Berek literek

2019-09-01
2019-09-01
Literki Alfabet Abecadło Wierszyki

Okładka książki Szary domek Natalia Jabłońska, Katarzyna Szestak
Szary domek Natalia Jabłońska,&...
Okładka książki Moje - nie moje Liliana Bardijewska, Krystyna Lipka-Sztarbałło
Moje - nie moje Liliana Bardijewska...
Okładka książki Reksio. Wielka księga przygód Ewa Barska, Marek Głogowski, Anna Sójka
Reksio. Wielka... Ewa Barska, Marek G...

Książka była zabawna, chociaż niektóre slowa ciężkie do wypowiedzenia córka i tak chętnie sluchala

“Berek literek” to ciekawa i sympatyczna książeczka, która pozwala dziecku wejść w świat literek z alfabetu. Zabawne wierszyki, uczą i pozwalają obeznać się z ową literą także słowami na nią. Jak dla mnie jest to bardzo fajna wierszykowa książeczka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego przedszkolaka.

więcej: https://sweeciak.pl/ksiazki/berek-literek-agnieszka-fraczek-recenzja/

więcej:...

Berek literek to niezwykle zabawna ale i mądrze napisana książka dla małego czytelnika.
W pierwszej chwili zwróciłam uwagę na piękne wydanie, a ilustracje wprost skradły moje serducho, myślę, że każdy maluch będzie się przy niej nie tylko uczył, ale i świetnie bawił.
_
Ogromnie podoba mi się postawienie w tej książce na nauke mowy- wierszyki, z którymi mamy tu do czynienia to często "łamacze języka" nawet dla rodziców, a co dopiero dla młodego czytelnika.
Niesamowicie absurdalne wierszyki to nie tylko doskonałe ćwiczenia osłuchowe dla naszych dzieci, ale też umożliwiają ćwiczenia logopedyczne i ortograficzne.
_
Polecam tę książkę szczególnie dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz starszym.
Dla nas chyba jescze za wczesniej, chociaż czytam Krzysiowi, żeby się osłuchał z dźwiękami polskiej mowy.

_

Berek literek to książka, która dzięki swej treści pozwala osłuchać się dzieciom od najmłodszych miesięcy z dźwiękami polskiej mowy. Oczywiście mówienie do dziecka i czytanie innych wierszyków czy książeczek też zadziała, ale Berek literek ma ogromną przewagę nad całą resztą, którą gwarantuje dobór treści. Znajdziecie tu ogrom wierszyków – łamańców języków, które różnią się od siebie długością i stopniem trudności. Przyznam szczerze, że wierszyki są śmieszne i nastrajają czytającego pozytywnie, są różnorodne i nieoczywiste. Mnie się podoba takie niekonwencjonalne potraktowanie treści. Co więcej, niektóre rymowanki są tak zakręcone, że i mój język kilka razy się zaplątał podczas czytania. To znakomite ćwiczenie dla słuchu i dla języka, co można uczciwie określić pogotowiem logopedycznym. Ja doceniam takie publikacje szczególnie, bo mój najmłodszy syn dość powoli nabiera rozpędu do mówienia i taka pomoc jest dla nas na wagę złota.

Całość recenzji na stronie wrolimamy.pl https://wrolimamy.pl/recenzja/berek-literek-wesola-pomoc-logopedyczna/

Jestem przekonana, że za 20 lat moje dzieci będą wspominać tę książkę tak, jak ja wspominam "Brzechwę dzieciom". "Berek" jest wspaniały! A że wciąż i wciąż do niego wracamy, ma wielkie szanse stać się ich KSIĄŻKĄ DZIECIŃSTWA.

Niesamowicie zręcznie, frywolnie napisana książeczka, ze smakiem, pełna wariactw językowych, zabawna do bólu. Myślę, że bez problemu zaintryguje każdego, nie tylko maluszki.

Doskonała książka (jak większość pani Agnieszki) wierszyki lekkie zabwne, bawią i uczą. polecam ogromnie

Kocham pisarzy dla dzieci, którzy swoich małych czytelników traktują jak dorosłych. Dzięki nim zamiast infantylnej papki w nasze ręce trafia inteligentna rozywka dla małych i... dużych. Bo przecież dzieciom czasem czytają rodzice.

Typowy łamaniec językowy :) Genialne.

Typowy łamaniec językowy :) Genialne.

Wiele zabawnych wierszyków i rymowanek z każdą literą w alfabecie. Polecam.

Wiele zabawnych wierszyków i rymowanek z każdą literą w alfabecie. Polecam.

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Amelka
  • 1p) Poezja dziecięca
  • Dla synka

Dodaj cytat z książki Berek literek