Jak to działa? Kosmos

literatura dziecięca
Wydawnictwo SBM
2023-05-08
2023-05-08
kosmos dla dzieci jak to działa

@mamcia_tomusio_lilusiowa
To książka w twardej oprawie, którą bardzo dobrze nam się czytało. Znaleźliśmy w niej kilkadziesiąt odpowiedzi na pytania mieszczące się w tematyce kosmosu.

Chcecie wiedzieć m.in:
🌌 dlaczego Słońce świeci?
🌌 czym są spadające gwiazdy?
🌌czy ktoś sprząta przestrzeń kosmiczną

Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w tej fascynującej książce. Widziałam, że z tej serii jest również książka o innej tematyce dlatego z wielką przyjemnością się w nią zaopatrzymy.

A czy u Was też był/ jest boom na temat o kosmosie? My bardzo lubimy tę tematykę, a dodatkowo ta książka jest też przeze mnie wykorzystywana podczas mojej pracy w przedszkolu. Dzięki niej w prosty sposób mogę dzieciom wyjaśni ciekawe zagadnienie

@mamcia_tomusio_lilusiowa

Chcecie wiedzieć m.in:
🌌 dlaczego Słońce świeci?
🌌 czym są spadające gwiazdy?
🌌czy ktoś sprząta przestrzeń kosmiczną

Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w tej fascynującej...

Ta książka będzie wspaniałym prezentem dla ciekawych świata Okruszków.
To kolorowo ilustrowana tak jakby encyklopedia wiedzy, która będzie idealna dla dzieci szkolnych. Dzięki niej Okruszek pozna odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań kosmosu.
Wraz z tym wydaniem odbędziemy niezwykłą edukacyjną wyprawę. W książce znajdziemy przystępnie podaną wiedzę oraz bogato ilustrowane strony. Dzięki takiej formie wydania z kolorową szatą graficzną, czytanka zachęca młodego czytelnika do poznawania świata w niezwykle miły i przyjemny sposób.
Świetna książka, która zaciekawi i dużych i małych. Sama z zainteresowaniem ją czytałam. Wiele informacji i ciekawostek zawartych w książce rozbudza ciekawość i sprawia, że dziecko z chęcią będzie się dokształcać i poznawać otaczający go świat. Dodatkowo to książka, która rozwija zainteresowania.

Ta książka będzie wspaniałym prezentem dla ciekawych świata Okruszków.

Dzieci zadają miliony pytań i według mnie warto w nich tę ciekawość rozwijać. Dziś chciałabym wam pokazać książkę z serii „Jak to działa” o kosmosie. Dzięki niej możemy zaciekawić naszą pociechę kosmosem.

Książka napisana w formie pytań i odpowiedzi, co okazało się naprawdę dobrym pomysłem. Jedno pytanie zajmuje dwie strony. Na pierwszej, na samej górze znajdziemy pytanie napisane dużą czcionką, tak, że jest widoczne od razu. Dalej mamy ramki z odpowiedziami oraz różne rysunki. Wszystko jest bardzo czytelne, co według mnie jest ogromną zaletą.

Jest bogata w treść. Znajdziemy w niej odpowiedzi na pytania o kosmosie takie, które są dość powszechne (np. „Czym są gwiazdozbiory?”, „Czym są spadające gwiazdy?”),ale też takie dość nietypowe (np. Czy ktoś sprząta przestrzeń kosmiczną?”). Odpowiedzi są niezbyt długie, a jednocześnie na tyle wyczerpujące temat, że nie ma potrzeby szukania informacji w innym miejscu (oczywiście można, jeśli chcemy zagłębić jakiś temat).

Wizualnie książka jest ładna. Kolorowe strony, liczne rysunki – to wszystko tworzy spójną całość. Moim zdaniem przyjemnie się ją ogląda i z chęcią po nią sięga.

„Jak to działa? Kosmos” to książka, która w ciekawy sposób odkrywa przed dzieckiem wiele tajemnic kosmosu. Moim zdaniem zdecydowanie warto ją dołączyć do domowej biblioteczki i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/08/jaktodziaakosmoswydawnictwosbm.html

Czy są tu pasjonaci Wszechświata?

Sekretem najlepszej książki o kosmosie jest podtrzymanie w dziecku zapału do odkrywania jego tajemnic oraz sposób przekazu wiedzy dotyczącej sfer pozaziemskich. Na rynku wydawniczym znajduje się mnóstwo książek dla małych fanów kosmosu, ale nie każda łączy pasję i rozrywkę z rzetelną dawką informacji.

Gdy w moje ręce trafiła książka “Jak to działa? Kosmos” od razu wiedziałam, że to strzał w dziesiątkę i spełnia nasze oczekiwania. Narracja jest wciągająca, czytelnik znajdzie w niej odpowiedzi na trudne pytania, a rodzice mogą liczyć na wsparcie. Sami wiecie, jak bywa z pytającymi o wszystko dziećmi, a inspiracja z lektury zawsze się przyda. Ja przy okazji wspólnej lektury dużo się nauczyłam.

Ciekawe ilustracje z dawką dobrego humoru, niezbyt długi i przystępny tekst oraz duża czcionka sprawią, że już przedszkolaki będą zadowolone.

Świetne idpowiedzi na pytania jak:
Jakich przyrządów używa astronom? Co to jest Układ Słoneczny? Przeczytacie tu o gwiazdozbiorach, galaktykach, Księżycu, poznacie ciekawostki na temat Słońca i tajniki każdej z planet. Co stało się z 9. planetą?

Czy są tu pasjonaci Wszechświata?

Gdy w moje ręce trafiła książka “Jak...

Czy mamy tutaj fanów kosmosu i Wszechświata? To książka właśnie dla nich!

W jasny i przystępny sposób wyjaśniająca nurtujące sprawy, a to co z pozoru trudne - staje się przystępne nawet dla dziecka.

Kim jest astronom i czym zajmuje się astronomia. Dlaczego Słońce świeci. Co to planeta, gwiazda czy konstelacja - odpowiedzi znajdziecie w tej przepięknie ilustrowanej książeczce.
Polecamy wszystkim ciekawym!

Czy mamy tutaj fanów kosmosu i Wszechświata? To książka właśnie dla nich!

To już druga nasza książka z tej serii. Nie mogliśmy przejść obok niej obojętnie. Jest to dosłownie kompendium wiedzy na temat kosmosu, znajduje się tu wszystko co możemy w stanie sobie wymyślić. Bardzo pomocne przy 6-latce, która zadaje 100 pytań na godzinę:)! Znajdziemy tu informacje o meteorytach, gwiazdach, planetach, gwiazdozbiorach, życiu w kosmosie, drodze mlecznej...i wiele wiele innych. Jednak najważniejsze jest to, ze można zrozumieć co autor chce nam przekazać, nie znajdziemy tutaj trudnego tekstu ani mnóstwa cyferek jak w typowo naukowych książkach.
Polecam @z_mama_na_ty

🌌 Przestrzeń kosmiczna, od wieków nęci swoją niedostępnością, tajemniczością oraz niezwykłością.

🚀 Choć podróże kosmiczne stałty się dla człowieka możliwe, to niestety nadal pozostają poza zasięgiem większości ludzi.

📚 Na szczęście powstają niesamowite publikacje, dzięki którym nawet nie wychodząc z domu i w rodzinnym gronie możemy wybrać się na kosmiczną ekspedycję w poszukiwaniu wyjaśnienia tego, co w kosmosie piszczy.

📘 Taką publikację wydało @wydawnictwosbm w serii "Jak to działa? ". W tomie "Kosmos" zawarto odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań, m. in.:
🔭 jakie przyrządy wykorzystuje astronom❔
⭐ czym są gwiazdozbiory ❓
🌜 dlaczego Księżyc zmienia swój kształt ❔
☀️ dlaczego Słońce świeci ❓
🪐 kogo nazywamy Królem Planet ❔
🌠 czym są spadające gwiazdy ❓
👽 czy poza Ziemią istnieje życie❔

🎨 Liczne ilustracje wspierają zrozumienie treści, która, choć dotyczy świata zaawansowanej nauki i technologii, napisana jest językiem całkowicie zrozumiałym dla laików.

📖  Jednocześnie tekst i grafika rozbudzają zainteresowanie tematem wśród najmłodszych odbiorców oraz ich rodziców.

🔎 Dzieci są wnikliwymi obserwatorami świata, który ich fascynuje.

❓ Zadają przy tym całą masę pytań, na które sami też nie zawsze znamy odpowiedź.

💝  Tym cenniejsze są dla nas książki z serii "Jak to działa?"

Kosmos, ten to od zawsze mnie kusił i nęcił swoim mrocznym, tajemniczym bezkresem. Uwielbiam wpatrywać się w ciemne niebo usiane gwiazdami i puszczać wodze mojej wybujałej wyobraźni. Literatura science fiction ma szczególne miejsce w moim sercu, to jeden z moich ulubionych gatunków.

Warto jednak „liznąć” nieco wiedzy i poznać trochę kosmicznych tajemnic. Z tą książką, to czysta przyjemność. Autor odpowiada w niej na szereg pytań i robi to w niezwykle zabawny sposób. Tekst czyta się łatwo i przyjemnie, chociaż poruszane są tutaj tematy z pola astronomii, fizyki i astrofizyki itp.
Efekt „lekkości” wzmacniają dodatkowo zabawne, komiksowe ilustracje, które znajdują się na każdej stronie.

Dzięki tej książce dowiecie się np:
💡dlaczego Słońce świeci
💡jak powstają zorze polarne
💡którą planetę nazywa się władcą pierścieni
💡jak powstał Wszechświat
💡z czego zbudowana jest Droga Mleczna
💡kto jest „kosmicznym odkurzaczem”

To zaledwie garstka, tego co znajdziecie w tej książce.
Warto też wspomnieć, że książka jest naprawdę solidnie i ładnie wydana.

"Jak to działa. Kosmos" to odyseja przez bezkresy Wszechświata, której autor, w ramach serii "Jak to działa?", daje nam możliwość zgłębienia tajemnic kosmosu. Ta wyjątkowa publikacja nie tylko odkrywa przed nami niezmierzone przestrzenie, lecz również przenosi w głąb ludzkiego pragnienia poznania niepojętych fenomenów.

Książka zbudowana jest na zasadzie pytań i odpowiedzi.
Czy niebo, które obserwujemy z różnych miejsc, wygląda tak samo? Jak narodził się wszechświat? Czym są spadające gwiazdy, które rozświetlają mroki kosmicznej głębi? To tylko niektóre pytania, na których odpowiedzi znajdziemy na kartach książki.

Podążając dalej odkrywamy skarbnicę wartościowych treści, które oświetlają nam drogę ku zrozumieniu układu słonecznego i istoty wszechświata. Ten zaskakujący tytuł wprowadza nas w kosmiczną podróż, prowadząc przez największe zagadki kosmicznej przestrzeni. Wiedza płynąca z tych stron zanurza nas w oceanie informacji o gwiazdach, planetach, satelitach, a także Drodze Mlecznej - galaktyce pełnej wciąż nieodgadnionych tajemnic.

Dodatkową atrakcją są zabawne ilustracje, które towarzyszą tekstowi. Komiksowe obrazki nie tylko urozmaicają czytanie, ale również pomagają wizualizować opisywane zagadnienia. Dzięki nim czytelnik może jeszcze lepiej zrozumieć różne koncepcje i procesy kosmiczne.

Książka "Jak to działa. Kosmos" jest niezastąpiona dla tych, których pasjonuje nieskończoność kosmosu oraz wszelkie aspekty z nim związane. Ta przesiąknięta intrygującymi pytaniami, przystępnym przekazem wiedzy i bogactwem informacji książka stanowi niewyczerpane źródło inspiracji zarówno dla młodych entuzjastów, jak i dla dojrzałych badaczy nieprzebranej kosmicznej egzystencji.

Książka zbudowana jest na zasadzie pytań i odpowiedzi....

Rewelacyjna książka, moja zainteresowana kosmosem siedmiolatka nie mogła się od niej oderwać. Prawdziwa perełka w tej tematyce dla dzieci — z jednej strony jest sporo humoru i pięknych ilustracji, z drugiej fachowa wiedza przekazana w sposób przystępny, ale zdecydowanie nie infantylny. Polecam i dzieciom i rodzicom :)

• Dla dzieci
  • Jest w bibliotece Zielona Góra