rozwińzwiń

Lil i Put. Parada przypałów

Okładka książki Lil i Put. Parada przypałów Piotr Bednarczyk, Maciej Kur
Okładka książki Lil i Put. Parada przypałów
Piotr BednarczykMaciej Kur Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Lil i Put (tom 5) Seria: Konkurs im. Janusza Christy komiksy
48 str. 48 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Lil i Put (tom 5)
Seria:
Konkurs im. Janusza Christy
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2020-09-01
Data 1. wyd. pol.:
2020-09-01
Liczba stron:
48
Czas czytania
48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328158412
Średnia ocen

7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Opowieści z Mirmiłowa. Oferma Wielki Piotr Bednarczyk, Bernard Dumont, Magdalena Kania, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur, Tomasz Leśniak, Tomasz Samojlik
Ocena 0,0
Opowieści z Mi... Piotr Bednarczyk, B...
Okładka książki Kajko i Kokosz: Nowe Przygody. Powrót Milusia Piotr Bednarczyk, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur
Ocena 7,8
Kajko i Kokosz... Piotr Bednarczyk, S...
Okładka książki Lil i Put. Wzloty i upadki Piotr Bednarczyk, Maciej Kur
Ocena 10,0
Lil i Put. Wzl... Piotr Bednarczyk, M...
Okładka książki Opowieści z Mirmiłowa. Rozróby i romanse Piotr Bednarczyk, Mieczysław Fijał, Magdalena Kania, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur, Tomasz Leśniak, Tomasz Samojlik
Ocena 6,6
Opowieści z Mi... Piotr Bednarczyk, M...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Niezwykła podróż. Tom 1 Silvio Camboni, Filippi Denis-Pierre
Ocena 6,6
Niezwykła podr... Silvio Camboni, Fil...
Okładka książki Bardzo dzika opowieść #1: Las złamanych serc Agata Mianowska, Marcin Podolec, Tomasz Samojlik
Ocena 7,3
Bardzo dzika o... Agata Mianowska, Ma...
Okładka książki Marzi - 1 - Dzieci i ryby głosu nie mają Sylvain Savoia, Marzena Sowa
Ocena 7,7
Marzi - 1 - Dz... Sylvain Savoia, Mar...
Okładka książki Clifton. Wyd. zbiorcze Tom1 Bernard Dumont, Bob de Groot
Ocena 7,6
Clifton. Wyd. ... Bernard Dumont, Bob...

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
14 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
390
390

Na półkach: ,

Kolejne przygody Lila i Puta. Tym razem w bardzo krótkich formach, z których część czytelnicy znać mogą z łam „Nowej Fantastyki”. Moim zdaniem całość wypada – nomen omen – fantastycznie!

Kolejne przygody Lila i Puta. Tym razem w bardzo krótkich formach, z których część czytelnicy znać mogą z łam „Nowej Fantastyki”. Moim zdaniem całość wypada – nomen omen – fantastycznie!

Pokaż mimo to

avatar
442
83

Na półkach:

Mimo iż zdecydowanie preferuję dłuższe opowieści, ten tom, zawierający głównie jednostronicowe historyjki, naprawdę mi podpasował. Pozostaje mieć nadzieję, że autorzy wrzucili tutaj to co mieli zgromadzone w zanadrzu od dawna, a po cichu pracują nad czymś co najmniej tak dobrym jak "Czarująca panna młoda". Tego im i sobie życzę.

Mimo iż zdecydowanie preferuję dłuższe opowieści, ten tom, zawierający głównie jednostronicowe historyjki, naprawdę mi podpasował. Pozostaje mieć nadzieję, że autorzy wrzucili tutaj to co mieli zgromadzone w zanadrzu od dawna, a po cichu pracują nad czymś co najmniej tak dobrym jak "Czarująca panna młoda". Tego im i sobie życzę.

Pokaż mimo to

avatar
2342
2339

Na półkach: , , ,

Jak ten czas leci?! To już piąta część przygód małoludów Lila i Puta, a wydawałoby się, że jeszcze nie dawno czytałam pierwszy tom. I jak zwykle czas spędzony z nimi jest przyjemny. Nawet pomimo tego, że zajmują się głównie niczym. A szczególnie warcholstwem i burdami w knajpach. Put wręcz książkę na ten temat znalazł. I próbował ją czytać. Czasami grają w karty. Znaczone. I wygrywają. Czasem umilają społeczeństwu czas śpiewem i grą, dopóki rzeczone społeczeństwo się nie zdenerwuje. ‎Zdarza im się również obserwować chmury. I przeżywać różne przygody z Miksją, ich elfią przyjaciółką. Jednym słowem - sama radość. Mam tylko niejakie obawy, że ci starsi czytelnicy bawić się będą lepiej. Lecz i tak polecam.

Jak ten czas leci?! To już piąta część przygód małoludów Lila i Puta, a wydawałoby się, że jeszcze nie dawno czytałam pierwszy tom. I jak zwykle czas spędzony z nimi jest przyjemny. Nawet pomimo tego, że zajmują się głównie niczym. A szczególnie warcholstwem i burdami w knajpach. Put wręcz książkę na ten temat znalazł. I próbował ją czytać. Czasami grają w karty. Znaczone....

więcej Pokaż mimo to

avatar
6142
3443

Na półkach:

Maciej Kur podbił nasze serca swoją baśnią „Sylwia Sylwester jest niecałopełnista”. Zabrał nas w świat magii i pokazania z nieco innej strony niepełnosprawności oraz możliwości radzenia sobie z nią. W tej książce najlepiej widać przemycane przez scenopisarza wartości. Jego komiksy przesycone są magią, różnorodnością. Każdy bohater jest inny, niezwykły i każdy w pewien sposób boryka się z próbą akceptacji siebie. „Lil i Put” to seria komiksów o małoludach powstała przy współpracy z Piotrem Bednarczykiem. Komiks został stworzony na konkurs imienia Janusza Christy.
Bohaterami serii są dwa małoludy przywodzące na myśl Tolkienowskich hobbitów: chudszy i rudy Lil i grubszy, ciemnowłosy Put. Stworki te podróżują po fantastycznym Neverlandzie, przypominającym ni to Śródziemie, ni to Narnię. W przeciwieństwie do bohaterów książek Tolkiena i Lewisa dwaj bohaterzy nie mają żadnej misji. Ich życie toczy się wokół ciągłego poszukiwania czegoś do jedzenia i przy okazji pakowania się w kłopoty. W komiksie znajdziemy wiele nawiązań do klasyki fantastyki. Poza wspomnianym „Hobbitem”, „Władcą Pierścieni” oraz „Opowieściami z Narnii” można łatwo dostrzec nawiązania do ,,Podróży Guliwera'' Jonathana Swifta. Zwłaszcza, że imiona głównych bohaterów przywodzą na myśl liliputów – słynnej rasy ludzików pojawiających się także w Hobbicie'' J. R. R. Tolkiena. Do tego bohaterzy wyglądem przypominają: mają bose, owłosione stopy i lubią dużo jeść. Są tu też entowie, dostarczający oleistych owoców, skonfliktowane między sobą krasnoludy i elfy. Do tego pojawia się tu także bohaterka książek A. Sapkowskiego, Miksja – elfka studiująca magię ma białe włosy co upodabnia ją do Cirilli. Do tego sporo tu bohaterów z mitologii. Im lepiej czytelnik zna inne utwory tym więcej nawiązań znajdzie. Maciej Kur z wprawą operuje symbolami i postaciami tworząc zabawne i jednocześnie pouczające scenki.
Twórcom udało się wykreować niepowtarzalny świat pełen tego, co znamy z fantasy. Dzięki specyficznemu poczuciu humoru jest to jednak nieco inne uniwersum od tych kojarzących nam się z klasyką gatunku, a wszystko przez wzbogacenie tych stylizowanych na antyczno-średniowieczne klimaty czasach znajdziemy pełno postmodernictycznych elementów, przez co już w pierwszym tomie centaury grały w piłkę kopytną. Drugi tom porusza kwestie ewolucjonizmu (powiew Jaredem Diamondem) oraz zła wynikającego z bycia zbyt skrupulatnym „urzędnikiem” (lekkie nawiązanie do Hannah Arndt). W „Czarującej pannie młodej” znajdziemy gospodę „Matczyna kukułka” przypominającą ośrodek z „Lotu nad kukułczym gniazdem”, a jeden z pacjentów świadomy jest swojej komiksowości. Taki komiksowy Hilary Putnam. Całość dopełniają świetnie wykreowane postacie drugoplanowe z dobrze zarysowanymi osobowościami, wśród których wiodą prym Miksja i Iskier. W czwartym tomie sporo jest nawiązań to literatury średniowiecznej, motywu dance macabre i pokazanie go z nieco innej - oczywiście humorystycznej, ociekającej o Disney’owskie paradoksy – perspektywy. Do tego komiksy o Lilu i Pucie zawierają rysunki i opisy fantastycznych stworów, dzięki czemu będą bardzo dobrym wprowadzeniem do tego typu gatunku. Pojawią się w nim takie istoty jak bazyliszki, śmierć, utopce, minotaury, mumie, chochliki, trolle, elfy i wiele innych. Do tego tom „Zawodowi bumelanci” otwiera nawiązanie do Karola Marksa i ruchu, który powstał pod jego wpływem. Świętopełk to prawdziwy rewolucjonista pragnący zmian, ale jest nierozumiany. Aby przeżyć trzeba kombinować. I bohaterzy robią to z wprawą. Czasami jednak dają się naciągnąć jak dzieci i obiecują opiekować się tajemniczą portmonetką z trzynastoma potępionymi duszami. Jak się domyślacie nie obędzie się bez pościgu. Bohaterzy zahaczą o dom późnej starości, spróbują schować się na polu. Nie zabraknie też wątku miłości, małomiasteczkowości i młodzieńczych błędów.
Piąty tom, czyli najnowszy zatytułowany „Parada przypałków” otwiera znużenie bohaterów intensywnym życiem. Put zaczyna zastanawiać się, czy mógł osiągnąć coś więcej. Lil oczywiście nie może siedzieć bezczynnie i zabiera się do podniesienia adrenaliny u przyjaciela. Przyjaciele szybko odkryją, że podgrzać atmosferę i przysporzyć kłopotów może również wzbogacenie się, a przepisy bywają absurdalne. Wyjście z niejednej opresji bywa łatwiejsze niż nam się wydaje. Czasami wystarczy troszkę życzliwości, szacunku, a innym razem śpiew lub brak kontaktu wzrokowego. Najlepiej jednak nie kusić losu, bo może się okazać, że nawet najlepsza wróżka nie ma lekarstwa na nabytą w czasie przygód chorobę. Nie zabraknie też rodeo w wersji magicznej czy mistrzów koncentracji. Pojawią się też magiczne przedmioty, tajemnicze skarby, niezwykłe roboty. Nasi bohaterzy odkryją też wciągającą siłę książek.
W każdym tomie główna akcja toczy się tu wokół tytułowych bohaterów, których szybkie wymówienie imion powoduje skojarzenie z postaciami z „Podróży Guliwera” Jonathana Swifta będącej połączeniem satyry na ludzką naturę z parodią popularnych w tamtym okresie „powieści podróżniczych”. W „Lilu i Picie” znajdziemy te same elementy doprawione współczesnymi motywami, przetworzonymi symbolami.
Przewijającym się problem Lila i Puta jest ich wieczne nieposiadanie pieniędzy, przez co zmuszeni są do ciągłego targowania się, pakowania w tarapaty i szukania możliwości szybkiego zarobienia dużych pieniędzy. Z tego powodu próbują różnych sposobów zarobku. Niestety każda próba wzbogacenia sprowadza na nich kłopoty. A kiedy udaje im się zdobyć dużo pieniędzy marzą o pozbyciu się ich, bo ich życie traci sens i brakuje w nim napięcia.
Komiks pełen jest takiego alegorycznego uchwycenia naszych codziennych paradoksów, z których możemy uwolnić się tylko dzięki świadomości ich istnienia i dobrej woli. Tej niestety często brakuje, tak jak bohaterom.
„Lil i Put” to świetna seria komiksów dla dzieci i młodzieży. Doskonały materiał do wykorzystania na lekcjach etyki.

Maciej Kur podbił nasze serca swoją baśnią „Sylwia Sylwester jest niecałopełnista”. Zabrał nas w świat magii i pokazania z nieco innej strony niepełnosprawności oraz możliwości radzenia sobie z nią. W tej książce najlepiej widać przemycane przez scenopisarza wartości. Jego komiksy przesycone są magią, różnorodnością. Każdy bohater jest inny, niezwykły i każdy w pewien...

więcej Pokaż mimo to

avatar
500
209

Na półkach: , , ,

Dla młodszych czytelników, polecam. Ale tak na prawdę to nie jest taka fajna, jak się spodziewałem, chociaż i tak według mnie warto wejść na tę pozycję by móc sobie w krótkim czasie (około 25 minut) przeczytać ten komiks i zadowolić się kreską rysowaną przez Macieja Kura i Piotra Bednarczyka.

Dla młodszych czytelników, polecam. Ale tak na prawdę to nie jest taka fajna, jak się spodziewałem, chociaż i tak według mnie warto wejść na tę pozycję by móc sobie w krótkim czasie (około 25 minut) przeczytać ten komiks i zadowolić się kreską rysowaną przez Macieja Kura i Piotra Bednarczyka.

Pokaż mimo to

avatar
3996
2029

Na półkach: ,

Konkurs imienia Janusza Christy wyłania historie, która bawią, uczą i nie raz potrafią zachwycić swoją szatą graficzną. Kolejny cykl który przypadł do gustu jurorom to „Lil i Put”, a szósty tom nosi tytuł „Parada przypałów”.

O komiksie możemy przeczytać, że:
Piąty tom humorystycznej opowieści fantasy dla odbiorcy w każdym wieku.
Put przeżyje kryzys egzystencjalny, będzie zaczytywał się w książkach i odda się melomanii. Lil postanowi ujeżdżać trolla i poszczyci się celnym strzałem z łuku! Obaj bohaterowie trafią też między innymi na wyspę skarbów, do raju oraz do aresztu za zakłócanie ciszy nocnej, otrzymają mandat i kupią kamień filozoficzny z przeceny! Miksja zajmie się wywoływaniem sił nadprzyrodzonych i znów natknie się na krasnoludy! Morbinka będzie szukać ciszy i spokoju. Słodkie lenistwo, straszne potwory, potyczki z krasnoludami, niebezpieczne podróże i mnóstwo głupich pomysłów – jednym słowem zwykłe, szare życie w świecie fantasy!

Kolejny przykład komiksu który powinien trafić do odbiorcy w każdym wieku. Oczywiście dzieci będą zachwycone, a to zasługa zabawnych przygód i całkiem niezłych ilustracji, Czytajcie dzieciom właśnie takie książeczki!

Konkurs imienia Janusza Christy wyłania historie, która bawią, uczą i nie raz potrafią zachwycić swoją szatą graficzną. Kolejny cykl który przypadł do gustu jurorom to „Lil i Put”, a szósty tom nosi tytuł „Parada przypałów”.

O komiksie możemy przeczytać, że:
Piąty tom humorystycznej opowieści fantasy dla odbiorcy w każdym wieku.
Put przeżyje kryzys egzystencjalny, będzie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    16
  • Komiksy
    5
  • Posiadam
    4
  • 2021
    2
  • Chcę przeczytać
    2
  • Komiks
    2
  • Literatura polska
    1
  • Biblioteka
    1
  • ▪ Literatura dziecięca, młodzieżowa
    1
  • 2022
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Lil i Put. Parada przypałów


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...

Przeczytaj także