Ta książka myśli, że jesteś matematycznym geniuszem

Okładka książki Ta książka myśli, że jesteś matematycznym geniuszem Mike Goldsmith
Okładka książki Ta książka myśli, że jesteś matematycznym geniuszem
Mike Goldsmith Wydawnictwo: Prószyński i S-ka popularnonaukowa dziecięca
2020-09-17
matematyka dziecko geniusz

Świetna pozycja. Napusana lekko i z humorem. Polecam

Świetna pozycja. Napusana lekko i z humorem. Polecam

Gdy jesienią nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się matematyczna nowość, wiedzieliśmy, że będzie to strzał w dziesiątkę. „Ta książka myśli, że jesteś matematycznym geniuszem” to zbiór ciekawych zabaw matematycznych, które sprawią, że każdy poczuje się asem z matematyki!

Co takiego sprawia, że książka Georginy Amson-Bradshaw jest inna niż wszystkie? Otóż, ta książka faktycznie myśli, że jesteś matematycznym geniuszem. Dlatego nie znajdziecie w niej teorii, o której przeczytacie w szkolnych podręcznikach, czy ćwiczeń sprawdzających Waszą wiedzę. Skoro więc całą matematykę macie już w małym palcu, to pora zacząć się nią bawić, prawda?

„Ta książka myśli, że jesteś matematycznym geniuszem” to świetna propozycja dla wszystkich, którzy lubią matematyczne zagwozdki, gry logiczne i wszelkiego rodzaju szarady. Książka podzielona jest na osiem rozdziałów, z czego każdy poświęcony jest innej dziedzinie matematyki. Jak już wspominałam, nie znajdziecie tam skomplikowanej teorii czy karkołomnych zdań. Książka absolutnie odbiega swoją konstrukcją od wszelkich podręczników. Owszem, każdy z działów zawiera w sobie kilka ciekawostek czy matematycznych definicji, jednak przedstawione są one w sposób przystępny dla każdego, nawet jeśli matematyka nie jest mocną stroną czytelnika.

Czego ciekawego dowiecie się z tej książki? „Ta książka myśli, że jesteś matematycznym geniuszem” zaprosi Was do naprawdę ciekawych aktywności! Oto kilka z nich:
• zgłębiając tajniki tesalacji spróbujecie wykafelkować powierzchnię strony swoimi autorskimi kafelkami,
• sprawdzicie co myszy mają wspólnego z teorią, pomagającą kierować pociskami rakietowymi,
• domowymi sposobami sprawdzicie, jaką objętość ma Wasza stopa,
• spróbujecie przejść labirynt, korzystając z zupełnie nowego sposobu na znalezienie właściwej ścieżki,
• poznacie teorię grafów oraz stworzycie własne fraktale,
• przetestujecie różne sposoby na kodowanie i szyfrowanie wiadomości,
• weźmiecie udział w matematycznym karnawale,
• stworzycie własne laboratorium kształtów.

Niektóre zagadnienia wydają się Wam skomplikowane? Na początku miałam podobne wrażenie. Przyznam, że nie sądziłam, by możliwa była zabawa systemem dwójkowym czy geometrią. W końcu nie dla każdego są to proste zagadnienia! Nic bardziej mylnego. Mimo że zdecydowanie nie określiłabym siebie jako matematycznego geniusza, naprawdę miło spędziłam czas, mierząc się z kolejnymi zadaniami! „Ta książka myśli, że jesteś matematycznym geniuszem” to naprawdę ciekawa propozycja dla każdego! Dlaczego?

Wszystkie z proponowanych zabaw mają ciekawy wstęp teoretyczny. Autorka skutecznie „przemyca” matematyczne podstawy omawianych zagadnień. Jednak zdecydowanie jest to nauka poprzez zabawę, gdyż większość treści to właśnie zadania praktyczne! Co ważne, instrukcje napisane są w przystępny sposób, dzięki czemu naprawdę każdy z przyjemnością wykona ćwiczenie. Jedynie fragment poświęcony nim-sumie nie spełnił moich oczekiwań. Tu teoretyczny wstęp i proponowane przez autorkę przykłady wyjątkowo do mnie nie trafiły i musiałam sięgnąć do innych źródeł, by zrozumieć na czym polega gra. Jest to jednak mój jedyny zarzut do tej książki.

Na koniec dodam, że ogromnym atutem publikacji „Ta książka myśli, że jesteś matematycznym geniuszem” jest „Laboratorium kształtów” i „Laboratorium wzorów”, gdzie będziecie mogli stworzyć naprawdę niezwykłe matematyczne zabawki. Sama byłam zaskoczona z efektów!

„Ta książka myśli, że jesteś matematycznym geniuszem” będzie odpowiednia dla czytelników od 9. roku życia. Gorąco polecam! Jestem pewna, że będzie to świetny pomysł na zabawę z królową nauk!

Czytelnicze Podwórko

Co za rewelacyjna książka! Jak ja żałuję, że w moim dzieciństwie takich książek nie było. Matematyka jest cudowna! To wyśmienita zabawa, która uczy logicznego myślenia, spostrzegawczości i kreatywności. Jestem pod wielkim wrażeniem i uważam, że każdy nauczyciel od matmy powinien się w tę pozycję zaopatrzyć, aby wreszcie nie stresować dzieciaków, nie straszyć ich geometrią i algebrą, ale pokazać, że to wspaniała nauka! Ja byłabym w niebie, gdyby na moich lekcjach matematyki prowadzący czasem rzucił takimi ciekawostkami, takimi genialnymi sposobami na patrzenie na świat poprzez liczby i kształty.
Kochani rodzice! Kupcie tę książkę swoim pociechom i bawcie się razem z nimi. Zapalcie w nich ogień miłości do matematyki, która naprawdę jest matką wszelkich nauk. Matematyka ma w sobie magię, nieodparty czar - dajcie swoim dzieciom szansę na jej pokochanie... Jeśli tak się stanie, to możecie być pewni, że ta miłość zaprocentuje, odwzajemni się, bo liczby nie kłamią.
"Ta książka myśli, że jesteś matematycznym geniuszem", to nieco onieśmielająca pozycja. Gdy wzięłam ją do rąk i zaczęłam studiować uświadomiłam siebie ile straciłam. Ile frajdy z nauki matmy przeszło mi koło nosa. Jestem pewna, że Wy - dorośli - również będziecie mieć takie... dość przykre, wrażenie. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem! Trzeba działać! I ta książka uczy działania i to efektywnego działania.
Książka ów została świetnie zaprojektowana. Będziemy wycinać, kleić, grać, rysować, kolorować, przekształcać, odkształcać, liczyć wraz z pszczołami, wróżyć z kart, rzucać kośćmi ze świniami, medytować z mnichami, wojować z rycerzami... uffffff a to tylko mały element w tej wielkiej kopalni zabawy. Tej książki nie da się nie lubić!
Jak dla mnie -w swej formie, w swym gatunku - książka spełnia zadanie GENIALNIE! Jest wybitna, bo sprawia, że dzieją się czary, że ludzie, którzy na matematykę patrzą krzywym okiem, przecierają to oko ze zdziwienia i dają się oczarować. Tak! Tutaj dzieje się magia. Matematyczne hokus pokuk.
9/10
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Potrzebne są takie książki, które nie tylko dają zadania do rozwiązania, ale sposób podania jest wciągający!

Świetna książka interaktywna w sam raz na nudę :)

Świetna książka interaktywna w sam raz na nudę :)

Jeśli szukasz ciekawej zabawy dla dziecka, która przy okazji go czegoś nauczy to będzie dobry wybór.

super! nauka przez zabawę :) szkoda że jak ja chodziłam do szkoły to nie było takich książek ;p

Super. Po prostu jest super. Mega pomocna, a przy tym nie tylko uczy ale i doskonale bawi. Jedna z fajniejszych obecnie na rynku tego typu książek.

• Dla dzieciochów
  • Dzieć
  • Samodzielne
  • K. Popularnonaukowe
  • Misc
  • G. Lista zakupów LITERATURA DZIECIĘCA/MŁODZIEŻOWA
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Ta książka myśli, że jesteś matematycznym geniuszem