Dookoła świata. Księga 200 zagadek

2021-02-20
9788370208110
Jerzy J. Malinowski
łamigłówki testy zagadki

Najlepsza książka z zagadkami, jaką miałem w rękach. (zaraz po Zagadkach Szeherezady)
Typy zagadek po jakimś czasie zaczynają się powtarzać, różniąc się tylko danymi do rozwiązania, ale wtedy można odłożyć książkę na kilka dni i znowu się nią cieszyć.
Świetnie się bawiliśmy, zarówno ja jak i moja córka nastolatka.
Z pewnością sięgniemy po kolejne pozycje z tej serii.

Świetnie się bawiliśmy, zarówno ja jak i moja córka nastolatka.
Z pewnością sięgniemy po kolejne pozycje z tej serii.

To moje trzecie spotkanie z autorem oraz zagadkami Sherlocka Holmesa- udane bardzo🔍📖📙
Za tę możliwość dziękuję Wydawnictwu Alma-Press💝
Jak zawsze wzrok przyciąga barwna, tematyczna okładka.
Natomiast w środku czekają na nas zadania, o tematyce geograficznej i nie tylko.
Sprawdzimy naszą wiedzę, wysilimy umysł, skoncentrujemy się na powierzonym zadaniu. Ale nade wszystko musimy zrozumieć treść i logicznie podejść do tematu.
Są te łatwiejsze oraz trudne i diabelsko trudne zagadki (te ostatnie zaklejone, na samym końcu).
Możemy sprawdzić nie tylko swoją wyuczoną wiedzę, ale także zapamiętać na nowo, to co nam być może umknęło.
Jedna rada- nie sięgajmy po gotowe odpowiedzi, zbyt szybko.
Pogłówkujmy najpierw, odświeżmy pamięć, skoncentrujmy się.
A naszemu zdrowiu przysłuży się, to w sposób wartościowy oraz poprawi jakość życia- polecam z serca ten zbiór 200 zagadek 📗😊💚

Za tę możliwość dziękuję Wydawnictwu Alma-Press💝
Jak zawsze wzrok przyciąga barwna, tematyczna okładka.

Zagadki w większości łatwe, niektóre wręcz banalnie łatwe, te z myślenia lateralnego idiotyczne (choć nie wszystkie). Niemniej jednak jest to jakaś odskocznia i sposób na zabicie nudy.

Dookoła świata. Księga 200 zagadek autora Dan Moore to zbiór bardzo różnorodnych zagadek, nie tylko pod względem ich treści, ale i poziomu trudności. Trudne zagadki przeplatają się z łatwymi a te z przyjemnymi. Książka jest świetnie też świetnie wykonana, idealna dla osób lubiących sobie pogłówkować, choć bywa też i frustrująca, ale o tym mówię w mojej recenzji.

Pokaż mimo tovideo - opinia

• Poradniki
  • Typ A: Literatura piękna
  • Recenzentki
  • Szukam
  • Otrzymałam w prezencie, posiadam w domowej biblioteczce
  • Książki przeczytane w 2024r.
  • Nie posiadam

Dodaj cytat z książki Dookoła świata. Księga 200 zagadek