bursztynowa 
ksiazkowezapiski.blogspot.com
"Czytać to bardziej żyć, to żyć intensywniej." Carlos Ruiz Zafón – Cień wiatru
44 lat, kobieta, pochodzę z dolnośląskiego, mieszkam w Niemczech, status: bibliotekarka, dodała: 67 książek i 17 cytatów, ostatnio widziana 1 dzień temu
Teraz czytam
  • Mój Paryż, moja miłość
    Mój Paryż, moja miłość
    Autor:
    Piętnaście lat temu młoda Polka opuściła kraj, by zamieszkać w Paryżu. Tu z nastolatki stała się dojrzałą kobietą. Jak ułożyć sobie życie w mieście które potrafi zarówno uwieść jak i pokazać ciemną st...
    czytelników: 187 | opinie: 20 | ocena: 6,74 (53 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-25 23:30:15
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam e-book, Z Francją w tle
 
2018-11-25 23:18:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam e-book

Już dawno tak dobrze się nie bawiłam czytając książkę! Inteligentnie napisana, z ogromną dawką humoru "Dama z kotem" sprawiła, że moja podróż do Polski minęła nie wiadomo kiedy. Historia rodziny Roszkowskich: Zuzanny zwanej przez męża kotem Zuzotem, jej męża Michała - doktora i dwójki ich rozbrajających dzieci: Jasia i Małgosi.
Roszkowscy po przeprowadzce lądują w Bangladeszu (nie, to nie ten...
Już dawno tak dobrze się nie bawiłam czytając książkę! Inteligentnie napisana, z ogromną dawką humoru "Dama z kotem" sprawiła, że moja podróż do Polski minęła nie wiadomo kiedy. Historia rodziny Roszkowskich: Zuzanny zwanej przez męża kotem Zuzotem, jej męża Michała - doktora i dwójki ich rozbrajających dzieci: Jasia i Małgosi.
Roszkowscy po przeprowadzce lądują w Bangladeszu (nie, to nie ten Bangladesz w Azji, tylko taka polska wieś). I tam dopiero się zaczyna... Zuza wciąż wpakuje się w jakieś tarapaty. Komedia, mówię wam! Świetna! Na odprężenie polecam.
Przygotujcie chusteczki w razie płaczu. Ze śmiechu!

pokaż więcej

 
2018-11-11 21:19:38
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Sekrety
 
2018-11-11 21:12:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biografia, Posiadam papierowe

Pasjonująca historia o życiu Boskiej Marii Callas. Czytelnikowi ukazuje się przeobrażenie poniżanej, samotnej, zakompleksionej dziewczyny obdarzonej niezwykłym głosem i charyzmą w wielką divę operową znaną na całym świecie. Ogromna potrzeba akceptacji, błyszczenia na scenie i odnoszenia tryumfów nie opuszczają Marii nigdy. Miała wszystko i doznała najgłębszych uczuć: bogactwo i samotność,... Pasjonująca historia o życiu Boskiej Marii Callas. Czytelnikowi ukazuje się przeobrażenie poniżanej, samotnej, zakompleksionej dziewczyny obdarzonej niezwykłym głosem i charyzmą w wielką divę operową znaną na całym świecie. Ogromna potrzeba akceptacji, błyszczenia na scenie i odnoszenia tryumfów nie opuszczają Marii nigdy. Miała wszystko i doznała najgłębszych uczuć: bogactwo i samotność, przeogromna miłość i poniżenie.
Warto przeczytać.

pokaż więcej

 
2018-11-11 20:45:03
Ma nowego znajomego: Owca
 
2018-11-03 10:36:24
Ma nowego znajomego: NataliaKatarzyna
 
2018-11-01 19:51:58
Ma nowego znajomego: Aga_love_books
 
2018-09-24 02:01:39
Ma nowego znajomego: wrotka
 
2018-09-24 01:49:31
Cykl: Joanna Chyłka (tom 3)

"Mróz opanował całą Polskę i szybko nie odpuści."
"Rewizja" to świetnie napisany kryminał prawniczy. Jest to moje pierwsze spotkanie z Chyłką i Oryńskim (zaczęłam przypadkowo od trzeciego tomu, bo akurat ten wpadł mi w ręce)) i mam nadzieję, że nie ostatnie. Czytało mi się bardzo dobrze, choć na początku denerwowały mnie zbyt szczegółowe opisy, jakby film oglądany klatka po klatce. Potem się...
"Mróz opanował całą Polskę i szybko nie odpuści."
"Rewizja" to świetnie napisany kryminał prawniczy. Jest to moje pierwsze spotkanie z Chyłką i Oryńskim (zaczęłam przypadkowo od trzeciego tomu, bo akurat ten wpadł mi w ręce)) i mam nadzieję, że nie ostatnie. Czytało mi się bardzo dobrze, choć na początku denerwowały mnie zbyt szczegółowe opisy, jakby film oglądany klatka po klatce. Potem się przyzwyczaiłam i stwierdziłam, że pewnie ten autor tak ma i taki jego urok. Wciągająca akcja, ciekawy temat cygański, znajomość prawa autora, wyraziści bohaterowie, w tle Warszawa i momentami Wrocław - wszystko to sprawiło, że czytanie tej książki to była prawdziwa przyjemność. Mogę tylko polecić!

pokaż więcej

 
2018-09-21 19:18:09
Ma nowego znajomego: Pietruszek145678
 
Moja biblioteczka
823 88 1596
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (125)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (37)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd