Bo nadal cię kocham

Okładka książki Bo nadal cię kocham Magdalena Kordel Patronat LC
Okładka książki Bo nadal cię kocham
Magdalena Kordel Wydawnictwo: Znak Cykl: Malownicze (tom 6) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Malownicze (tom 6)
Znak
2020-11-25
2020-11-25
święta wojna miłość

Uwielbiam wracać do Malowniczego. Ta bliskość, ta atmosfera...Ta cześć pokazuje że pierwsza miłość to jednak jest magiczna.

Świetnie napisana, wzruszająca powieść o starszych osobach. Wspomnienia, wojna, okupacja, oszustwo, przebaczenie - to wszystko wplecione w teraźniejszość. Poprzednie tomy były rewelacyjne, ten mnie nieco zgasił, przygnębił... Temat bardzo wartościowy i z wielkim przesłaniem, ale bolesny, smutny, żal ściska serce - nie podczas radosnych przygotowań do Świąt.

CIEPŁO Z NIEMIŁYM AKCENTEM

Zdecydowanie najsilniejszą stroną książek Pani Magdy jest odwoływanie się do przeszłości. Te wątki zawsze najbardziej chwytają za serce i sprawiają, że naprawdę śledzę z ciekawością losy bohaterów.
Podobnie było z tą ostatnią częścią serii. Wszędzie tam, gdzie Pani Magda trzymała się tematu, akcja posuwała się do przodu i czytało się z zainteresowaniem. Niestety autorka nie uniknęła i tym razem zbędnej paplaniny oraz dygresyjek ciągnących się przez kilka stron (nie wnoszących nic do powieści). Pojawiło się też zupełnie niepotrzebne odwołanie do polityki oraz coś, co mnie, kobietę i terapeutkę, zabolało szczególnie.
Nie spodziewałabym się nigdy usłyszeć od otwartej i raczej nieoceniającej postaci Madeleine tak stygmatyzującej inną kobietę opinii, że nie zna się na dzieciach tylko dlatego, że ich nie ma! A jednak te słowa padły i bardzo niemile zaskoczyły.
Pani Magdo, niech mi Pani wierzy: lekarki, terapeutki czy nauczycielki naprawdę sporo się uczą o dzieciach i sporo o nich wiedzą w praktyce, często więcej od matek. Ich opinie nie są wyssane z palca, ale poparte długoletnimi studiami i doświadczeniem (również czerpanym od starszych koleżanek po fachu, stykających się z podobnymi przypadkami). Jest mnóstwo takich kobiet, których los ułożył się tak, że nie mają dzieci (sama zresztą Pani o nich pisze czasami...), a jednak nie znaczy to, że są w jakiś sposób GORSZE albo WIEDZĄ MNIEJ. Jeśli ma Pani jakieś wątpliwości, to polecam zrobić dogłębny research, przeprowadzić kilka rozmów, spotkać się z takimi kobietami. Mam nadzieję, że więcej tak krzywdzącej opinii w Pani książkach nie znajdę.

CIEPŁO Z NIEMIŁYM AKCENTEM

Nowy rok rozpoczęłam z Magdaleną Kordel i jej bohaterami. Książki autorki są trochę cukierkowe, wiadomo, że dobrze się skończą, są pełne ciepła i szczęścia. Choć czasem wydają się nieco nierealne, to lubię zaglądać do Malowniczego.

Uwielbiam ta serię. Skusiłam się na ta pozycje ze względu ze idą święta oraz jestem oczarowana ta seria. Lekka, przyjemna do czytania. Można poczuć magię świąt czytając książkę Pani Kordel. Polecam, idealna na święta. :)

Na półkach: , , , ,

"Wraz z nadzieją odchodzi to wszystko,
co grzeje człowieka od środka"

Ciepła, świąteczna powieść - kontynuacja serii o miasteczku Malownicze.

"Wraz z nadzieją odchodzi to wszystko,
co grzeje człowieka od środka"

Ciepła, świąteczna powieść - kontynuacja serii o miasteczku Malownicze.

Książka stanowi 6 część cyklu „Malownicze” Magdaleny Kordel.
W tej części poznajemy przeszłość Leontyny, prowadzącej w miasteczku sklepik, w którym każdy może znaleźć jakiś nietypowy przedmiot posiadający swoją historię. Leontyna otrzymuje tajemnicze listy, jednak powstrzymuje się przed ich otwarciem. Boi się, że wróci przeszłość oraz wspomnienia sprzed lat o młodzieńczej miłości.
Książka nie jest zła, lecz muszę przyznać, że pierwsze części cyklu urzekły mnie o wiele bardziej. Przy tej części trochę się nudziłam.

Książka stanowi 6 część cyklu „Malownicze” Magdaleny Kordel.

To szósta część przygód mieszkańców Malowniczego ale dla mnie to pierwszy z nimi kontakt co zupełnie mi nie przeszkadzało w lekturze.
Początek był trochę nużący ale kiedy akcja nabrała tempa czytało się całkiem przyjemnie.
Ta historia jest obrazem starej prawdy - "stara miłość nie rdzewieje" a w tym przypadku jest to miłość, która nie ma prawa się odrodzić nawet jeśli nie zardzewiała.
Starsza Pani Leontyna prowadzi sklep z pięknymi starociami, żyje po swojemu a własną rodzinę zastępują jej sympatyczni Magda i Kuba- ludzie napotkani gdzieś po drodze.
Bronka - miłość swojego życia pożegnała w młodości podczas okrutnego czasu wojny i dawno zamknęła w sercu ten rozdział. Przynajmniej tak jej się wydawało bo choć czas leczy rany te rany nadal są i nadal pocichutku się sączą.
Mechanizm wyparcia działa u niej doskonale. Leontyna udaje - wypracowała w sobie umiejętność radzenia sobie z emocjami aż sama stała się wycofana i chłodna.
Każdy ma swoje sposoby na ból i trudne wspomnienia ale na szczęście są też tacy którzy walczą o swoje szczęście zamiast za życia zamieniać się mumię. Poukładane życie starszej Pani sypie się jak domek z kart kiedy zaczyna otrzymywać tajemnicze listy.
Zbliżają się święta, przeszłość skrada się do niej dużymi krokami a ona najchętniej ukryłaby się przed wszystkimi i właściwie to robi. Zachowuje się jak naiwna nastolatka.

Jako czytelnik wolałabym nie być tak długo w głowie starszej Pani czy nie czytać o usypianiu dziecka a zamiast tego dowiedzieć się więcej o
przeszłości o której Leontyna tak bardzo stara się zapomnieć. Szkoda, że ta historia z przeszłości nie jest bardziej rozbudowana.
"Bo nadal Cię kocham" to ciepła i romantyczna opowieść, dobra na spokojny wieczór w fotelu, pod kocykiem i koniecznie z ciepłą herbatą.
Mój Instagram : kamila.nieskonczona
kobiety.o.kobietach
www.kobietyokobietach.pl

Bardzo dobrze się czyta (jak wszystkie książki tej autorki)

Bardzo dobrze się czyta (jak wszystkie książki tej autorki)

świetna książka od której nie mogłam się oderwać. opowiada głównie o Leontynie, o wojennej przeszłości która wraca do niej za sprawą listu od bliskiej jej wtedy osoby, o przeszłości od której ona chce uciec. Madeline oraz pozostali mieszkańcy miasteczka znani z poprzednich części tutaj są postaciami drugoplanowymi, nie dostajemy kontynuacji ich losów, co może być rozczarowaniem dla osób które na to liczyły.

Dodaj cytat z książki Bo nadal cię kocham