezwykła siostra zakonnica Margarita. Podróż przez pół Europy z przesiadkami do Monako, Budapesztu i Bukaresztu byłaby spokojna, gdyby ich pociąg nie został przeszukany przez policję. Bohaterki dowiadują się, że cenny diament
został skradziony z banku w Paryżu, a...

Ciekawy kryminał dla dzieci od 8 lat. Niepełnoletnia Max wyjeżdża do Stambułu z dziwną zakonnicą, aby odwiedzić jej chorą stryjeczną babkę. Dziewczynka... dziewczynka która wyjeżdżając jeszcze strasznie tęskniła za domem, została prawdziwym detektywem. Polecam.

Powieść detektywistyczna, w której wszystko jest inne
niż wydawało się na początku!
Powieść detektywistyczna dla dzieci bez drastycznych scen!
Prawdziwa zagadka z mnóstwem niewiadomych!
Taka jest "Tajemnica nocnego pociągu" Sylvii Bishop.

11-letnia Maximilienne Morel trochę się nudzi.
Wszystko w jej domu podlega rutynie, a rodzina zdaje się ją ignorować.
Nic dziwnego...

Usłyszałem dziś, że książka jest zbyt rozwlekła i za dużo w niej dygresji oddalających od głównej intrygi i całkowicie się z tą opinią nie zgadzam. W książce nie ma być może jakiejś wyrafinowanej zagadki, ale ciekawy zestaw postaci i akcja umieszczona w pociągach (ukłon w stronę klasyki) oraz w kilku europejskich miastach nadają jej bardzo sympatyczny klimat. W każdym razie...

Super książka. Odważna Max i NIESAMOWITA siostra Marguerita. Zaskakujące zakończenie.
Gorąco polecam KAŻDEMU, nawet dorosłemu.

• 2019
  • Dla dzieci
  • Z biblioteki
  • Najpiękniejsze okładki
  • Dla J&J
  • » Z biblioteki «

Dodaj cytat z książki Tajemnica nocnego pociągu