Druga młodość, cóż z tego, że druga

Okładka książki Druga młodość, cóż z tego, że druga Sophie Mas, Caroline de Maigret
Okładka książki Druga młodość, cóż z tego, że druga
Sophie MasCaroline de Maigret Wydawnictwo: Muza poradniki
poradniki
Older, but Better, but Older
Muza
2021-01-20
2021-01-20
Adriana Celińska

Okładka książki Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś Anne Berest, Audrey Diwan, Sophie Mas, Caroline de Maigret
Bądź paryżanką... Anne Berest, Audrey...

Świetna książka! Swobodna, o starzeniu się i przemijaniu piękna, o paryżankach, o młodości. Szybko się czytało. Bardzo ładne wydana – warto czytać na papierze. Pozwala się zastanowić nad tym, co tak naprawdę jest istotne w życiu.

Rozczarowanie. To nie poradnik, tylko garść banałów typu: po burzy zawsze wychodzi słońce, nic nie trwa wiecznie.
Na plus zdjęcia.

Na plus zdjęcia.

Miła, przyjemna, trochę kojąca, trochę o niczym. Okraszona pięknymi zdjęciami naturalnego looku paryskich modelek. Taka na wieczór, do przeczytania w dwie godziny - w środku dużo pustego miejsca.

Książka na jeden wieczór. Ubawilam się setnie podczas czytania. Kilkukrotnie pokazywałam fragmenty znajomym i również się podobało. Bez mądrzenia się, bez moralizowania o wieku i etapach dojrzewania kobiet do mądrości .O tym,że w każdym wieku możemy być sobą a już po 40 powinnyśmy. I to,że wiek to tylko liczba. No super to było. Lepsze niż niejeden odmozdzajacy romans. Polecam każdej kobiecie.

Gdybym mogła tylko jednym słowem określić tę książkę to byłoby to słowo FENOMENALNA♥️

Nie jest to poradnik, ale lekkie, zabawne i przede wszystkim szczere opinie autorek na temat mijającego czasu. Niektóre fragmenty wywoływały uśmiech od ucha do ucha, chociaż prawda o starzeniu i przemijaniu jest przecież okrutna.

Idealna lektura do kawy - czyta się błyskawiczne. Autorki mnie po prostu zauroczyły 😍

Gorąco polecam ♥️

Idealna lektura do kawy - czyta się błyskawiczne. Autorki...

Przyznaję, że spodziewałam się książki bardziej o tematyce mody i urody, a dostałam lifestyle, trochę psychologii. Nie są to moje klimaty, ale na szczęście nie było coachingu, którego bym mogła nie znieść.
O urodzie jest ze 3 strony, z mody jest kilka zdjęć i tyle. Niemniej, treść jest "czytliwa"-zjadliwa i generalnie nie żałuję. Mamy tutaj ujęcie bardzo francuskie, taką wariację na temat tego, że w pewnym wieku (albo po osiągnięciu pewnego poziomu zadowolenia z siebie) po wejściu do grupy ludzi nie zastanawiamy się już, czy nas polubią, tylko czy my ich lubimy. Jest dosyć ironicznie, z dystansem do siebie, własnej cielesności, związków. Miłe czytadełko, chociaż bywało nudno.
To jest taka książka, która się idealnie nadaje do koszyka na plażę. O ile oczywiście ktoś wyznaje zasadę, że w piasek zabieramy lektury mniej ambitne, osobiście nigdy tego nie rozumiałam i w moim świecie takie książki zabiera się raczej do wanny, ale przyjmijmy, że lektura będzie pasowała do letniej stylizacji.

Wyzwanie czytelnicze LC czerwiec 2021: Przeczytam książkę z ilustracjami lub zdjęciami (31).

"Druga młodość, cóż z tego, że druga" @wydawnictwomuza, bo to o nim mówię, został napisany przez dwie przyjaciółki. Caroline to modelka i działaczka na rzecz dzieci i kobiet, natomiast Sophie to producentka filmowa. Jest to poradnik, który moim zdaniem powinna przeczytać każda dojrzała kobieta. Bardziej jest skierowana do kobiet starszych ode mnie, ale ja również znalazłam coś dla siebie i dużo się faktycznie sprawdza również w moim życiu. Znajdziecie tu dużo świetnego humoru i wiele niesamowitych porad.
Jeżeli lubicie tego typu książki to polecam.

jest jak jest :) wszystko płynie :)

jest jak jest :) wszystko płynie :)

„Druga młodość, cóż z tego, że druga” przez to, że napisana przez przyjaciółki Caroline de Maigret – modelka, producentka muzyczna, muza Karla Lagerfelda, niekwestionowana ikona stylu oraz Sophie Mas – producentka filmowa, zapewnia szersze spojrzenie na wiele kwestii, całość autorki potraktowały z dużym przymrużeniem oka, udzielając wielu wskazówek, jak się zachować: kiedy na imprezie trzydziestoletni przystojniak nie zaszczyca cię nawet jednym spojrzeniem, a koleżanka z pracy urodziła się w tym samym roku, w którym ukończyłaś studia, kiedy opowiadasz anegdotę sprzed dekady i z zaskoczeniem uświadamiasz sobie, że od wydarzeń minęło już dwadzieścia lat.

Kończąc kolejne dziesiątki lat wiele się zmienia w naszym życiu, ale czy na gorsze?

Znajdziemy tu naprawdę sporo zabawnych historii, anegdot, które ukazują różne etapy dojrzewania z perspektywy sentymentalnych, ale nowoczesnych paryżanek. Autorki przeplatają prywatne opowieści uniwersalnymi radami, dzieląc się sugestiami: Jak wyglądać i czuć się dobrze? Jak o siebie zadbać? Jak pogodzić się z faktem, że pierwsze razy ograniczą się do pierwszego siwego włosa?

Niezależnie od tego ile aktualnie macie lat zaczytani zachęcam do sięgnięcia, bo czas szybko płynie i najważniejsze to czuć się ze sobą dobrze, niezależnie ile kartek w kalendarzu zerwaliśmy a książka „Druga młodość…” zdecydowanie pomoże nabrać dystansu do wielu spraw.

Tematem jest spojrzenie Francuzek na upływ lat. Jest to zabawny, ale też do głębi szczery poradnik, gdzie znajdziecie rady życiowe, modowe, czy też makijażowe. Według mnie powinna być to obowiązkowa pozycja na liście książek każdej kobiety.

Poradnik jest pełen anegdot, cytatów, uniwersalnych prawd i kobiecych doświadczeń, napisane przez dwie cudowne kobiety. Znajdziecie tu wiele wspaniałych zdjęć, nie tylko kobiet, ale też pięknych i cudownych paryskich miejsc, w których czas się zatrzymał - jak opisały je autorki.

Książka jest idealnym prezentem dla drugiej kobiety. To wartościowy poradnik, który będzie towarzyszyć Ci przez wiele lat, a mimo to zawarte w nim rzeczy pozostaną takie same jak w dniu, kiedy pierwszy raz po niego sięgnęłaś.

Gorąco polecam! Zróbcie sobie prezent i podarujcie sobie "Drugą młodość" ❤️❤️❤️

• Poradniki