Ślady Tom 1. Psim tropem

Okładka książki Ślady Tom 1. Psim tropem Katarzyna Kielecka
Okładka książki Ślady Tom 1. Psim tropem
Katarzyna Kielecka Wydawnictwo: Szara Godzina Cykl: Sedno (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Sedno (tom 3)
Szara Godzina
2021-02-24
2021-02-24
szczęście życie rozpacz optymizm nadzieja sens życia dziecko rodzeństwo porwanie tajemnica gitara pies zaginięcie

Dalsze losy bliźniaków i ich rodzin są niesamowicie pokręcone, przez co oczywiście ciekawe.
W tej części jest trochę z thrillera, sporo emocji, a moje serce zabrała suczka, mądra i dzielna bokserka Kufa.
Mam nadzieję, że poszukiwania z jej pomocą, zakończą się pomyślnie.

Mam nadzieję, że poszukiwania z jej pomocą, zakończą się pomyślnie.

To taki damski thriller, nie ma za dużo etapowania mordem i krwią, za to dużo rodzinnych tajemniczych relacji.
Dwaj przestępcy wyglądają i działają początkowo jak sławny gang Olsena, teksty między nimi trącą sztucznością, jakby słabo autorka rozeznała kryminalny żargon.
Odniosłem też wrażenie, że wcześniej zapisane przez Kielecką złote myśli i powiedzonka, sztucznie dopina do dialogów, ale niektóre były fajne.
Ogólnie wciągające i niezbyt skomplikowane, idealne do słuchania w samochodzie.

Ślady to umiejętne połączenie obyczajówki i kryminału (może thrillera),że o wprawnym operowaniu piórem nie wspomnę.
Ileż się tam działo, nie sposób opisać w kilku słowach. W uporządkowane życie Edyty, Jędrka i Grzesia (oraz psa o imieniu Kufa) wdarło się kilka kłamstw, zazdrość o byłą żonę i obserwujący to wszystko ludzie o bardzo złych zamiarach. Zniknięcie najbliższych Jędrka wywołało… Może nie będę opowiadać.
Były momenty grozy, zwroty akcji, tajemnice, kolejne tajemnice i na dokładkę jeszcze więcej tajemnic. Nie zabrakło emocji i trudnych tematów, a akcja od pewnego momentu nabrała takiego tempa, że ledwo zdążyłam z przewracaniem stron.
Smaczku dodawały zabawne dialogi i opis więzi rodzinnych, dwoistości ludzkiej natury, rodzącego się zaufania i przemian wewnętrznych bohaterów.
Ślady wywołują wiele emocji, nie tylko tych dobrych i miłych, czasem pojawia się niesmak, czasem oburzenie i złość. Autorka nie pozostawia czytelnika obojętnym. Ważne, by po skończeniu I tomu mieć pod ręką II, bo to rozdzielona całość.

Dokładnie po dwuletniej przerwie znów wkroczyłam w rodzinne życie Blińskich - Edyty, Jędrka i Grzesia. Od ponad roku stanowią szczęśliwą, kochającą się rodzinę, cieszą się życiem, realizują swoje plany, marzenia, myślą o adopcji kolejnego dziecka ... Ale jak to w życiu bywa, los nie zawsze idzie w sukurs oczekiwaniom czy zamierzeniom i czasem szczęście potrafi zamienić w dramat.

Edyta martwi się swoim stanem zdrowia, obawiając się nawrotu choroby nowotworowej, Jędrek co jakiś czas wyjeżdża na kilka dni do Gdańska, aby z profesorem Marczakiem kontynuować pracę nad jakimś opracowaniem naukowym, co okazuje się kłamstwem. Grześ razem z bokserką Kufą i kolegą Kubą bawią się w policyjnych "dochodzeniowców", nie przejmując się kręcącym się w pobliżu domu nieznajomym i zakazem oddalania się od posiadłości. Kiedy więc Edyta podczas nieobecności Jędrka dostaje telefon od syna, że w czasie zabawy zaginął pies , a on nie może go znaleźć, zostawia wszystko i rusza Grzesiowi na pomoc.
Od tej pory ślad po nich się urywa; mimo upływu kolejnych dni ani Edyta, ani Grzesiek nie odbierają telefonów, zaś Jędrek, który po powrocie do domu zastał w nim pustkę, powoli zaczyna wpadać w panikę. Nie wie co ma o tym sądzić, obawia się najgorszego i dlatego postanawia zgłosić zaginięcie swoich bliskich na policji. Kiedy po niemal tygodniu do domu wraca wycieńczona, wychudzona i poturbowana Kufa, sprawa staje się jeszcze bardziej tajemnicza i budząca coraz większy strach o najbliższych, który potęguje znalezienie zatopionego samochodu Edyty.

Ale prawdę o zaginięciu jej i Grzesia poznamy dopiero w drugiej części "Śladów" Katarzyny Kieleckiej, po którą właśnie sięgam. Nie umiem jeszcze powiedzieć, czy wprowadzenie wątku kryminalnego do cyklu "Sedno" wyjdzie na korzyść powieści, ale czyta się nieźle, choć jeszcze wiele tajemnic i niewiadomych jest do rozwikłania.

Czasami życie nas nie rozpieszcza trudne dzieciństwo nie zawsze zakańcza pasmo nieszczęść. Kolejne przygody Świnoujskich bohaterów. Tym razem porwanie... Mamuta i synka... Pies prawie odnalazł swoich właścicieli.... Poszukiwania nie skończyły sie

Pierwszy Tom Ślady "Psim tropem do domu" opisująca wzruszającą historię rodziny Bilińskich co wychowują dziewięcioletniego Grzesia i mają suczkę śliczną o imieniu Kufa.
Styl i kunszt pisarski pisarki bardzo się mi podobał,w lekkim,miłym języku napisana powieść obyczajowa połączona z thrillerem.
Gwarantuje dreszczyk grozy,klimat niepowtarzalny w książce,wbiła mnie w fotel książka,że nie dało się mi oderwać ani przez moment od czytania książki,wywierają emocje i skłaniają mnie do refleksji,przemyśleń.
Skrywane tu tajemnice są,sekrety,które odkrywałam w raz z bohaterami.
Bohaterowie przesympatyczni,cudni i serdeczni.
Pierwsze spotkanie z Pani Katarzyną Kielecką to cudownie wypadło i przypadło mnie do gustu.
Czaruje słowem,językiem wspaniałym autorka,po prostu urzeka,wzrusza pochłonięta byłam książką.
Dodaje pisarkę do moich ulubionych pisarek,sięgnę po drugą część.
Zachwyca książka urocza,piękna i wciągająca.

Trochę obawiałam się tej książki bo sensacja jakoś nie pasowała mi do pióra Pani Kasi jednak czasem warto dać szansę czemuś nowemu. Nie zabrakło tutaj poczucia humoru, tak charakterystycznego w twórczości autorki. Pojawienie się nowych postaci powoduje nie lada zagadkę dla czytelnika ponieważ prawie do końca nie wiadomo na ile namieszają oni w życiu Edyty, Andrzeja i Grzesia.
Choć ciężko mi było wczuć się od początku w treść książki to przyszedł jednak moment kiedy popłynęłam na całego. Dobrze, że obok miałam drugą część i mogłam od razu rozpocząć kontynuację wątku bo zakończenie jest z tych nerwowych.

Ze zdziwieniem przeczytałem że Ślady to powieść obyczajowa czy romans, no ale może ja się nie znam dla mnie bowiem to niezły kryminał z wątkami obyczajowymi i odrobiną romansu. Chociaż czy w sytuacji małżeństwa nadal możemy mówić o romansie. Muszę przyznać że to pierwsza książka cyklu jaką czytałem ale nie spowodowało to żadnych problemów w poznaniu lektury. Lektura jest niezwykle wciągająca poruszająca jednocześnie wiele ważnych tematów. Szczerość w związku, adopcja. Niestety znowu zarwałem noc bo to książka z gatunku jeszcze jedna kartka. i zakończenie które każe natychmiast sięgnąć po kolejny tom.

Ślady tom 1. Psim tropem to trzeci tom cyklu Sedno Katarzyna Kielecka - profil autorski wydany przez Wydawnictwo Szara Godzina. Edyta i Jędrek w końcu mogą powiedzieć, że są szczęśliwi. Wychowują Grzesia i przygarniają psa-Kufę. Ciesząc się rodzinnym szczęściem, niestety nie dostrzegą, że nad ich życiem zawisają czarne chmury. Edyta coraz bardziej ma obawy dotyczące stanu zdrowia. Żeby było tego mało odkrywa, że mąż ją okłamuje. Nieoczekiwanie pod domem małżeństwa pojawia się była żona Jędrka. Jej pojawienie się jest początkiem kłopotów jakie na jakiś czas zagoszczą w życiu Blińskich. Czy rodzina Blińskich wyjdzie bez szwanku z tego co szykuje jej los? Po co Justyna Blińska pojawiła się w domu Edyty i Jędrka?
Dwie pierwsze części cyklu Sedno były typowymi obyczajówkami. Tymczasem Ślady tom 1. Psim tropem i Ślady tom 2 Rudy warkocz to coś więcej niż obyczajówki. Obie części zawierają w sobie elementy kryminalne oraz sensacyjne i muszę przyznać, że w tym wypadku to całkiem interesujące i owocne połączenie.
Kiedy w Piętnie przeszłości żegnałam się z bohaterami, których zdążyłam polubić, nie sądziłam, że jeszcze kiedyś będzie mi dane śledzić ich losy. I ku mojej niekłamanej radości jakiś czas później zauważyłam zapowiedz dwóch książek, które miały stać się kontynuacją Sedna życia i Piętna przeszłości. Niestety nie wszystkie książki, które by się chciało mieć swojej biblioteczce można kupić. Na szczęście są biblioteki i kiedy tylko dowiedziałam się, że w księgozbiorze biblioteki, w której mam kartę znalazły się dwa kolejne tomy Sedna od razu postanowiłam je zabukować. Czekanie nie trwało długo i po kilku dniach mogłam je odebrać. Co prawda, trochę czekały na swoją kolej, ale kiedy tylko obrobiłam się z książkami, które dostałam do recenzji, postanowiłam nie zwlekać i sięgnąć po Ślady tom 1. Psim tropem. Nie zawiodłam się na niej. Jak już wcześniej zaznaczyłam znalazły się w niej elementy kryminału. W sumie to bardzo ważny element książki, bo z każdą kolejną stroną, intryga, w którą została wplątała się rodzina Blińskich staje się coraz poważniejsza. To sprawiło, że książka zyskała inne, nieznane we wcześniejszych częściach możliwości i drogi rozwoju. A autorka skrupulatnie z nich skorzystała snując historię, od której trudno się oderwać. A dlaczego tak się dzieje? W Ślady tom 1. Psim tropem mamy świetnie skonstruowane wątki kryminalne i sensacyjne , które nie tylko nie gryzą się z historią poznaną w poprzednich częściach Sedna, ale wręcz ją ubogacają i dopełniają. Dzięki temu czego dowiedzieliśmy się w tej części, wcześniejsze losy bohaterów zyskały nowy, pełniejszy wymiar. Osobiście z niepokojem serca ,,obserwowałam’’ wydarzenia, które po raz kolejny wstrząsnęły życiem Edyty i Jędrka oraz ich bliskich. A autorka raz za razem sprawiała, że spokojne życie bohaterów obracało się w perzynę. Przez to oderwanie się od książki stawało się niemal niemożliwe.
Ślady tom 1. Psim tropem jest lekturą, która idealnie sprawdzi się na długie jesienno-zimowe wieczory. Znajdziemy w niej przesympatycznych głównych bohaterów, którzy dzięki swoim słownym potyczkom sprawią nie raz wiele radości; trzymającą w napięciu, intrygującą fabułę oraz kilka sekretów będących głównym motorem działań dla osób pragnących zburzyć spokój Blińskich.
Cieszę się, że zdecydowano się na wydanie dwóch tomów jednocześnie. Dla wielu wielbicieli twórczości Pani Katarzyny Kieleckiej czas oczekiwania na kolejny tom mógł spowodować nieodwracalne, negatywne skutki dla zdrowia psychicznego.

Przeczytałam obie części ŚLADÓW jedną po drugiej i muszę zdecydowanie przyznać, że pani Katarzyna Kielecka jako autorka powieści sensacyjnych, pełnych akcji i polotu ogromnie mi odpowiada. Świetnie mi się czytało oba tomy.
Pierwszy kończący się taką sytuacją, że gdybym w domu nie miała drugiego to na pewno czuła bym ogromną frustrację.
Bohaterów całości znałam już z wcześniejszych powieści autorki. Tutaj jednak pojawiają się nowe postaci, czasem marginalne, ale wszyscy odgrywają w całej historii znaczącą rolę.
Poznać dobrą powieść po emocjach, które wzbudzą! i tu nie da się ukryć, że wydarzenia w obu częściach pędzą niesamowicie, do tego dochodzą znakomite dialogi, za które uwielbiam autorkę, bo są pełne humoru i świetnych ripost.
Całość polecam ogromnie, bo czyta się świetnie i nie da się odłożyć do ostatniej strony.

Bohaterów całości znałam już z...

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Ślady Tom 1. Psim tropem