Wybryki papryki i inne historie o warzywach

Okładka książki Wybryki papryki i inne historie o warzywach Anna Ficner-Ogonowska
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2020
Okładka książki Wybryki papryki i inne historie o warzywach
Anna Ficner-Ogonowska
2020-11-12
2020-11-12
Inne

Okładka książki Ivar zaprzyjaźnia się z tyranozaurem Lisa Bjärbo, Emma Göthner
Ivar zaprzyjaź... Lisa Bjärbo, Emma G...
Okładka książki Historia małej popielicy, która nie mogła zasnąć Sabine Bohlmann, Kerstin Schoene
Historia małej... Sabine Bohlmann, Ke...
Okładka książki Królewna w lśniącej zbroi, czyli trochę inne bajki dla dziewczynek i chłopców Karrie Fransman, Jonathan Plackett
Królewna w lśn... Karrie Fransman, Jo...

Wyróżniona opinia i

Wybryki papryki i inne historie o warzywach

przeczytanych książek 835 napisanych opinii 287

Przyjemne z pożytecznym. Pięknie ilustrowane , wierszem rymowane, zabawne historyjki o warzywach rozmaitych, ich odmianach, właściwościach dobroczynnych. Z polotem, zabawnie młody człowiek poznaje i nabiera ochoty na smakowanie, próbowanie i...czytanie.

O matko, jak ja uwielbiam rymowane książki dla dzieci! A ta to już w ogóle przesuper była. Gdyby ktoś chciał nauczyć swoje dziecko warzyw i to w takim wesołym akcencie to ta pozycja jest idealna, sama z chęcią do niej wrócę w przyszłości. :D

Bardzo starannie wydana książka z wierszykami o warzywach. Przyjemnie się ją czyta, melodyjne rymowanki łatwo wpadają w ucho. A co strona, to inne warzywo, aż ślinka cieknie.

Polecam wszystkim dzieciom zainteresowanym tematyką kuchenną, jak również niejadkom. Kto wie, może podczas lektury obudzi się w nich chęć na poznawanie nowych smaków?

Walory edukacyjne też, moim zdaniem, niemałe. Pewnie większość maluchów dobrze wie co to ziemniak i pomidor, ale ile z nich jest w stanie rozpoznać topinambur czy cykorię?

Wspaniałe ilustracje dopełniają całości. Lekko przytłumione, nienachalne kolory, uśmiechnięte ogórki, tańczące buraki.

Świetny pomysł na prezent i nie tylko.

Walory edukacyjne też, moim...

Bardzo przyjemna książka dla dzieci, która przedstawia różne rodzaje warzyw.

Bardzo przyjemna książka dla dzieci, która przedstawia różne rodzaje warzyw.

Bardzo fajna opowieść o warzywach, też tych mniej znanych. Wprawdzie moich dzieci nie zachęciła do próbowania nowych smaków, ale lubimy ją czytać. Papryki mogłyby bardziej pobrykać, ale nie czepiajmy się - przyjemnie się czyta:-)

"Na straganie w dzień targowy... "- to nie ta historia, przed Wami "Wybryki papryki", swoisty pomost między klasyką polskiej literatury dla dzieci w wykonaniu Jana Brzechwy, a współczesną literaturą dziecięcą spod pióra Anny Ficner- Ogonowskiej. Czy ten pomysł nam potrzebny, czy ten wiersz Brzechwy nie wystarczy? Ano nie, bo nie każde dzisiejsze dziecko wie, co to stragan i dzień targowy, a poza tym, co stoi na przeszkodzie żeby pokazać trochę inne ujęcie tematu, wspomnieć warzywa, które jeszcze wtedy nie były powszechnie znane, a i nawet teraz nie każdy miał okazję ich spróbować?

🧄

Ten wierszowany przewodnik po dziale warzywnym może przyczynić się do zachęcenia dziecka do jedzenia warzyw, a to wszystko przez tak przyjazne przedstawienie jej jarzynowych bohaterów. Warzywa wiodą spokojne życie obok siebie, nierzadko się przyjaźnią tak jak por i seler doskonali kompani czy pietruszka i marchewka, które tylko czekają żeby wspólnie znaleźć się w rosole. Nie można też nie zwrócić uwagi na te przyjazne ilustracje, spójrzcie na te relaksujące się ogórki z plasterkami ogórków właśnie na oczach lub na imbir, który dzielnie walczy z przeziębieniem. Bardzo mi się podoba ta grafika, te nienasycone kolory, ta mimika warzywnych bohaterów, aż chce się z nimi bliżej zaprzyjaźnić.

🍆

Oprócz sztandarowych warzyw, które dzieci mogą na co dzień spotkać na kanapce, w zupie czy innym daniu obiadowym, autorka też mówi o wyrwanym prosto z ziemi topinamburze, słodko- gorzkiej cykorii czy dumnej skorzonerze. Ciekawość dzieci się budzi, a może poszukacie tych jarzyn w pobliskim warzywniaku? Może dziecko zje pomidora, którego wcześniej obawiało się spróbować? Być może w ogóle zacznie jeść warzywa? Chyba po to właśnie jest ta książka, nie tylko owocuje wzbogaceniem wiedzy dziecka na temat warzyw, ale także zachęca do włączenia warzyw do swojej diety w jeszcze większym wymiarze.

🥦

Wierszyki bardzo fajne, wesołe, rymowane (tylko dlaczego o imbirze są dwa?),zilustrowane warzywa są uśmiechnięte i zabawne, tylko kolory jak dla mnie mało nasycone, jakby... wyblakłe lub jakby to była książka z mojego dzieciństwa :P Liczyłam, że będą tak żywe, jak okładka.
Ale dzieciom się podoba - to najważniejsze! I prowokuje do rozmów nt. warzyw i zakupów w markecie ;-)

Warzywa - zdecydowanie trzeba o nich mówić. Jedne dzieci jedzą z ochotą, inne krzywią się na ich widok. Zarówno jednych, jak i drugich zapraszamy do świata pełnego zabawnych historii, rymowanek i wspaniałych ilustracji.
To książka, którą czyta się z chęcią, a kolorowe i zabawne ilustracje sprawiają, że dzieci zachwycają się i chcą poznawać kolejne warzywa. A co za tym idzie? Chętniej je spróbują.

,,Wybranki papryki i inne historie o warzywach" świetna książka dla dzieci która ma w
sobie rymowanki oraz obrazki ,bardzo estetyczna oraz ciekawa książeczka . Idealna pozycja
dla dzieci uczących się czytać. Polecam :)))

dla dzieci uczących się czytać. Polecam :)))

Nic tak nie skupia w jednym miejscu małego dziecka jak świetna rymowanka z przyjemnymi obrazkami. Tak właśnie działa na dziecko książka "Wybryki papryki". To nie tylko bajka do posłuchania, ale również do nauki o warzywach. Dzięki tej książce dziecko zostaje idealnie wprowadzone w świat sklepowej półki z warzywami i z pewnością chętniej sięgnie po produkty, których wcześniej nie chciało jeść.
Zalecany wiek dziecka to 2 lata, niemniej ja polecam również dla młodszych dzieci.

• Dla dzieci
  • Papierowy
  • Zuśka
  • Serie
  • 2020 LISTOPAD

Dodaj cytat z książki Wybryki papryki i inne historie o warzywach