Ile waży astronauta?

Okładka książki Ile waży astronauta?
Przemysław Rudź Wydawnictwo: Dragon popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Dragon
2020-10-14
2020-10-14
astronauta astronauci kosmos kosmonauci kosmonauta podróże kosmiczne edukacja statek kosmiczny dzieci dla dzieci

więcej Więcej

Kim wasze dzieci chciałyby zostać w przyszłości? Czy fascynuje je praca strażaka, albo astronauty? A może po prostu ciekawi je wszystko co jest związane z kosmosem?
Wydawnictwo Dragon przygotowało fascynującą serię poświęconą różnym zawodom. Ostatnio ukazały się dwie najnowsze części "Ile waży astronauta?" i "Czy ogień boi się strażaka".
Obie książki pełne są...

Książka jest ogromnym źródłem wiedzy o astronautach i kosmosie. Znajdziemy w niej 30 pytań i odpowiedzi.

Pytania są bardzo ciekawe, a część z nich, nie takie oczywistych jak się spodziewałam. Oczywiście są takie oczywiste typu „Jak zostać astronautą?”, ale są również takie nieoczywiste typu „Dlaczego satelity nie spadają nam na głowę?”....
Cała recenzja na moim blogu -...

feminadomi.blogspot.com
Książka podobnie jak "Czy ogień boi się strażaka" jest ładnie kolorowana. Wyrazista kreska, mocne kolory. Mniej tu jednak tej 'komiksowości' i poczucia humoru.

Pytania dotyczące pracy astronauty są niezwykle ciekawe i tak jak w książce o strażakach przeplatają się te podstawowe: kim jest astronauta? Jak nim zostać? Z tymi, które są swoistą...

Szopek jest jeszcze zbyt mały, by okazywać zainteresowanie poszczególnymi zawodami. Nie wie jeszcze, kim chce być w przyszłości, ale wiem, że są tu dzieci, które poszukują treści związanych z ich pasjami.

Jeśli Twój szkrab, planuje być astronautą, to ta pozycja rozwieje wszystkie jego wątpliwości. (Jeśli takie owe posiada😂)

30 pytań i odpowiedzi na...

• Literatura polska
  • Z biblioteki
  • ▪ Ciekawostki, popularnonaukowe, edukacyjne...
  • ▪ Literatura dziecięca, młodzieżowa
  • Do biblioteki
  • 7/10 - dobra

Dodaj cytat z książki Ile waży astronauta?