Osiem małych planet

Okładka książki Osiem małych planet Lizzy Doyle, Chris Ferrie
Okładka książki Osiem małych planet
Lizzy DoyleChris Ferrie Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Uniwersytet Malucha popularnonaukowa dziecięca
18 str. 18 min.
2020-03-06
2020-03-06
18 min.
Anna Urban
planety kosmos galaktyka układ słoneczny

Pomysłowo wydana książeczka o Układzie Słonecznym dla naprawdę najmłodszych. Krótkie wierszyki, kartonowe kartki, okrągła dziura, w którą zmieści się ciekawska dziecięca rączka i uśmiechnięte planety, krążące wokół uśmiechniętego Słońca - gwarancja dobrze spędzonej chwili z maluszkiem. I jeszcze do tego nauka liczenia do 8. Bardzo polecam:-)

Lubicie kosmos? Ostatnio odkrywam go w książkach dla dzieci i jetem zafascynowana. Teraz czas na moje dzieci. Pola już powoli zaczyna, a Kubuś z nami.

Wydawnictwo Media Rodzina dba o rozwój naszych najmłodszych. Ich świetna seria dla czytelników 1+ i 2+ rozwija się prężnie. Po książeczkach dotyczących chemii organicznej czy fizyki dla malucha, przyszedł czas na podbicie wszechświata.

Ich nowość dotyczy kosmosu, kolorowego i dziurawego. Oprócz walorów edukacyjnych, znajdziemy urocze ilustracje planet, które uśmiechają się do najmłodszych czytelników, czy raczej bardzo ciekawskich obserwatorów świata.

„8 małych planet” na pewno zainteresuje maluchy. Uwagę przyciąga ciekawa kolorystyka i oryginalna faktura, a dziurka w środku jest idealna, by przez nią zaglądać. Do tego czeka nas przygoda po planetach, wiele interesujących faktów, napisanych rymowanym testem.

Jesteśmy nią zauroczeni, idealna dla kreatywnych i dociekliwych czytelników.

Książeczka "Osiem małych planet" przedstawia w formie zabawy i wierszyka charakterystykę planet naszego Układu Słonecznego. Prosta i przyjemna dla oka młodego czytelnika grafika. Wspaniałym dodatkiem do książeczki są wycinane planety, które można zawiesić nawet na łóżeczkiem przyszłego małego geniusza.

Jest to idealna pozycja dla małych odkrywców. Ciekawie przedstawione informacje i ciekawostki o planetach od Chrisa Ferrie, które zdobią wspaniałe ilustracje Lizzy Doyle.

Wspaniale wykonana od razu zachęca najmłodszych czytelników do wyciągnięcia rączek po książeczki sprawiając przy tym wiele radości i zabawy.

Moja roczna córka z wielkim przejęciem i zainteresowaniem przegląda obrazki książki. Nie mogę się doczekać kiedy zacznie samodzielnie czytać ten wspaniały wierszyk.

Jest to idealna pozycja dla małych odkrywców. Ciekawie przedstawione...

Uwielbiam pozycje książkowe, które zawierają fakty i ciekowostki. Książka jest super wydana. Ma otwór na każdej stronie, przez co cały czas widać słońce. Dziecko zapamięta, dzieki temu, że słońce jest w centrum naszej galaktyki. "Osiem małych planet" jest rymowaną opowieścią o wszystkich 8 planetach układu słonecznego. O każdej planecie znajdziecie ciekawostkę. Układ słoneczny jest pięknie rozrysowany. Myślę, że żadne dziecko po zapoznaniu się z tą książką nie będzie miało problemu wymienić po kolei wszystkich planet. Zdecydowanie 10/10

Kosmos w pigułce :)

„Osiem małych planet” to świetna propozycja dla małych adeptów kosmosu – ze szczególnym uwzględnieniem naszego Układu Słonecznego ;) Ta mała kartonowa książeczka wprowadza najmłodszych w bezmiar naszej galaktyki z humorem, z feerią barw i w rytm rymowanek przedstawiających każdą z planet z osobna.

Przy pierwszym wzięciu książki do rąk od razu zwraca uwagę jej piękna szata graficzna i sposób wykonania. Każda strona jest wielobarwna i bardzo przyjemna dla oka, a dla najmłodszych z całą pewnością dodatkową atrakcją będą sukcesywnie zmniejszające się z każdą kolejną stroną dziury w każdej z nich, przez które widać zamieszczone na końcu książeczki Słońce. Oryginalne wykonanie może być tutaj podstawą sukcesu – z całą pewnością dzieciaki będą zainteresowane.

Każdej z planet poświęcono osobną stronę. Na każdej z nich zamieszczono wiele ciekawostek, które mogą być bardzo pomocne w przyszłym rozróżnianiu planet i ich cech charakterystycznych. Książeczkę ułożono od Neptuna do Merkurego, a więc od końca Układu Słonecznego do jego początku – wszystko z uwagi na zamieszczone na końcu książeczki Słońce. Warto zwrócić w tym miejscu uwagę na to, że autorzy – zgodnie z najnowszymi ustaleniami naukowymi – nie zaliczają Plutona do grona pełnoprawnych planet.

Bardzo fajnym dodatkiem do książeczki jest dwustronny kartonowy plakat ze Słońcem i z planetami, które można wyciąć i stworzyć z nich własny Układ Słoneczny :) I to w dowolnym miejscu – na ścianie, na biurku; gdzie tylko przyjdzie Wam na to ochota.

Książeczka jak najbardziej do polecenia! :)

Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz recenzencki.

Kosmos w pigułce :)

Przy pierwszym wzięciu książki do rąk od razu zwraca...

„Osiem małych planet i słońce żarliwe. Każda z nich jest super. Wszystkie są szczęśliwe.” Bardzo fajna książeczka „z okienkiem”, które prowadzi nas rymowanym wierszykiem i pięknymi grafikami od najdalszej planety układu słonecznego do słońca. Format idealny do małych rączek, roczny synek sam „ czyta” czyli otwiera przez okienko poszczególne strony i jest zainteresowany obrazkami ale radość ma też starsza córka, która uczy się na pamięć całego wierszyka. Super!

Dzięki tej książce zyskaliśmy zawołanie rodowe:

• Dzieci 2021
  • Czytam z synami
  • Żłobek
  • Dla dzieci4

Dodaj cytat z książki Osiem małych planet