Siła honoru

Okładka książki Siła honoru Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska, Linda Szańska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Siła honoru
Agnieszka Lingas-ŁoniewskaAnna Szafrańska Wydawnictwo: Burda Książki Cykl: Syndykat (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Syndykat (tom 1)
Burda Książki
2020-09-02
2020-09-02
literatura polska

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Syndykat. Siła życia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Syndykat. Siła... Agnieszka Lingas-Ło...

Wyróżniona opinia i

Siła honoru

przeczytanych książek 2568 napisanych opinii 1384

"Syndykat. Siła honoru" to książka, która zaskakuje nawet tych, którzy rzadko sięgają po polskie historie mafijne. Akcja rozgrywająca się w rodzimych miastach dodaje jej autentyczności i sprawia, że czytelnik od razu czuje się zanurzony w tej niebezpiecznej rzeczywistości. Choć fabuła może wydawać się dość przewidywalna, to autorki potrafią zaskoczyć intrygującymi dialogami i momentami pełnymi napięcia.

Książka wyróżnia się zabawnym stylem oraz pikantnymi scenami, które dodają jej charakteru. Nie brakuje w niej również momentów, które potrafią zaskoczyć czytelnika, a dialogi są życiowe i autentyczne. Mimo że nie ma w niej spektakularnych zwrotów akcji, to jednak świetnie się ją czyta, co sprawia, że trudno się od niej oderwać.

W skrócie, "Syndykat. Siła honoru" to porywająca mafijna opowieść, która mimo swojej jasnej sytuacji potrafi zaskakiwać czytelnika swoim stylem i dialogami. Dla tych, którzy szukają ciekawej lektury z polskim akcentem, ta książka na pewno przypadnie do gustu.

Romans, który wciąga od pierwszych stron. Zresztą to nic dziwnego, kiedy autorkami są Pani Agnieszka Lingas-Łoniewska oraz Anna Szafrańska. Brawo! Jestem ogromną fanką tego duetu.

Czy historia wydawała się nie być skomplikowana? Oczywiście, że tak, ale możecie mi wierzyć na słowo, że to, co się tam wyprawia przechodzi ludzkie pojęcie! Jak można być aż tak nieczułym i złym człowiekiem? Nie mówię tutaj o Gabrielu, a o jego wuju, dla którego władza i niszczenie ludzi jest ważniejsze niż rodzina, ludzie czy dobro drugiego człowieka.

Kalina to twarda dziewczyna, która wiele przeszła w życiu, widziała dużo, a mimo to nadal pozostała w niej naiwna dziewczynka, która momentami nie myśli o konsekwencjach. Zwłaszcza wtedy kiedy związała się z Aniołem. Kimś, kto ma wielu wrogów.

Anioł, Gabriel, to twardy orzech do zgryzienia, ale naprawdę go lubię. Widać, że mimo kontynuowania rodzinnej mafii, ważni są dla niego ludzie, którzy dla niego pracują - mówię tutaj o najbliższym kręgu.

Historia Kaliny i Gabriela nie była łatwa. Chociaż ciągnęło ich do siebie, od początku wiedzieli, że będzie cholernie trudno, ale ani na moment się nie poddali. Pojawiające się nagłe zwroty akcji uświadamiały tylko Kalinę do jakiego świata wejdzie, jeśli tylko zostanie przy boku Gabriela. Cieszę się, że się nie poddała i godnie stanęła przy jego boku.

Kalina córka polityka, którego ojcem nie można nazwać. Gabriel (Anioł) od dzieciństwa przygotowywany do roli szefa poznańskiej mafii. I ten grom z jasnego nieba - miłość ;)
Całe opisy mafii i działania polityki po prostu włos się jeży na głowie. Wszystkiego dopełnia poczucie humoru Diabła :). Po prostu nie można się oderwać.

21/2024

ANIOŁ I KALINA

CÓRKA POLITYKA I O 10 LAT STARSZY GAGNSTER CO Z TEGO MOŻE WYNIKNĄĆ?

Wznowienie serii
Polecam

21/2024

ANIOŁ I KALINA

CÓRKA POLITYKA I O 10 LAT STARSZY GAGNSTER CO Z TEGO MOŻE WYNIKNĄĆ?

Wznowienie serii
Polecam

Historia Kaliny i Gabriela nie jest usłana różami. Dwa na pozór inne światy, w którym przyszło im żyć okazują się od siebie niewiele różnic. Czy w świecie Syndykatu jest miejsce na miłość, honor i rodzinę? Przeczytaj, warto!!!

#siłahonoru ~ @lingasloniewska.pisarka @annaszafranskaauthor @wydawnictwo_jakbook 🧡

[#współpracareklamowa 18+]

No powiem wam rybeńki to jest coś czego nie było na polskim rynku i cudownie było poznać smak polskiej mafii. Opowieść o poznańskich cynkach, gdzie cofamy się do lat 90-tych XX wieku i świadków tamtejszych wydarzeń, a także wierne opisy miejsc. Wykorzystane są również ksywki osób, które istniały naprawdę. To wszystko nadaje posmak realizmu.

Pierwszy tom opowiada o Bossie głównej grupy - Gabrielu, który musiał usiąść na honorowym miejscu w bardzo młodym wieku. Wszystko się zmienia gdy wpada przez przypadek😏 na córkę jednego z najsłynniejszych polityków polski. Dziewczyna kocha tańczyć Pole Dance, ma charakterek i umie zawalczyć o swoje. Śmierć rodzonej siostry bardzo na nią wpływa i postanawia oderwać się od manipulującego ojca.

Age Gap, #hefellsfirst , Dotknij ją a zginiesz, Brutalne porachunki - to tylko kąski, które tu wam opisuje.
Książka jest wciągająca i polecam ją każdemu fanowi mafii. W szczególności, że można tutaj naprawdę poczuć smak polskiego klimatu i nie jest to odstraszające, tak jak słyszę od wielu czytelniczek, że polskie imiona - absolutnie nie. Nie pojmę tego nigdy😅 Liczy się całość - historia.

Aktualnie są trzy tomy, gdzie przepadłam dla drugiego tomu. Diabeł - prawą ręką Gabriela. Pyskaty, żartowniś, wariat, ale dla swojej kobiety zrobi wszystko🩵Premiera czwartego tomu już w marcu! 💚
___________________________________________

[#współpracareklamowa 18+]

Rokoko rozjebało mi oko oraz zapraszam wypierdalać te oraz inne testy znajdziecie w syndykacie ale ostrzegam gdyvraz otworzysz tę serie..... to tak szybko jej nie zamkniesz. Zaczynając przygodę z syndykatem nie można od tak tefo zakończyć

Muszę przyznać, że czytało mi się tą książkę dość dobrze. Pierwszą połowę właściwie połknęłam, później już było trochę gorzej… Sama nie wiem ale ostatnio odczuwam jakiś niedosyt jeśli chodzi o erotyki i książki w ogóle. Tutaj też go poczułam, nie jest on na tyle duży żeby nie sięgnąć po następną część.
Ostanio coś nie mogę trafić na to coś, w jakiejkolwiek tematyce i jestem dość wybredna.
Zobaczymy druga część, bo zaciekawiła mnie historia Diabła.

Ostanio coś nie mogę trafić na to coś, w jakiejkolwiek tematyce i...

Przyjemny polski romas mafijny.

Przyjemny polski romas mafijny.

Kalina jest córką znanego posła. Robi jednak wszystko, by nie przynależeć do świata swojego ojca, w przeciwieństwie do swojej siostry Marii. Jej pasją jest taniec i to z nim wiąże swoją przyszłość. Właśnie dzięki niemu poznaje Gabriela. Mężczyzna jest zainteresowany dziewczyną. Niestety, ich znajomość urywa się po śmierci siostry Kaliny. Kobieta jednak nie wytrzymuje życia przy boku ojca polityka i wyjeżdża do ciotki. Tam zaczyna studia i dostaje prace u ... Gabriela. Czy Kalina dowie się kim naprawdę jest Gabriel? Co tak naprawdę planuje mężczyzna?

"Siła Honoru" jest pierwszą częścią z serii "Syndykat". Rozgrywka toczy się tu o władzę i uczucie. Bohaterowie tu występujący są mocno charakterni - zestawienie ze sobą "Anioła", "Diabła" i Glisty " czyż nie zachęca do ich poznania 😉? Pomimo bycia tym kim są i egzystowania w trudnym i niebezpiecznym świecie, mają poczucie humoru. Iskrzy tu, oj iskrzy! Cięte riposty oraz stawianie czoła nie do końca przyjemnym sytuacjom to czynniki, które przyciągają do tej historii. Motyw władzy przeplata się tu z motywem zemsty. Natomiast miłość będzie musiała obronić się przed mackami mafinyjnych porachunków, a świat przed którym chce się uciec, nie da o sobie zapomnieć.

Narkotyki, dopalacze, seks, handel żywym towarem, pieniądze i intrygi - to wszystko jest zawarte w historii od autorek. Uczucie będzie tu niczym katharsis, jednak okupione zdradą, kłamstwem, manipulacją i przemocą ze strony osób, które powinny chronić i być drogowskazem w życiu.

Historia nie jest lekka, choć z lekkością się ją czyta - wciąga do końca! Jednak pokazuje, jak można być zepsutym człowiekiem, dla którego nie liczy się nawet najbliższa rodzina, a układy, kariera i kasa. Świata mafii jest tu ogrom, a co zaskakujące, wplecione są tu elementy oparte na prawdziwej rzeczywistości - świetny research jest tu podstawą👏. Autorki naprawdę się postarały, choć ja czuję niedosyt i jestem żądna poznać dalsze losy bohaterów 😉, zwłaszcza tak jak w tej części, z perspektywy Kaliny i Gabriela.

Linda Szańska Siła honoru Zobacz więcej
Agnieszka Lingas-Łoniewska Siła honoru Zobacz więcej