Ich bin nicht süß, ich hab bloß Zucker

Okładka książki Ich bin nicht süß, ich hab bloß Zucker Renate Bergmann
Okładka książki Ich bin nicht süß, ich hab bloß Zucker
Renate Bergmann Wydawnictwo: Rowohlt Taschenbuch Verlag Cykl: Renate Bergmann (tom 1) satyra
satyra
Renate Bergmann (tom 1)
Rowohlt Taschenbuch Verlag
2014-07-01
2014-07-01
niemiecki
Renate Bergmann po niemiecku satyra humor

"Najbardziej znana niemiecka babcia z Twittera ma cukier i„ osiporozę”, śpi pod kocem elektrycznym i nie przeżyła wojny, by jeść sztuczne mięso sojowe: Renate Bergmann, 82 lata, z Berlina-Spandau. Jej mężowie są pochowani w Berlinie na czterech różnych cmentarzach, a podlewanie kwiatów na grobach trwa zawsze pół dnia. A skoro mowa o zmarłych, Renate i jej najlepsza przyjaciółka Gertrud mają niezwykłe hobby: szukają w gazecie jakiegoś pogrzebu, zakładają coś czarnego i jazda... Dwie starsze panie mniej czy więcej przy bufecie na stypie - nikt przecież nie patrzy tak dokładnie.

Bo przecież: „Większość ludzi myśli, że jestem słodką starą babcią. Ale potrafię też robić inne rzeczy”.

Renate pisze o swoich przygodach w 34 odcinkach: Świetna zabawa pomiędzy popołudniem seniorów a cyberprzestrzenią."

Świetnie napisana, pełna humoru książka. Dobra wiadomość jest taka, że to dopiero pierwsza część. Ciąg dalszy nastąpi. Polecam gorąco wszystkim niemieckojęzycznym, odskocznia od codzienności i ubaw po pachy!

• Język niemiecki
  • Posiadam papierowe

Dodaj cytat z książki Ich bin nicht süß, ich hab bloß Zucker