Książka jest typowym coachingiem. Nie ukoi więc emocji po rozstaniu wbrew temu, czego oczekiwałam po ujrzeniu okładki, ale autorka zadaje kilkanaście pytań dotyczących wzięcia odpowiedzialności za własne życie i "ruszenia do przodu", zgodnie z własnymi wartościami i celami niczym Jack Canfield (jakoś tak mi się skojarzyło). Nijak ma się to jednak do etapu złamanego, obolałego serca.

Znajdziesz tutaj przykładowo rozdziały takie jak:
- zdobądź inteligencję emocjonalną i społeczną
- czerp radość z życia
- weź odpowiedzialność za siebie i swoje cele
- wybacz i uwolnij się od żalów z dzieciństwa
- bądź wizjonerem przyszłości

Dodatkowo autorka wstawiła do książki wiele (głównie swoje) coachingowe cytaty. Na końcu książki jest spis tytułów książek opublikowanych przez Panią Renatę Zarzycką.

W książce jest też niedopuszczalny błąd - autorka sugeruje, że dzieci stosują manipulację (tj. szantaż emocjonalny) poprzez wyrażanie swoich emocji.... Z tego względu książka może być szkodliwa.

Ogólnie to książka nie trafiła do mnie.

Dziękuję za podzielenie się swoimi osobistymi doświadczeniami z praktyki a nie tylko teorią, co dodaje dodatkową wartość badań naukowych na doświadczeniu, dla tej pozycji. Osobiście dodaję tę pozycję do subskrypcji i inne audiobooki oraz ebooki tej autorki. To kolejna profesjonalna pomoc z zakresu coachingu, technik manipulacji narcyzów, komunikacji interpersonalnej i psychoterapii.

• Przeczytane 2023
  • Psychologia dla amatora
  • Ulubione w 31 - Audiobooki

Renata Zarzycka Co wybierasz po rozstaniu - żal, gniew i smutek, czy radość i poczucie szczęścia? Zobacz więcej