HARPER i zagubiona wiedza

Okładka książki HARPER i zagubiona wiedza Kinga Langley
Okładka książki HARPER i zagubiona wiedza
Kinga Langley Wydawnictwo: Langusta Books literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Langusta Books
2021-02-12
2021-02-12
literatura młodzieżowa przygoda książki przygodowe literatura dziecięca prawdy życiowe

Okładka książki Doskonale niedoskonali Ewa Daroszewska, Maja Falkiewicz-Gancarz, Magda Godzik-Janiuk, Magdalena Kapela, Kinga Langley, Agata Limanówka, Sylwia Mokrysz, Magdalena Pawłowska, Janusz Przytocki, Magdalena Radecka, Dariusz Romanowicz, Marcin Sobociński, Jan Paweł Tomaszewski, Anna Wawrzyniak, Anna Węgrzyn, Michał Zwierz
Doskonale nied... Ewa Daroszewska, Ma...

Niestety to nie jest dobrze napisana książka. Nie mam na myśli budowy zdań, bo tej nie mam nic do zarzucenia, czy doboru słów, bo słownictwo na dobrym poziomie. Mam na myśli brak umiejętności budowania fabuły, konstruowania bohaterów, tworzenia napięcia, a nawet sprawnej narracji (już w pierwszym rozdziale). To podstawy rzemiosła. Rozumiem, że to debiut, ale debiuty potrafią być dobre, przemyślane. Tu po prostu zabrakło umiejętności.
Czytelnikom z niewielkim doświadczeniem nie będzie to przeszkadzać, ale oczytany czytelnik poczuje, że coś tu nie działa.

Lubicie bajki z elementami fantasy? A co by było, jeśli nagle jakieś martwe przedmioty zaczęłyby do was mówić? Tak właśnie dzieje się w kolejnej przeczytanej przeze mnie bajce, którą nie wiem, jak sklasyfikować, ponieważ cała historia dzieje się na granicy jawy i snu.

„HARPER i zagubiona wiedza” opowiada przygody pewnej trzynastolatki o imieniu Harper pewnego razu zamienionej w złotego orła dzięki wehikułowi. Tak trafiła do Świata Ptaków. Tak zaczyna się przygoda pełna magii, tajemnic i gadających latających kufrów. Tutaj legenda czasem spotyka się z prawdą, a to, co dotąd było magią, może stać się realne. Zatopiona Atlantyda odkrywa przed czytelnikiem swoje sekrety. Poznajemy siłę ludzkiego umysłu, gdy nagle okazuje się, że postaci potrafią unosić głazy, podczas gdy śmiertelników hamuje ich własny lęk oraz blokada przed nieznanym.

Harper także staje przed nie lada zadaniem i odszukać Szmaragdową Czaszkę. Tylko czy zdoła zapanować nad swoimi własnymi ograniczeniami, aby uratować najbliższego jej sercu przyjaciela? Co będzie musiała zrobić, aby zapobiec atakowi prehistorycznych gadów, które chcą na nowo zapanować nad Ziemią?

Bajka Kingi Langley próbuje odnaleźć klucz do alchemicznego złota pozwalający zawładnąć ludzkim umysłem i ukazać czytelnikom jego potęgę, nawet jeśli sami nałożymy sobie blokadę. Każdy, kto przeczyta tę książkę, pozna, czym jest lęk i jak się go skutecznie pozbyć, bo opisane tutaj wydarzenia udowadniają, że niemożliwe staje się możliwe, jeśli tylko tego zapragniemy.

To w tej właśnie historii zostają odsłonięte najbardziej skrywane przez wszystkich tajemnice egzystencjalne. Pozwala marzycielom urzeczywistnić ich sny, interpretować napotkane na drodze znaki. Pomaga osiągać spełnienie dzięki pokonaniu licznych trudności, które trzeba przezwyciężyć, nim osiągnie się upragniony cel. Nie pozwala ani na chwilę zwątpić i nakazuje uwolnić się od tzw. złodziej czasu, które odciągają nas od realnego życia i zakłócają komunikację międzyludzką. Daje zatem nadzieję na szczęśliwe zakończenie w każdej sytuacji.

Z tego właśnie powodu książka staje się tak uniwersalna i odpowiada współczesnym potrzebom zarówno dzieci, jak i rodziców. Uczy przetrwania, układa priorytety oraz ukazuje siłę przyjaźni mogącej pokonać największe przeszkody. Autorka dała swoim czytelnikom niezwykłą lekcję. Przekonuje o ogromnej wartości lojalności oraz mocy wewnętrznej, jaką posiada każdy z nas.

Książka napisana niezwykle lekkim językiem nieraz zaskakuje zwrotami akcji oraz nieoczywistą fabułą. Autorce udało się w jednej opowieści zebrać wszystkie najważniejsze wartości, o których świat zdawał się zapomnieć. Na szczęście są historie, które nam i nich przypominają. Walor edukacyjny to niewątpliwie atut powieści i ogromna przyjemność dla fanów Harry’ego Pottera, z którym przygody Harper mogą być też kojarzone. Tę historię pokochają nie tylko dzieci, ale też ich rodzice. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

„Harper i zagubiona wiedza" skrywa wiedzę, którą rozszyfrują tylko ludzie świadomi. Każdy człowiek powinien przeczytać tę książkę, nie tylko dzieci, ale również ich rodzice i dziadkowie. Pani Kingo czekamy na więcej. Proszę pisać, bo nie mogę się doczekać dalszych przygód dzielnej dziewczynki i jej przyjaciół.

Zakochałam się w powieści Kingi Langley „Harper i zagubiona wiedza". Lekcje życia ujęte w tej książce są przepiękne. Choć nie mam dzieci, to uważam, że autorka ma super przekaz nie tylko dla najmłodszych. Dostałam tę książkę od swojej mamy, która jest już na emeryturze i również była zachwycona po lekturze Harper. Po książkę ustawiła się już kolejka znajomych. Polecam z całego serca każdemu.

„Harper i zagubiona wiedza" to prawdziwa uczta dla ducha. Lekko i ciekawie napisana. Zawiera wspaniały przekaz dla pokoleń. Myślę, że ludzie świadomi doskonale rozumieją o co chodzi w tej książce. Pod sprawie utkaną fabułą kryją się skarby, które z łatwością dostrzeże człowiek rozumiejący prawdziwą istotę świata. Moja wnusia dzięki tej książce pokochała czytanie. Dziękuję Pani Kingo z całego serca za tę piękną powieść.

Powieść Kingi Langley „Harper i zagubiona wiedza" czyta się bardzo lekko. Płynnie napisana i gładko wnika w podświadomość. Można to już wyczuć po pierwszych stronach. Fajnie wplecione są pewne tematy, niby fikcja dla niewiedzących: siła tkwiąca w człowieku, równoległe światy, wpływ na materię, wibracje, kryształy, Atlantyda, telepatia, kosmiczna rada, inne rasy, portale, jaszczury, prastara wiedza odebrana ludziom... takie na czasie. Wspaniały pomysł na zebranie tego wszystkiego w jednej książce w formie powieści dla dzieci. No i goście w kapturach tak mi się kojarzą jakoś ze sztuczną inteligencją.

Świetna książka ! Moze okazać się całkiem przyjemną lekturą dla nastolatków zwłaszcza tych,którzy uwielbiają książki fantasy. Będzie to dla nich kolejny świat do odkrycia. ,,Harper I zagubiona wiedza " ma wszystko czego trzeba dobrej książce.Jestem zachwycona! Sam tytuł oraz okładka zapowiadają w jaką głęboką i magiczną podróż po świecie fantasy zabierze was autorka. Polecam książkę z całego serca, a autorce kłaniam się nisko i proszę aby nie poprzestała na jednym tomie.

Ziarno zostało zasiane. Jakże bardzo ta książka wpisuje się we współczesne czasy. Bardzo dziękuję Pani Kindze za tę wspaniałą powieść i czekam z utęsknieniem na kolejne części.

Świętna książka! Kiedy będzie kolejna cześć? Moje dzieci ciagle dopytują czy już pojawił się drugi tom powieści przygód Harper i jej przyjaciół. Czekamy na dalsze części z niecierpliwością.

Harper czyta się tak dobrze, jak Harrego Pottera a nawet lepiej.

Harper czyta się tak dobrze, jak Harrego Pottera a nawet lepiej.

• Middle Grade Fantasy
  • Biblioteka