Ile waży astronauta?

Okładka książki Ile waży astronauta? Przemysław Rudź
Okładka książki Ile waży astronauta?
Przemysław Rudź Wydawnictwo: Dragon popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Dragon
2020-10-14
2020-10-14
astronauta astronauci kosmos kosmonauci kosmonauta podróże kosmiczne edukacja statek kosmiczny dzieci dla dzieci

Okładka książki Mydło. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką Jack Guichard, Cécile Jugla, Laurent Simon
Mydło. Akademi... Jack Guichard, Céci...
Okładka książki Dzień z życia skunksa, jelita i tego, kto to czyta. Przezabawny przewodnik przyrodniczy Mike Barfield, Jess Bradley
Dzień z życia ... Mike Barfield, Jess...
Okładka książki Młodzi Przyrodnicy. Co się kryje pod ziemią Becky Davies, Charlotte Pepper
Młodzi Przyrod... Becky Davies, Charl...
Okładka książki Wielcy filozofowie. Prawdziwi mędrcy to buntownicy Perceval Barrier, Chiara Pastorini
Wielcy filozof... Perceval Barrier, C...
Okładka książki Dbaj o naturę i zostań królem! Jakub Cenkl, Štěpánka Sekaninová
Dbaj o naturę ... Jakub Cenkl, Štěpán...
Okładka książki Młodzi Przyrodnicy. Co się kryje pod skorupą Becky Davies, Charlotte Pepper
Młodzi Przyrod... Becky Davies, Charl...

Kim wasze dzieci chciałyby zostać w przyszłości? Czy fascynuje je praca strażaka, albo astronauty? A może po prostu ciekawi je wszystko co jest związane z kosmosem?
Wydawnictwo Dragon przygotowało fascynującą serię poświęconą różnym zawodom. Ostatnio ukazały się dwie najnowsze części "Ile waży astronauta?" i "Czy ogień boi się strażaka".
Obie książki pełne są specjalistycznej wiedzy, podanej w ciekawej formie, ciekawostek i fajnych ilustracji.
Jak wyglądał zawód strażaka w przeszłości? Czy strażacy zajmują się tylko pożarami? Jak gasi się ogień? Ile waży strój strażaka i z czego składa się jego ekwipunek osobisty? Co wchodzi w skład wyposażenia wozu strażackiego?
Poza podstawową wiedzą kim jest astronauta, dzieci dowiedzą się na jakiej zasadzie działają rakiety, jak bardzo ważna jest nauka i specjalistyczna wiedza, albo czy są jacyś Polacy, którzy byli w kosmosie. Z pewnością niektóre z dzieci nawet nie zdają sobie sprawy jak ciężko jest umyć się na stacji kosmicznej, albo, że dłuższe przebywanie w kosmosie może być szkodliwe dla zdrowia.
Jestem pod wrażeniem tych dwóch pozycji. Obawiałam się nudnych faktów, a w rzeczywistości dziecko dostało dwie fantastyczne książki, które zaspokoiły jego głód wiedzy o strażakach i astronautach. Za każdym razem jak siadaliśmy do czytania, Maciek miał problem, po którą z nich sięgnąć dziś.
Będą w sam raz dla starszych przedszkolaków i młodszych uczniów podstawówki.
Serdecznie polecamy! Sprawiły Maćkowi dużą frajdę.

Obie książki pełne są...

Książka jest ogromnym źródłem wiedzy o astronautach i kosmosie. Znajdziemy w niej 30 pytań i odpowiedzi.

Pytania są bardzo ciekawe, a część z nich, nie takie oczywistych jak się spodziewałam. Oczywiście są takie oczywiste typu „Jak zostać astronautą?”, ale są również takie nieoczywiste typu „Dlaczego satelity nie spadają nam na głowę?”....
Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2020/11/dragon-ksiazka-pt-ile-wazy-astronauta.html

Cała recenzja na moim blogu -...

feminadomi.blogspot.com
Książka podobnie jak "Czy ogień boi się strażaka" jest ładnie kolorowana. Wyrazista kreska, mocne kolory. Mniej tu jednak tej 'komiksowości' i poczucia humoru.

Pytania dotyczące pracy astronauty są niezwykle ciekawe i tak jak w książce o strażakach przeplatają się te podstawowe: kim jest astronauta? Jak nim zostać? Z tymi, które są swoistą ciekawostką: dlaczego astronauci rosną na orbicie? Czym jest paradoks bliźniąt? Jak umyć się w kosmosie? Czy, co jedzą i piją astronauci? Zawarte są tutaj również pytania, powiedzmy, techniczne: jak działa rakieta kosmiczna? Dlaczego satelity nie spadają nam na głowy? Co jedzą astronauci?

Niestety ta książka i te odpowiedzi są bardziej skomplikowane niż w „Czy ogień boi się strażaka?”. Niektóre nawet dla mnie były niezrozumiałe, a co dopiero dla 7-latka. Moja córka niektórych sformułowań nie potrafiła zrozumieć. Niestety, ale język i niektóre słowa użyte w tej książce są techniczne i nie objaśnione dla dzieci pozostają niezrozumiałe. Musimy czytać z nimi i na bieżąco objaśniać. Być może starsze dzieci sobie poradzą z przyswojeniem treści, ale 7-latki niektórych zagadnień na pewno nie zrozumieją.

feminadomi.blogspot.com

Szopek jest jeszcze zbyt mały, by okazywać zainteresowanie poszczególnymi zawodami. Nie wie jeszcze, kim chce być w przyszłości, ale wiem, że są tu dzieci, które poszukują treści związanych z ich pasjami.

Jeśli Twój szkrab, planuje być astronautą, to ta pozycja rozwieje wszystkie jego wątpliwości. (Jeśli takie owe posiada😂)

30 pytań i odpowiedzi na najbardziej zaskakujące informacje. Nie powiem, znajdziemy tu ogrom wiedzy na temat życia w kosmosie, czy bycia astronautą. Dowiemy się jak żyją, co jedzą. 🧑‍🚀👩🏻‍🚀Wiecie, że ma stacji kosmicznej nie robi się prania? Wiecie, że astronauci rosną na orbicie? Wszystko to, dzięki zmianie grawitacji. Oj chyba się tam wybiorę!🧑‍🚀🛰🌌

Dowiemy się jak działa rakieta i dlaczego satelita nie spada nam na głowę.🚀🛰
Jak wyglada zwykły dzień w przestrzeni kosmicznej?🧑‍🚀👩🏻‍🚀
Szczerze mówiąc sama jestem ciekawa!
A czy loty w kosmos są bezpieczne?
Dowiemy się, także ile waży astronauta! Poznamy też, największą rakietę zbudowaną przez człowieka.

Seria składa się z czterech książek o trudnych zawodach.
Pokazuje realia pracy, odpowie na dociekliwe pytania bystrzaków. Gwarantuje, że takiej wiedzy nie znajdziecie w szkole.

30 pytań i odpowiedzi na...

• Dla Blanki
  • Książki Michała
  • Chcę kupić
  • ▪ Literatura dziecięca, młodzieżowa
  • Do biblioteki
  • 6/10 - dobra

Dodaj cytat z książki Ile waży astronauta?