Niezwykła podróż. Tom 1

Cykl: Niezwykła podróż (tom 1)
Wydawnictwo: Kurc
komiksy
krosciucha

Wielka Brytania, rok 1927. Noemie i Emilien, kuzyni pochodzący z bogatej rodziny, spędzili prawie całe dzieciństwo w szkole z internatem. Z czasem przywykli do niezależnego życia z dala od szczęku wojny. Genialne dzieci stworzyły sobie własny świat w domku na drzewie, swoistej cichej przystani, gdzie eksperymentują ze wszelkiego rodzaju wynalazkami. Jakież jest ich zaskoczenie, kiedy pewnego dnia wiodący awanturnicze życie rodzice Noemie wracają do rodzinnej rezydencji i wysyłają po dzieci służącego! Miejsce jest urzekające, z czym obydwoje się zgadzają. Znajduje się w nim pełno pomieszczeń wypełnionych wynalazkami ojca Emiliena, lecz ten gdzieś tajemniczo zaginął! Przedstawiamy niezwykle urokliwą opowieść zainspirowaną twórczością Juliusza Verne'a oraz steampunkiem z niesłychanymi technicznymi wynalazkami, przygodą oraz oczywiście tajemnicą.

źródło opisu: Wydawnictwo KURC 2017

źródło okładki: http://www.kurc.com.pl

Arthaniel | 2017-05-29
Przeczytana: 29 maja 2017

Bardzo ładna oprawa graficzna i w sumie tyle. Taki trochę efekt Malcolma Maxa – wizualnie ślicznie, a fabuła sztampowa i przegadana. Można było tę historię opowiedzieć szybciej i w ciekawszy sposób. Po lekturze jedynki w ogóle mnie nie obchodzi, co się stanie z postaciami.

giera | 2017-05-29
Na półkach: Wydane w 2017

Niezwykła podróż to komiks, który oferuje każdemu czytelnikowi – niezależnie od wieku – ekscytującą wyprawę w alternatywną rzeczywistość, która charakteryzuje się niezwykłą spójnością kreacji i przedstawienia. W materiałach promocyjnych przygotowanych przez Wydawnictwo Kurc możemy przeczytać: „Przedstawiamy niezwykle urokliwą opowieść zainspirowaną twórczością Juliusza Verne′a oraz steampunkiem z niesłychanymi technicznymi wynalazkami, przygodą oraz oczywiście tajemnicą”. Zwykle z duża rezerwą podchodzę do wszelakich notek informacyjnych. Jednak w tym konkretnym wypadku zgadzam się w pełnej rozciągłości. Powyższe zdanie jest w stu procentach prawdziwe i można oficynie zaufać.

Akcja albumu rozgrywa się podczas I wojny światowej, która nadal trwa, chociaż jest już 1927 rok. W konflikt zaangażowana jest dodatkowa strona, zwana Trzecią Osią, która skutecznie przeszkadza w walce. Mechaniczne stwory do niszczą uzbrojenie obu wrażych armii. Tymczasem wojna jest jedynie elementem...

steffburton | 2017-07-05
Na półkach: Dla dzieci
Przeczytana: 01 lipca 2017

fajne. bardzo swietne ilustracje bardzo fantastyczne realia. rewelacyjny steampunk i alternatywna historia, ale wkurza mnie troche poziom zblazowania bohaterów

Tonks | 2017-07-26
Na półkach: Komiks
Przeczytana: 25 lipca 2017

Wspaniała przygoda! Uczta dla oczu (warstwa wizualna jest bajeczna!), scenariusz również napisany z rozmachem i doskonale wpisujący się w założone ramy gatunkowe. Przygoda dwójki genialnych dzieciaków, osadzona w alternatywnej rzeczywistości, w świecie steampunku i fantastyki. Wyobraźnia może śmiało rozsiąść się w fotelu i przejąć stery nad umysłem czytelnika. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Może fabuła jest sztampowa, może nakręcono już mnóstwo filmów o podobnej tematyce, ale mnie to bawi. To swoisty powrót do magicznej krainy dzieciństwa, idealnego dzieciństwa, w którym nie istnieją żadne ograniczenia. Zanurzenie w tej przygodzie równoznaczne jest z wyrwaniem się z normalnego życia. Za to cenię takie historie, dlatego daję maksimum gwiazdek. NATURALNY ENDORFINOWY ODLOT!

Michał | 2017-09-29
Na półkach: Komiksy